Zaloguj się, aby obserwować  
Kali

słyszalne kierunkowskazy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kali    1

bo czasami włączę, nie spojrzę na kontrolki i jadę z włączonym kierunkiem jak idiota i wprowadzam w błąd innych uczestników ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A w jakim ciągniku chcesz to zrobic? Bo mi przydałoby się coś podobnego w Zetorze 5340, bo coś nie do końca ergonomiczne zaprojektowali Czesi te kontrolki od kierunków i kierownica je przysłania, i wogóle są słabo widoczne. Poza tym jak wsiadam do ciągnika po dłuższej przerwie(po zimie) to czasami zdarza mi się zapomnieć wyłączyć kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuję wybrać się do sklepu z częściami samochodowymi i nabyć drogą kupna beeper na 12V i podłączyć do kontrolki kierunkowskazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Kupiłem ten beeper i z niego wychodzą 2 kabelki czerwony i czarny i jak podłączę pod kontrolkę kierunkowskazów to tylko działa jak się da w lewo a w prawo nie działa (chyba dlatego że się bieguny odwrócą i nie działa) Da się to jakoś zrobić żeby działało w prawo i w lewo??? Dodam ze mam przerywacz od CC ;[ Mam coś w nim spalone bo jak podłączę kontrolkę do tego zacisku na przerywaczu to kontrolka nie działa i ten beeper też nie :o


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozbierz ten przerywacz i zlutuj przerwaną ścieżkę na płytce drukowanej. Ktoś nie mający pojęcia o podłączaniu takiego przerywacza podłączył wyjście kontrolki do kierunkowskazów i dlatego uszkodzeniu uległa ścieżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Mam pytanko. Mam manetkę do zmiany kierunków przy kierownicy no i mam dwie kontrolki od kierunkowskazów. Podłączone są one plusami odpowiednio do kierunkowskazu lewego i prawego, a ich minusy do masy. Jak podłączyć pod ten układ beeper. przerywacz mam zwykły. Nie wiem może pod trzecią wsuwkę w przerywaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Zastosuj mostek graetz'a (4 diody) plus i minus z mostka podłącz pod beeper a wyprowadzenia mostka dla prądu zmiennego pod + jednej i + drugiej kontrolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A po co od razu mostek, skoro można zsumować sygnały z kontrolek za pomocą bramki diodowej składającej się z dwóch diod. Anody diod do kontrolek, katody połączone razem do + beepera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Człowiek zawsze pod górkę kombinuje a rozwiązanie nieraz bywa banalne :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Dzięki za pomoc. Na razie znalazłem przerywacz z trzecim pinem i pod niego podłączyłem. Mam jeszcze pytanie odnośnie przerywaczy samochodowych bo wpadł mi w ręce taki, mianowicie podłączyłem go zgodnie ze schematem i pod złącze 'c' wpiąłem ten beeper to 'pykną' tylko przy starcie przerywacza i tak samo przy włączaniu zarówno lewego jak i prawego kierunkowskazu.

Jeszcze jedno w razie montażu diod prąd płynący do tego beepera nie jest wielki to można te diody zaczerpnąć z odzysku, czytaj starego radia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

powinny być okej, ileż taki piszczyk może ciągnąć amper :rolleyes:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystarczą dowolne diody prostownicze o prądzie do 1 A.

Człowiek zawsze pod górkę kombinuje a rozwiązanie nieraz bywa banalne laugh.gif

No czasami tak jest, jednak Twoje rozwiązanie też jest dobre, bo można zastosować jeden scalony mostek prostowniczy zamiast 4 diod. Cena będzie taka sama a montaż dużo łatwiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj