Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johndeere975

johndeere975

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 20:11

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 Problem polega na tym, że w Fortschnitt E 514 sprzęgło najprawdopodobniej się skleiło (cały czas zasprzęglony biegi wchodzą ale bez sprzęgła) Ponoć bolączka tych kombajnów. W poniedziałek spróbuje jeszcze pojeździć tym kombajnem może puści, a jak nie to trzeba rozebrać. Chyba że macie jakieś inne rady. Czy u was wystąpił podobny problem? Jak go się ustrzec? Jak naprawić? Czy w czasie rozbierania trzeba na coś uważać ( widzę tam jakąś sprężynę- chyba). Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Mam jeszcze taką prośbę potrzebuję instrukcji obsługi i katalogu do tej maszyny. Mój adres pprzemekk8@wp.pl .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 Dzisiaj, 09:26
  •  

#2 Share Darekk310

Darekk310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 21:55

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 Witam
Też słyszałem że się tak dzieje w tych kombajnach ale mi się nie zdarzyło. Ponoć może pomóć ostre spryskanie tarczy i docisku Wd40 lub czymś innym ale sam nie próbowałem

#3 Share krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 08:11

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 mialem tak juz 2 razy i bylo spowodowane woda stal pod chmurka. zrobil sie nalot rdzy i dociski sie nierozsowaly (sa tam 2 tarcze )popryskaj jakims odrdzewiaczem przez okienko

#4 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 10:55

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 Ja miałem to samo w sieczkarni E281C i niestety musiałem rozbierać sprzęgło.

#5 Share johndeere975

johndeere975

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 06:42

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 Witam. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Popryskam wd 40 i zobaczę czy puści. Oby nie trzeba było rozkręcać. KRZYSIEK 3120 czy w czasie rozbierania muszę na coś uważać? Chodzi mi głownie o to czy nie ma tam jakiś mocnych sprężyn na które trzeba uważać? Macie racje kombajn stał pod chmurką, ale tylko od jakiś 3 tygodni i to wystarczyło by sprzęgło przyłapało.

WD-40, pierwszy bieg wciśnięty delikatnie hamulec i sprzęgło oraz lekka górka pomogła. Wszystko już ok. Dzięki.

#6 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:37

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 U mnie jest to samo tylko że biegi bardzo ciężko wchodzą. Jak go kupiłem wszystko było dobrze ale stał 3 tyg. Na dworze i rozebrałem sprzęgło ale chyba coś było źle złożone w tym roku chyba znów będę musiał się za to wziąść. Albo może mi się te tarcze skleiły. Przez te ostatnie 2 lata zaglądałem do skrzyni chyba z 10 razy i cały czas mi się wodziki łamały.

Edytowany przez Matey, 04 luty 2011 - 22:04.

#7 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 05 luty 2011 - 13:55

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 Chamulec skrzyni masz wyregulowany?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 29 maj 2011 - 17:47

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 A gzdzie on sie dokładnie znajduje???

#9 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 maj 2011 - 20:18

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 jak patrzysz na skrzynię od przodu to na górze po prawej stronie masz dźwignię ze sprężynką połączoną cięgłem z ośką która wyciska łożysko oporowe.
zolwik ale przy wrzucaniu biegów to zgrzyta czy nie? jadąc na biegu, po wciśnięciu sprzęgła biegi ciężko wychodzą?

Edytowany przez pawlon, 30 maj 2011 - 20:19.

#10 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 20:29

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 Przy wrzucaniu ciężko wchodzą.

#11 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 15 lipiec 2014 - 21:20

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 Przy problemach ze sprzęgłem radziłbym sprawdzić słoneczko, jeśli nawpycha się tam zbyt dużo kurzu to przestaje działać, po prostu łapki nie mają luzu i sprzęgło bierze tylko po części, a biegu nie da się wrzucić, trzeba wtedy ściągnąć słoneczko i wybrać ten kurz jakimś drutem albo czymś i po kłopocie, sam nie wierzyłem że taka pierdoła może tak dać w tyłek, nie mówiąc już o niepotrzebnie wymienionych tarczach i słoneczku.

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

#12 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 21:09

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 mi kiedyś podobnie złapało po zalaniu deszczówką i wd nie pomogło. W taki przypadku warto dorobić sobie dłuższe szpilki i wykręcać te trzy z koła pasowego przy skrzynii wkrecać tedłuższe dorobione, potem popukać młotkiem i powinno pomóc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:42

Problem ze sprzęgłem w Fortschritt E 514 To wina tego ze kombajn stoi na dworze i jest dobry dostęp do naprawy jak i deszczu. Nowy docisk i łozysko oporowe załozone w 2012 roku przejechało 30 godzin tylko na przyszły rok po 20 sie rozsypało wszystko ale kombajn stał 3 miechy na deszczu i pierwsze objawy nie rozłączało sprzęgło
Mój Wladimirec podbija świat