Balzak

Fendt kontra Fendt

Polecane posty

Balzak    6

witam ocenimy Bardzo dobrą firme Fendt czy te nowe ciągniki wytrzymają tyle co te z lat 80. jak sądzicie ja uwazam ze nie wytrzymaja gdyż te stare są z większą precyzją wykonane. i będo słuzyły dłuzej, a jak wy sądzicie


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Jo jeszcze fendem nowym nie jochol ale starym ja dzisiej mi kumpel dol :wacko: i nawet fajnie


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

nigdy nie słyszałem żeby ktoś narzekał na nowego Fenda narzekają na korbanka i na cene Fenda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Mi nie chodzi z ktoś narzeka tylko jak wiadomo z praktyki i bdań to ciągniki któe kiedys były produkowane są bardziej dokładnie wykonane niz te obecne. i od razu nasuwa sie pytanie czy te nowe wtrzymają tyle co te stare a podałem przykład Fendta gdyż te stare klamoty są naprawde wytrzymałe i bardzo dobre a wiem to na podstawie własnej praktyki. \

 

 

Pozdrwiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Moze w tych Nowych jest lepsza wygoda wbudowane radio itd. a stare tyz sa fajne ale za to mocne maja silmiki i wytrzymalosc


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zalezy jak liczyc wytrzymalosc sprzetu, wydaje mi sie ze 30 lat temu ciagniki jednak nie robily tej pracy co teraz, nie bylo skomplikowanych agregatow, siewnikow, obrotowek itd. ktore bardziej sprzet eksploatuja. wiec jesli chodzi o sezony to moze i tyle nie wytrzymaja, ale robote zrobia wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Takie ocenianie, czy nowe wytrzymają tyle samo co stare sprzęty jest trudne. Zobaczymy to dopiero za 20-30 lat ile się zostanie tych nowych teraz Fendt-ów :wacko:. Mój kolega ma 309Ci z chyba 2001 lub 2002 roku. Nieźle dają mu w kość i cały czas pracuje bezawaryjnie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

kiedys ciagniki były projektowane tak aby wytrzymały te 20-30 lat a obecnie są one tak intensywnie eksploatowane (oczywiscie wszystko po to aby obnizyć koszty produkcji w rolnictwie) ze konstruktorzy oscylują już w granicach 10-15 lat - sami zobaczcie ze postęp jest coraz szybszy w branży maszyn rolniczych i te obecnie produkowane maszyny za 10 lat mogą okazać sie przestarzałe


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie wydaje że dzisiejsze fendy nie bedą tak wytrzymałe co te stare ale gdyby patrzeć na ilość roboty ile one zrobiły to stare fendy mogą im tylko pozazdrośćić a pozatym to kiedyś rolnicy nie mięli tyle ziemi co mają teraz i nikt nie powie zę te stare były wykorzystywane w tak cięzkich agregatach pługach i bronach bvo czegoś takiego nie było


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

W ogóle fendt seri 500 i 600 to są dobre. U nas jeden kupił sobie fendta 611LSA. Ale to jest maszyna mmmm muzyka dla uszu i dla oczu. Ma nanim przedni tuz. Troche go młody nie szanuje bo wymiatał na full gazie po mojej ulicy i była dziura w poprzek drogi i troszke nim trzęsło. Przy moim płocie to powolutku bo by coś grubberem skasował albo tymi dużymi kapciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja mało wiem na temat fandta ale uwazam ze lepszy bylby nowy fendt


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

niby wszystko co nowe lepsze od starego.ale chyba nie zawsze.tamte fendty może są mniej awaryjnie bo nie ma tyle elektroniki zeby sie psuła.oczywiscie nowe też nie są awaryjne "do oporu" bo fendt nie pozwoliłby sobie na takie rzeczy zeby mieć awaryjne ciągniki


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wam powiem za niedlugo czy te nowe czy stare sa lepsze bo mam juz Fendta 615 z lat 90 i bede mial za miesiac Fendta 824 z 2001 roku:) Wiec bede mial porownanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

ja powiem mam aktualnie Fenda 312 z 88 roku i jest super maszynka a znajomy ma Fenda tez 312 z 97roku i już był co najmniej 4 razy w roku serwisowany a ma mniej roboty niż u mnie na gospodarstwie a starym Fendzie nie ma wcale gorszych warunków pracy sa porównywalne do nowych sprzętów no bo przeciez mozna sobie załozyć radio i takie tam pierdoły ja mam jeszcze GPS i radio CB i FM nie chwaląc sie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Moim zdaniem Fendt od zawsze był marką "do przodu" więc jego ciągniki nawet po kilku latach budziły zachwyt u nabywców. Robili wytrzymałe ciągniki, prawdziwa niemiecka precyzja. 10-20 letnie Fendty do dzisiaj chodzą jak przecinaki i nadal są ciągnikami zaawansowanymi technicznie. Choćby takie radio... pierdoła, a cieszy i szpan na max. :) A tak na poważnie to sporym plusem jest zastosowanie innowacyjnego Turbomatika, przez którego Fendt miał wielu nabywców i do dziś ten bajerek wyróżnia używane Fendty pośród ciągników innych marek. Co do nowych Fendtów i ich żywotności to na pewno dziś oczekuje się od traktora więcej, więc i konstruktorzy muszą mieć łeb na karku. Myślę, że gadanie: nówki mniej wytrzymają, bo kompy lubią się psuć to bzdura. Przez zastosowanie elektroniki traktor wcale nie stał się kruchą lalą, to nadal wół roboczy, a komputeryzacja tylko ułatwia pracę, poprawia zysk i oszczędza niektóre podzespoły ciągnika przez różne systemy zarządzania pracą, TMSy i inne bajery. Np. sprzęgło, silnik.

 

Jakość marki Fendt na przestrzeni wieków się nie zmieniła. Więc kochane Vario będą jeszcze długo służyć. Oczywiście dużo zależy od właściciela, bez wymiany olejów, filtrów itp. to choćby to NH, JD, Case, długo nie pociągnie. Ale niestety trzeba przyznać, że te nowe ciągniki to wrażliwe na takie sprawy, więc pilnować sprzętu i pojeździ się jeszcze bardzo długo. Tak długo jak jeżdżą starsze Fendty. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
Mam pytanie: ile kosztuje nowy Fendt 90 km i czy ruszają programy na jesień tegoż roku?

 

 

Ja słyszałem że nowy Fendzik o mocy ok. 90 km kosztuje ok.160 000 tyś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

netto czy brutto, czy sam nie wiesz, kolego zorientowales sie ze odpisales na ten post po poltora roku?? czy zastanowiles sie czy to ma sens??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0
Napisano (edytowany)

spostrzegawczy jesteś ;)

 

 

 

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowano przez Balzak
Cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomkowie    0

A ja powiem tyle.. te nowe nigdy niewytrzmaja tyle co stare, sasiad ma 309ci i tak gani ten traktor,ma tez 308LSA i tego to chwali, co juz nie robil w tym nowym 309ci, prawie wszystko serwis co jakis czas, jak nie motor to os tyna ,jak nie os tosprzeglo turbomatic,tak wiec moge powiedzie cze nowe nigdy nie wytrzymaja tego co stare,I powiem jeszcze jedno ze korbanek to taki zdzierca nie wie za ile te fendty sprzradwac...Pozdro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowe Fendt wcale nie wytrzyma mniej niż te stare modele uważam że te nowe wcale nie są robione z gorszych materiałów niż te kiedyś tylko te nowe wymagają może większej dbałości mają dużo np:elektroniki przez co wystarczy np:Przerwanie kabelka i już ciągnik nie ma np: wszystkich funkcji i ciągnik wymaga większej uwagi ale to normalne że technika odzie do przodu tak się dzieje za wszystkim to tak jakby wziąć Starego Poloneza i Mercedesa i powiedzieć oo ten polonez to jest lepszy od Mercedesa nie jest tak skomplikowany nie ma co się psuć w nim :) uważam że taka nowoczesna skrzynia Vario wcale nie wytrzyma mniej niż w starszym wszystko zależy od jej użytkowania tak samo i silniki przecież wszyscy producenci silników dążą do tego aby były jak najwytrzymalsze i najoszczędniejsze a to że posiadają np:pompo-wtryski czy system Common rail(bezpośredni wtrysk paliwa) to wszystko jest po to aby praca była komfortowa i jak najbardziej wydajna dlatego moim zdaniem nowy Fendt nie jest gorszy od starego :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj