Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 17:56

Ile pali John Deere?? Ostatnio spotkłałem sie kilkoma uztkownikami JD i strasznie narzekają ze duzą im palą ON i bede wymienić ja na Fendty, gdyż one bardzo mało palą.zaznaczam ze mają maxymalnie 2 letnie te JD. czekam na wasze opinie.

Pozdrawim Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 03:55
  •  

#2 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 18:08

Ile pali John Deere?? kolejna bzdura.

ktos wyda kolejne kilkaset tysiecy bo róznica w spalaniu jest 0,5l /h :wacko: he (porównujac modele z podobnymi parametrami i wyposazeniem)
Faktycznie argument nie do podważenia :P Trzeba je wymienic :P

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 18:32

Ile pali John Deere?? tylko że to są wypowiedzi praktyków a nie porównywanie teroretyczne...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 18:34

Ile pali John Deere?? Mam John Deera i nikt mi nie wmówi że dużo pali :angry: , może troche więcej od średniej w lekkich robotach, ale w ciężkiej robocie to żaden ciągnik nie ma szans. Tylko zapinać porządną maszynę i heja w polę. Czy to Ursus a już na pewno Zetor nie spali mniej :wacko:

Jeżeli ktoś narzeka na spalanie Jelonka to po prostu nie umie wykorzystać jego możliwości :P

#5 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:00

Ile pali John Deere?? jak nie daleko mnie koleś ma jelonka jakieś 130 km i śmiga nim z średnią trójką obrotkiem to jak przeliczy na ha to mu dużo wychodzi, niektórzy nie mają sprzetu do swoich ciągniczków

#6 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:13

Ile pali John Deere?? Mi Jelonek w pługu wychodzi 15l/h to daje 11,5 litra na ha :P ,a na godzinkę robię 1,3 ha. Obroty 2100. To spalanie to chyba nie wysokie. Wcześniej 912 wychodziło więcej na ha :wacko:

#7 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:15

Ile pali John Deere?? moim zdaniem masz w 100% racje tylko na taki sprzet musi być pole bo jak zaczniesz orać 1ha w kwadracie to wyjdzie troche inaczej

#8 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:20

Ile pali John Deere?? U mnie po 40 mth stwierdzam ,że pali nie dużo więc jak narazie również uważam ,że stwierdzenie ,że JD dużo palą to bzdura .

#9 Share Pixel

Pixel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 437 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:32

Ile pali John Deere?? Kto Ci powiedział ze JD dużo pala? Ale ile zrobią i jakim komfortem wykonujesz dana prace,to już się nie liczy? :wacko:
Dużo zależy tez kto ma jakie pola i jaki sprzet do danej maszyny,bo jak ludzie do JD 100 km zapinają pług 3 skibowy zagonowy bo taki został po Ursusie i jeszcze pewnie ma same małe kliny no to pozniej nie ma się co dziwic :P Ale tak naprawde to dobre i ekonomiczne traktory takze nie ma co narzekać i wymieniac na Fendty bo one na wode również nie jezdza :P

Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

#10 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:36

Ile pali John Deere?? Pixel ja to wiem naprawde od konkretnych gospodarzy którzy rocznie oddaj po 1milion litrów mleka do mlecxarni wiec nie sądzisz chyba ze mają kiepski sprzęt. a ziemi mają gromade i dlatego dla nich kazdy gram paliwa jest wazny, a jak wiadomo Fendta nikt i nic nie pobije w spalaniu i dlatego chcą powymienić te "jelonki" ja osobiscie ic nie mam do JD.

Pozdrawiam Balzak!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:37

Ile pali John Deere??

Mam John Deera i nikt mi nie wmówi że dużo pali :angry: , może troche więcej od średniej w lekkich robotach, ale w ciężkiej robocie to żaden ciągnik nie ma szans. Tylko zapinać porządną maszynę i heja w polę. Czy to Ursus a już na pewno Zetor nie spali mniej :P

Jeżeli ktoś narzeka na spalanie Jelonka to po prostu nie umie wykorzystać jego możliwości :wacko:

Te "a już na pewno Zetor nie spali mniej"-to w tym miejscu polemizowałbym-mam i JD i Zetora-i to właśnie Zetor jest zdecydowanie oszczędniejszy-ale no właśnie i tutaj muszę Tobie rację przyznać-w lżejszych pracach-jeżeli zaś chodzi o naprawdę "hardcore" :P -to faktycznie JD to uwielbia :P -czasami się zastanawiam czy on ma naprawdę tylko te osiemdziesiąt kucyków :P
@Balzak-poczytaj sobie zachodnie fora dyskusyjne-i wtedy wygłaszaj teorie na temat najoszczędniejszych ciągników-era tych oszczędnych skończyła się z chwilą wprowadzenia nowych norm emisji spalin.Milion litrów i sporo hektarów tak ?-mój kuzyn ma ok 1000 ha i 25000 tuczników +potężną hurtownię+inne nie mniejsze interesy i dla jakiegoś bzdurnego zmniejszenia zużycia paliwa o 0,5 l/ha nie zamierza inwestować w najnowsze Fendty-obrabia to wszystko dwoma dużymi Case i parunastoma Ursusami-cały ten park maszynowy kosztuje tyle ile jakiś tam Fendt 936 a zrobi nieporównanie więcej.

#12 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:51

Ile pali John Deere?? jak kogoś stać na Fendta to może kupić i oszczędzać tylko ile ten Fendt kosztuje

#13 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 19:56

Ile pali John Deere?? nie wiem gdzie wy zyjecie ale w moich okolicach stac ludzi na fendty i są bardzo z nich zadowolenie
a tak na margunesie nie mówimy o Fendtach gigantach bo to jak narazie to dla plskich rolników to abstrakcja

pozdrawiam Balzak

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:01

Ile pali John Deere?? Jak rozumiem wszystkich stać ?-czy tylko paru ?

#15 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:03

Ile pali John Deere?? 50% gospdarzy mają fendty

#16 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:03

Ile pali John Deere?? Ja mieszkam niedaleko Balzaka ,ale na Fendta mnie nie stać hehe ,a nowe mają o ile się orientuje jeden 412 vario i dwa 309 Ci .

#17 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:08

Ile pali John Deere?? 50% gospdarzy mają fendty

wojtek3222 mało wiesz jest duzo wiecej tylko nie wiesz gdzie pozdrawaim

#18 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:11

Ile pali John Deere?? Może i tak ,ale z tego co się ,,mało orientuje,, to najwięcej jest u nas Zetorów ,ale napewno nie Fendtow (nowych). Pozdro

#19 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:12

Ile pali John Deere?? ale ja dotąd nie było sprecyzowane czy nowe czy stare pozdrawaim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:34

Ile pali John Deere?? ja nie bede duzo pisał ale ten watek albo bedzie na czerwono albo kulturalnie nabije dużo postów.... :wacko:

Dodaj odpowiedź