Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt kontra Fendt

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 20:31

Fendt kontra Fendt nie jest to prawda <_< gdzie ty takie glupoty uslyszales.
wymiana silnikow moglaby byc mozliwa praktycznie tylko przy wymienie/modernizacji danej serii ciagnikow, bo to nie jest tak hop wywalic silnik deutza i wstawic DPS
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt kontra Fendt Dzisiaj, 08:07
  •  

#42 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 20:35

Fendt kontra Fendt Słyszałem to od osoby która jest na etapie zakupu 716-tki

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 20:37

Fendt kontra Fendt Właśnie moja córka zobaczyła Twój avatar Brzozak-o majtki na zamek <_<.
A ten numer z DPS-em w Fendtcie jest po prostu przedni -ciekawe jak wtedy reklamowano by Fendta-najoszczędniejszy nawet pomimo zastosowania silnika John Deera ?:)

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 20:44

Fendt kontra Fendt @sinek mozesz zatem pogratulowac jej rozeznania w temacie <_<
@jaro .... :) :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 11:36

Fendt kontra Fendt Niby chodzily sluchy ze Fendt ma wspolpracowac z JD w rozwoju i projektowaniu nowych silnikow ale jak do tej pory cala sprawa jest w poczatkowym stadium. A co do pytania ktore ciagniki sa lepsze, to mysle ze nowe maszyny na przyklad z typu 930-936 nie dorownaja dlugosci zycia tym starym. Tyle ze nowe, duze ciagniki sa przeznaczone do calkiem innych zadan i na clakiem inne wielkosci pol. Dzisiajsze ciagniki przejazdzaja w roku tyle co wczesniej w czasie paru lat...wiec chyba nie da sie tego tak dokladnie powiedziec i porownac. A co do jakosci to jest z nia roznie , ostatnio mielismy u nas w warsztacie maszyne, w ktorej po 150 motogodzinach wysiadla przekladnia Vario....i niestety takie przypadki sie zdarzają chociaz nie powinny. Z drugiej strony lepiej wczesnie na gwarancji niz jesli gwarancja by sie juz skonczyla. Wtedy koszt naprawy razem z robocizna wynosi od 8000 do 12 tys. €.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#46 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 14:30

Fendt kontra Fendt takie przypadki musza sie zdazac i jest to jak najbardziej prawidlowe, sila przekladni vario jest to, ze zdarzaja sie rzadko :) usterki pojawiajace sie na gwarancji to takze dobra oznaka. chociaz wiadomo, ze lepiej byc tym bardziej szczesliwym nabywca, ale w ogolnym rozrachunku i tak sie wyrowna, ktos inny kupi wadliwa kosiarke, a jeszcze inny kombajn :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 16:11

Fendt kontra Fendt Czyli innymi słowy pisząc o tym że i Vario czasami siada prawdę pisałem :).

#48 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 19:45

Fendt kontra Fendt Ja sądze że każda skrzynia moze kiedys sie zepsuć:) to tylko maszyny a nie narzędzia idealne zarówna skrzynia z Fendtcie jak i silnik w Johnym czy mechnizm różnicowy z Valtrze jeżeli trafimy na feralny model to wszystko moze sie posypac(czego nikomu nie życze) ale taka kolej rzeczy..Wiem ze to moze wiadome ale chciałem sie wypowiedziec :)

#49 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 20:21

Fendt kontra Fendt Ja mam takiego fendt-a 307Ci 06 rocznik od tej pory nic się w nim nie zepsuło , a kolega niedawno kupił fendt-a 310 vario już im padł włącznik od wałka . Kiedyś fendt-y były lepsze .....dopóki agco ich nie przejęło i nie otworzyli rynku na wschód :D

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 21:48

Fendt kontra Fendt tez mam takiego kolege co mowil, ze stare fendty to sa dobre "tylko 824", teraz jego ojciec ma juz 2 vario i nic nie mowi, ze vario to shit, naprawa kosztuje 100 tys i tym podobne brednie :D :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 12:50

Fendt kontra Fendt Co do Vario to niejestem pewien :( lepiej jak to się mechanizm o mechanizm zazębia wtedy mam pewność że on pójdzie a nie jak ciągnie olej (sory,może jestem w błądzie) Co sądzicie czy bezstopniówka która nie ma przełożeń poradzi sobie lepiej od "stopniówek".Która dłużej czasu wytrzyma :)

Dodaj odpowiedź