Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt kontra Fendt

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 13:00

Fendt kontra Fendt

Mam pytanie: ile kosztuje nowy Fendt 90 km i czy ruszają programy na jesień tegoż roku?

Ja słyszałem że nowy Fendzik o mocy ok. 90 km kosztuje ok.160 000 tyś. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt kontra Fendt Dzisiaj, 21:37
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 13:28

Fendt kontra Fendt netto czy brutto, czy sam nie wiesz, kolego zorientowales sie ze odpisales na ten post po poltora roku?? czy zastanowiles sie czy to ma sens??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 luty 2009 - 23:22

Fendt kontra Fendt spostrzegawczy jesteś ;)

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowany przez Balzak, 01 luty 2009 - 23:46.
Cytowanie

#24 Share ziomkowie

ziomkowie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:36

Fendt kontra Fendt A ja powiem tyle.. te nowe nigdy niewytrzmaja tyle co stare, sasiad ma 309ci i tak gani ten traktor,ma tez 308LSA i tego to chwali, co juz nie robil w tym nowym 309ci, prawie wszystko serwis co jakis czas, jak nie motor to os tyna ,jak nie os tosprzeglo turbomatic,tak wiec moge powiedzie cze nowe nigdy nie wytrzymaja tego co stare,I powiem jeszcze jedno ze korbanek to taki zdzierca nie wie za ile te fendty sprzradwac...Pozdro..

#25 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:55

Fendt kontra Fendt Moim zdaniem nowe Fendt wcale nie wytrzyma mniej niż te stare modele uważam że te nowe wcale nie są robione z gorszych materiałów niż te kiedyś tylko te nowe wymagają może większej dbałości mają dużo np:elektroniki przez co wystarczy np:Przerwanie kabelka i już ciągnik nie ma np: wszystkich funkcji i ciągnik wymaga większej uwagi ale to normalne że technika odzie do przodu tak się dzieje za wszystkim to tak jakby wziąć Starego Poloneza i Mercedesa i powiedzieć oo ten polonez to jest lepszy od Mercedesa nie jest tak skomplikowany nie ma co się psuć w nim :) uważam że taka nowoczesna skrzynia Vario wcale nie wytrzyma mniej niż w starszym wszystko zależy od jej użytkowania tak samo i silniki przecież wszyscy producenci silników dążą do tego aby były jak najwytrzymalsze i najoszczędniejsze a to że posiadają np:pompo-wtryski czy system Common rail(bezpośredni wtrysk paliwa) to wszystko jest po to aby praca była komfortowa i jak najbardziej wydajna dlatego moim zdaniem nowy Fendt nie jest gorszy od starego :).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2009 - 19:01

Fendt kontra Fendt @ziomkowie po pierwsze post bez uzasadnienia, wg mnie nawet bez sensu :)
po drugie zorientuj sie w cenach i pozniej mow ze korbanek to zdzierca (tzn nie mowie ze nim nie jest), ale inni w taki wypadku to przynajmniej tacy sami zdziercy. przywoluje czasy gdy za wszystkie ciagniki placilo sie w euro i po aktualnym kursie, bo to co teraz sie dzieje, tego nie moge ogarnac rozumem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 17 luty 2009 - 08:01

Fendt kontra Fendt fendt to fendt i musi swoje kosztowac ale nie zmienia to faktu ze korbanek żdziera szczególnie na serwisie,u mnie w okolicy jest kilka takich przypadków

#28 Share ziomkowie

ziomkowie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 luty 2009 - 15:11

Fendt kontra Fendt Fakt co sie teraz dzieje to szok,sasiad kupil ostanio nowke 308ci i dal 200tys a dzis ile musiał by dać, napewno z 60tys wiecej...

#29 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 17 luty 2009 - 18:02

Fendt kontra Fendt moje zdanie jest taki chociaż nie posiadam fendta ale z rozmowy z właścicielami wnioskuje, że te maszyny nie są wrte tylu piniędzy są awaryjne przereklamowane szczególnie seria 800 i 930 fendt był dobrą firmą, która pordukowała traktory ale 20 wcześniej

#30 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 17 luty 2009 - 18:12

Fendt kontra Fendt Fendt-y są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o zużycie paliwa, natomiast przekładnie w serii 300 Ci moim zdaniem mogłyby być bardziej udane, przede wszystkim brak elektrohydraulicznego rewersu i brak przełożeń pod obciążeniem dyskwalifikują ten ciągnik do prac z ładowaczem czołowym oraz ciężkich prac polowych.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:56

Fendt kontra Fendt Powiem wam tyle. Nikt nie jest jasnowidzem i nie przewidzi ile lat będą chodziły nowe Fendt'y. Tego dowiemy sie za jakieś 20 lat. Wtedy będzie można przyrównać które są wytrzymalsze...

#32 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 luty 2009 - 21:04

Fendt kontra Fendt Ja tam uważam tak że stare są troche mniej awaryjne niż nowe, ale nowe są bardziej wydajniejsze i oszczędniejsze. Więc na co lepiej postawić? Ja bym postawił na oszczędność i wydajność. Moja sugestia może nie dotyczy akurat tej marki ale wszystkich ciągników. W dzisiejszych czasach liczy sie kto szybciej zrobi i ile zaoszczędzi :)

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:55

Fendt kontra Fendt @marcin87 podpisze sie pod tym obiema rekami i jeszcze stope dodam, masz calkowita racje.
byc moze stary fendt przezyje wiecej mth (co wcale nie jest powiedziane), ale w tym czasie zrobi polowe tego co nowy

#34 Share ziomkowie

ziomkowie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:26

Fendt kontra Fendt Do tego tematu chcialbym jeszcze cos dodac, znajomy ma 716vario dal cos 370tys, i pochodzila mi skrzynia tylko cos 2,5roku i padla, na naprawe vario wydal 100tys,tak wiec,porozmawiamy o tym jezeli te fendt na vario wytrzymaja 24tys motogodzin to super bedzie a w to watpie, u mnie we wsi ma 615LSA i ma juz ponad 24tys i nic mu nie siada.Fakt w ttch nowych jest masa elektoniki i komfort pracy,ale jezeli mialbym juz wybierac pomiedzy komfortem a trwaloscia wybral bym trawlosc,a to sie liczy.

#35 Share maciek13

maciek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2009 - 17:29

Fendt kontra Fendt słyszałe ze nowe fendy 309 90km kosztuje do 120000tys

Edytowany przez brzozak2, 20 luty 2009 - 17:36.
post calkowicie poza tematem i toczaca sie rozmowa - %

#36 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 20 luty 2009 - 22:36

Fendt kontra Fendt 100TYŚ za naprawę skrzyni hmmm jak dla mnie to stanowczo za dużo prędzej 10tyś Jak dla mnie to te stare są wytrzymalsze. Co do nowych to napewno nie zawiodą jeżeli będą stały w garażu będą często wymieniane oleje itd. W końcu elektryka nie lubi wilgoci itd wiec jeżeli ktoś będzie dbał o nowego to wytrzyma te 10-20 lat. Jak dla mnie to nowe nie na polskie warunki. Mało ludzi jest takich co naprawde dbają bardzo o ciągniki. Jeśli się myle to mnie poprawcie ale sam wiem jak jest traktowany fendt (stary 308lsa) u mojego teścia. Na 100% w nowym już by padła elektronika. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#37 Share ziomkowie

ziomkowie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 luty 2009 - 11:33

Fendt kontra Fendt klejnus popieram Cie w 100%, tak to prawda za drugie vario dal 100tys, bo po 2 latach gwarancja mu się skończła,Pozdro..

#38 Share alorolnik

alorolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 11:19

Fendt kontra Fendt Z tego co słyszałem to rekord w starych fendtach czyli model 6** to wytrzymał bez żadnych napraw 28tyś mth a z tych nowszych bez zadnej awari wytrzymał juz tylko... 8tyś h dla mnie to bardzo mało. podobno nawet seria 6** po '87 to juz nie jest to. Wiadomo wiecej elektroniki to wiekszy komfort ale z tym ze tak dużo szybciej zrobi nowym jak starym to też nie bardzo bym sie zgodził a nawet jeśli to wole starszym zrobić wolniej ale spokojnie i cały czas robić bez problemów, jak coś sie popsuje to można nawet samemu zrobić a w nowych to już tylko serwis, stanie maszyna na polu i rób co chcesz a wiadomo że prace w rolnictwie sa sezonowe i jak jest dużo prac w polu to i serwis ma pełne rece roboty wtedy traktor stoi w garażu zamiast zarabiać na siebie.
Co do vario to słyszałem za nie naprawiała tych skrzyń w polsce nie wiem czy wogóle sie naprawiaja tylko wstawiają odrazu nowe i dlatego naprawy skrzyń takie drogie.
w tej skrzyni sa dwie przekładnie planetarne np w paszowoze RMH też jest taka przekladnia i serwisant też mi powiedział ze jej sie nie naprawia i trzeba zaraz nowa koszt 30tyś zł

Dla mnie seria 6** to najlepsze sprzety jedynie mógł by miec przód amortyzowany i kabine a no i wom 750obr. no jeszcze seria 5** tez jest sporo elektroniki ale ze ciągniki nie są jeszcze tak mocno zawodne.

a propo dzisiejszej jakosci byłem ostatnio kupic samochód w salonie toyoty była ładna avensis i mówie ze jak bedzie chodziła jak moja stara toyota to sie bede bardzo cieszył na to pan w salonie mi powiedział zebym sie na to nie łudził bo w starych toyotach mottem było zeby wytrzymywały conajmniej 30 lat później 20 lat a ze teraz już tylko 10 lat i zeby kupować natrepne no i zeby serwis miał na czym zarabiac moim zdaniem z traktorami jaest tak samo i nikt mnie nie przekona ze nowe są tak samo solidne traktory jak stare.

Każdy kupuje to co jest mu potrzebne wiadomona bardzo dużych gospodarstwach może i sie przydaje ta elektronika ale jak na nasze warunki to bym każdemu odradzał kupowac vario i mieć z tym do czynienia. a jak ktoś chce mieć super traktor to polecam STEYRa dla mnie najleprzy traktor. niby to samo co Case i New holand ale nieporównywalna jakość przynajmniej do new holanda bo na case tez bym sie porwał.

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 16:57

Fendt kontra Fendt heh mozesz miec oczywiscie swoje zdanie, ale nie koniecznie musi byc ono prawidlowe <_<
natomiast ja zauwazam pewna prawidlowosc, ze ci co kupuja nowe sprzety, nawet ze skrzyniami bezstopniowymi to jezdza, a stare trupy stoja, ale luz.

faktem jest ze kiedys samochody byly inaczej konstruowane i to nie ulega watpliwosci, moge kiedys machnac wykresik jakie sa zalozenia konstruktorow co do awaryjnoci. no i nie 10, a 7 lat ma wytrzymac :)
ale dla ciagnikow nie ma juz takich bajerow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 17:16

Fendt kontra Fendt A czy prawdą jest to że fendt od początku roku przestał montować w swoich traktorach silniki deutza a zaczoł john deera ??

Dodaj odpowiedź