Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#221 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:13

Ile pali John Deere??

jak rozumiem z tą socjotechniką to do JD było pite ?:) (znaczy MF to się nie reklamuje ?-tylko sam się sprzedaje :) ).
Co do japońskich samochodów-i ich początków w Europie-całkiem nie wygrywały jakością ,trwałością,designem tylko ceną !-miałem tą wątpliwą przyjemność pojeździć(15 lat temu)już wtedy starą Hondą Prelude i Mazdą 626 (sportową-coupe)-wrażenia ?-kupa tandetnego plastiku.
Znajdź zresztą japońskie auta z tamtych lat :)(jeżdżące)-a takie np.Volvo czy inny Mercedes jeżdżą po dziś dzień ...

Pisząc o "ciagnikach sprawdzonych marek" miałem na myśli nie tylko JD (bo wtedy bym wyraźnie napisał o JD) ale też MF, NH, Valtra (kilka lat temu u nas też egzotyczna), Fendt, DF, etc. - niepotrzebnie doszukujesz sie ukrytych przekazów :)

Co do japońskiej motoryzacji to chciałem pokazać szybkość i skale rozwoju, od czego zaczynali a czym są teraz (zob. koncern Toyota) dlatego nie lekceważyłbym Kuboty. Fakt, japońskie samochody gdy wchodziły na nasz kontynent nie były może niczym specjalnym (jak teraz Kubota w porównaniu do ciągników sprawdzonych marek), ale spójż na lata '90 gdzie niemieckie pancwageny w porównaniu do japońców były niemal zacofane technicznie, zaszaleli jedynie z alu zawieszeniem o mizernej trwałości w naszych warunkach, silnikiem o pięciu zaworach na cylinder który okazał sie niewypałem no i naturalnie "tidiaj" które zrobiło furore, ale silniki benzynowe to wtedy tylko BMW wychodziły, reszta bazowała na rozwiązaniach z wcześniejszej dekady - wielopunkt i 4 zawory na cylinder były rarytasem, nie mówiąc już o dwóch wałkach rozrządu w głowicy, zmiennych fazach rozrządu czy sekwencyjnym wtrysku. Nie jest problemem znaleźć jeżdżącego japońca z lat '80 będącego w dobrej kondycji, a to że jest ich wyraźnie mniej niż niemieckich aut wynika z mniejszej sprzedaży tych pierwszych w tamtym okresie. Co do "diazjnu" to równierz uległ znacznej poprawie na początku lat '90 - reszta to kwestia gustu. Trwałość/bezawaryjność - vide raporty TUV czy ADAC (niestety niemieckie organizacje, jednak statystyki nie oszukają). Mam kilka starych motobrukowców gdzie śmiali sie wtedy z Lexusa jakoby nigdy nie mógł dorównać Mercedesowi - teraz w USA Merc może mu podskoczyć a i na starym kontynencie nie ma gorszego image'u od marki ze Stuttgartu. Z terenówek to Niemcom udał sie tylko Gelendewagen (Merc G) którego by nie było gdyby nie znaczny wkład Austriaków przy projekcie (firmy Steyr i Push)... Ups... Niekontrolowanie odbiegłem od tematu tworząc elaborat ze swoich wypocin które rozrosły sie do nieprzyzwoitych rozmiarów, a to materiał na oddzielną dyskusje... Już kończe ;)

mysle, ze jednak z kubota jest inaczej niz z japonskimi autami w Polsce i Europie.
nie za bardzo maja jak rozwinac skrzydla i nie widac, aby planowali cos w tym aspekcie. mysle, ze oplaca im sie utrzymywanie dotychczasowej pozycji na rynku i tego sie beda trzymac, a pole do popisu maja w innych grupach produktow i na innych rynkach

Możliwe że jednak będzie tak jak piszesz. Pażywiom, uwidim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 04:38
  •  

#222 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:21

Ile pali John Deere??

silniki JD nie należą do najoszczednięjszych ;) ,w porównaniu do silników IVECO montowanych w NH to palą jak smoki ale za to jest odczuwalna różnica w mocy :)

pełen respekt za text :)

twoja opinia jest warta porównania do poziomu kuboty.

he rozśmieszył mnie kolega z tą Kubotą.
Firma konkret, akurat widziałem jak 108 radził sobie z skarpówką Gaspardo. Po wielkim zachwalaniu z strony przedstawiciela pokazał co potrafi. Ledwo dźwignął z ziemi skarpówke 1,2t. Nikt juz nie ryzykował rozkładania ramienia ;) Po tym pokazie widac było że ktos źle obliczył lub podał parametry tej maszyny. Udźwig podnośnika podawana na tłoku , moc silnika podana w SAE itd itp. Dobre do pokazywania tam gdzie jeszcze taki bajer działa.
Czy jak sobie nakleję naklejkę Grammer na taborecie to zmieni to jego komfort? a może jak wstawię siedzisko tejże firmy do C360, to osiągnie ona komfort z najwyższej półki? Oj długa droga przed tą marką zanim osisiągnie poziom chocby innej egzotyki na rynku pt Valtra.

Ale jestem za. Niech pną sie w góre i dają wycisk JD, że o Fendt nie wspomnę. Bez konkurencji nie ma motywacji.

#223 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:40

Ile pali John Deere?? moje porównanie silników JD i IVECO montowanych w NH polega na tym ze jezdziłem przez pół roku NH LM430 a teraz jezdze JD 3200 i doskonale wiem co potrafią obydwie te maszyny, to znaczy wiem jak zachowują sie ich silniki w czasie pracy i doskonale wiem ile potrafią wciągnąć przez cały dzień pracy ;)

#224 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:46

Ile pali John Deere?? Mav napisz co to jest ta karpiówka, Kubota M108S podnosi 4 tony, a Ty piszesz ze 1,2t nie mogł podniesc. Osobiscie uzytkuje Ursusa 255 i T25 gospodarstwo sadownicze bedziesz sie napewno smiał bo ty pewnie John Deerem smigasz, napisz jaki masz sprzet. Ja mam zamiar kupic traktor sadowniczy, ktory nie zestarzeje sie za rok dwa. Przeprowadzilem kilkanascie testów roznych marek u dilerów jak i u uzytkowników i jestem w temacie na temat traktorów do 100 KM. Jak dostane dofinansowanie z PROW mam zamiar kupic Deutz fahr Agro Plus S lub F o mocy okolo 70KM, silnik sterowany elektronicznie, brak linki gazu, hydrauliczny inwersor pod obciązeniem, system Stop@GO oraz Powershift biegi przelanczane pod obciazeniem, JD wiekszych mocy tez mają podobne sterowanie silnikiem, hydrauliką i skrzynią biegów. Rozwaze nowy model Kuboty z serii M7040 Narow wersja sadownicza 1,2-1,4m szerokosci, ktory bedzie w Polsce maj - czerwiec.

Edytowany przez brzozak2, 28 marzec 2008 - 15:29.
pisz uwazniej posty, spacje wstawiamy po znaku interpunkcyjnym, a nie przed

#225 Share milk

milk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 19:11

Ile pali John Deere?? Na jesieni rozmawiałem z kierowcami pracującymi w gospodarstwje Waldka Dobrowolskiego . Orali po sąsiecku jeden to Fendt około 280 KM ciągnoł 8 x 40 i spala 15 litrów na mtg, JD ma 200 KM ciągnał 5 x40 i spala 20 na mtg. Sam mam silnik JD w mojej Renówce i bym powiedział, że do oszczędnych to on nie należy

#226 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 27 marzec 2008 - 19:16

Ile pali John Deere?? 15 litrow na mtg przytakim plugu i tej mocy to wydaje mi sie calkowicie nierealne a spalanie jd z tym plugiem 5x40 przy niezbyt glebokiej orce moze byc realne z naciskiem na moze

#227 Share milk

milk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 19:36

Ile pali John Deere?? Ja tylko napisałem to co kierowcy mówili, nie jestem zwolenikiem Fenta. Jeszcze jedno jak wozili burak do cukrowni Leśmież to Fent spalił średnio 5,5 litra na mtg a JD 12 litrów na mtg ciągali po 2 przyczepy i takie same ładunki

#228 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 27 marzec 2008 - 20:37

Ile pali John Deere?? wiesz ja nie jestem zwolennikiem zadnej z tych marek ale cos mi sie nie chce wiezyc ze tak malo pala to nawet moj roller 70 przy transporcie 8 ton zwiru plus masa przyczepy czyli prawie 10 ton spali na mtg jakies 6 litrow

#229 Share milk

milk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 21:09

Ile pali John Deere?? to są tylko pracownicy więc chyba mówią prawde

#230 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 20:12

Ile pali John Deere??

Na jesieni rozmawiałem z kierowcami pracującymi w gospodarstwje Waldka Dobrowolskiego . Orali po sąsiecku jeden to Fendt około 280 KM ciągnoł 8 x 40 i spala 15 litrów na mtg, JD ma 200 KM ciągnał 5 x40 i spala 20 na mtg. Sam mam silnik JD w mojej Renówce i bym powiedział, że do oszczędnych to on nie należy

Kolego taki Fendt przy tym pługu powinien dmuchać 30 litrów na mtg minimum i proszę nie pisz więcej takich niestworzonych rzeczy. To mój 100 konny JD w pługu 4 x 50 pali 15 litrówna mtg :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 30 marzec 2008 - 20:55

Ile pali John Deere?? a zreszta to on tam napisał za mało i dla JD i dla Fendta :P a może chciał napisać spalanie na 1h ?? :P to to by było bardziej realistyczne B)

Dobrze przepraszam za pisownie już będę bardziej zwracał uwagę na pisownie nazw marek ciągników B)

Edytowany przez johny, 31 marzec 2008 - 06:31.
apel do wszystkich uzytkownikow AF, aby zapamietali pisownie marki FENDT

#232 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 21:24

Ile pali John Deere?? moim zdaniem tylko spalanie na ha, byloby realistyczne w tym przypadku.
na godzine zegarowa, przy takim obciazeniu (nawet na konkretnym piachu) spali 25 l
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#233 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 21:32

Ile pali John Deere?? Fendt 926 Vario -średnie spalanie w 6 punktach -32,5 litra, nie mówiąc o maksymalnym 52 litra ale to raczej w praktyce nie do osiągnięcia :P

http://www.dlg-test....t926varioii.pdf

#234 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 30 marzec 2008 - 22:02

Ile pali John Deere?? Najgorsze wypowiedzi to takie ze ktoś tak słyszał ze jego kolega gdzieś się dowiedział ze pali tyle i ty. A co do spalania to nikt mi nie powie ze ciągnik 6garowy z turbina w ciężkiej robocie nie połknie tych 17litrów (przy sprzyjających warunkach) ale jedna co mogę powiedzieć o silnikach JD to to ze są i były chętnie wykorzystywane przez innych producentów a wiec nasuwa się teoria ze ważniejsza sprawa od tego spala nie jest ze silniki są wytrzymałe i tanie w eksploatacji.
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#235 Share milk

milk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 19:53

Ile pali John Deere?? jak tak pisaliście i się głębiej zastanowiłem to też nie wierze w to co mowili moja renówka w plugu 4x40 głębokość 35-38 spala 14 litrów na mtg co daje 19 litrów na hektar

Edytowany przez brzozak2, 31 marzec 2008 - 22:38.
orty

#236 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:36

Ile pali John Deere?? Wierzcie albo i nie, JD5720 dziś 3 ha w 2 godziny i spalił 10 litrów, klima włączona była. Obroty średnio 1700, bieg na glinie B1, normalnie B3, włóka szerokość 3,5 m.

Edytowany przez brzozak2, 01 kwiecień 2008 - 21:31.
uzyj innej przegladarki to nie bedziesz mial problemu z ortami

#237 Share mati136

mati136

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 19:24

Ile pali John Deere?? ja mam jelonka 6400 i mało mi pali a z plugie 4 to ani dymka nie puści ale chyba go sprzedam bo jak silnik napieprzy to 2.000 na uszczelki 4.000 na same gary a razem z 12.000 a wymieniałem oleje to same filtry 4.000 a olej to Gulf leje bo jest bardzo dobry niewiem ale chyba kupie zetora z 160 koni :D

#238 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 12:09

Ile pali John Deere?? Ostatnio mierzyłem spalanie w swoim podczas siewu. JD 3140 i z 3 metrowym aktywnym agregatem Lely+siewnik Famarol, spalił mi 7.5 litra ropy na hektar przy wydajnosci 1.5ha/h,obroty silnika stale na 1900-2000 obr/min,przy czym siew był w pole zaorane na jesien,nie bronowane tylko bezposrednio w orke.Jak dla mnie to mało ale co wy o tym sadzicie??

#239 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2008 - 23:14

Ile pali John Deere?? Ale dlaczego macie oczekiwać od jd, aby mało spalał?? To jest nie możliwe z dwóch głównych aspektów na które nikt nie zwrócił uwagi. Pierwszy to to że jd operuje silnikami o pojemnościach zazwyczaj dużo większych niż u konkurencji i to o wiele. Dla przykładu podam kilka ciągników podobnej mocy biorąc pod uwagę mego jd. Będę bazował na segmencie wyższych mocy, gdyż ten segment jest mi bardziej znany.

JD 8430 moc 300 km pojemność silnika 9.0 litrów
Valtra S280 (też mf 8280 xtra o mocy 300 km) moc 280 km pojemność silnika 8.4 litra
Fendt 930 300 km pojemność tylko 6.8 litra
New holland TG 285 285 km 8.3 litra
Claas Xerion 315 km 8.8 Litra
Case Magnum 310 310 km 8.3 litra ( w 335 siedzi silnik 9 litrowy, ale to już jest o klasę wyżej więc nie ma co brać pod uwagę)
Challenger MT755B 301 KM 8.8 litra

Zatem jak nie spojrzeć Jd operuje największą pojemnością silników, a z tego wynika zarazem że będą automatycznie one najwięcej spalały i będą Najżywotniejsze.
Drugim aspektem jest to że jd bazuje na sprawdzonych technologiach a nawet dzisiaj silniki Power Tech Plus chodzą na wysokiej jakości oleju mineralnym, a nie jak jest u konkurencji na olejach syntetycznych. Zatem minusem jest że nam więcej z tego tytułu też połknie, ale mamy dwa plusy - nie musimy szukać specjalnych olejów syntetycznych i zaoszczędzamy około 10 zł na każdym litrze oleju. Średnio do ciągników wysokich mocy ilość oleju w silniku waha sie w granicach 25 - 30 litrów (nie dotyczy mfa i valtry, tam idzie około 20) mamy około 300 zł w kieszeni.
Z tego co napisałem możemy się spodziewać, że jd będzie spalał około 5 - 8 litrów na godzinę więcej niż inne ciągniki podobnej mocy, ale także będzie się odznaczał większym momentem obrotowym (z tytułu pojemności), i będzie tańszy w utrzymaniu oraz to co ważne w naszych polskich realiach - mniej wrażliwy na złą jakość paliwa.

Jest jeszcze pewna sprawa. Fendt na dzień dzisiejszy ewidentnie wygrywa jeśli chodzi o spalanie, co się wiąże z małymi pojemnościami silnika, co nie może zapewnić długowiecznej pracy. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to stąd iż zniżka spalania zapewni lepszą ekonomiczność ciągnika nawet przy kapitalnych remontach silnika co 3 tys mtg, z uwagi na wysoką cenę ON. W praktyce te silniki pracujące pod 95% obciążeniem wykazują spadek mocy dopiero po 4,5 tys mtg. Ale aby mogły uzyskać one odpowiedni moment obrotowy muszą w trakcie pracy być utrzymywane na wysokich obrotach rzędu 2100-2200 obr/min gdzie konkurencja już dawno zeszła na 1800 obr/min. Mimo to i Tak fendt ma najmniejsze dziś spalanie w klasie ciągników dużych.
Jak do tej pory tendencje były jasne - czym większa pojemność tym lepiej, fendt pokazuje nowatorskie rozwiązania i albo narobi kupę pod siebie, albo zwiększy grono klientów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 07:49

Ile pali John Deere?? Oj Hospodar, skąd takie domysły, Valtra mniej nie spali: spójrz na te 2 testy, JD ma średnią 36 a Valtra 37 l/h :)

Valtra 318 g/kWh
JD 297 g/kWh

Gdzie Ty tu widzisz mniejsze spalanie ;)

http://www.dlg-test....raS280_2004.pdf

http://www.dlg-test....rShift_2004.pdf

Dodaj odpowiedź