Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowanie od państwa za łąke

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qwertyJanusz

qwertyJanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 13:05

Odszkodowanie od państwa za łąke Nie wiem czy we właściwym dziale napisałem, jeśli nie proszę przenieść tam gdzie być powinno. Sprawa wygląda następująco: w 1991 roku kupiłem łąkę 3,1 hektara. Jak się okazało mapka była już od początku źle zrobiona ponieważ nie uwzględniała nowego koryta rzeki.
Kupiłem 3.1 hektara (to wynika z mapki) a w rzeczywistości 3.1 hektara i kawałek rzeki, właśnie tą rzekę muszą odkupić. Podatek płaciłem za 3.1 hektara mimo że było mniej o tą rzekę. Ten kawałek za rzeką tez państwo musi odkupić. Byłbym szczęśliwy jakby ktoś zrozumiał coś z tego co napisałem:)
Teraz pytanie ile odszkodowania mogę za to dostać. Ile $ dostane za kawałek rzeki i to co jest za rzeką. Sprawa ciągnie się od ponad roku a państwo dalej nic nie robi (powiedzieli że muszą zrobić nową mapkę) tylko kiedy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odszkodowanie od państwa za łąke Dzisiaj, 11:36
  •  

#2 Share wawer

wawer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 13:28

Odszkodowanie od państwa za łąke ja na twoim miejscu rzeki bym nie sprzedawał,zawsze bedziesz mógł pujśc na rybki bez niczyjego pozwolenia <_<

#3 Share qwertyJanusz

qwertyJanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 13:38

Odszkodowanie od państwa za łąke Ile to warte?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 17 lipiec 2009 - 15:00

Odszkodowanie od państwa za łąke Warte tyle ile warta ziemia rolna w twojej okolicy. Przy wywłaszczaniu bierze sie rzeczoznawcę majątkowego, który wyceni wartość działki, nie liczyłbym na szczególne kokosy podobne jak wykup ziemi pod autostrady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share qwertyJanusz

qwertyJanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 16:08

Odszkodowanie od państwa za łąke Jaka cena tak mniej więcej żebym miał jakiekolwiek pojęcie.

#6 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 07:17

Odszkodowanie od państwa za łąke ty nie sprzedawaj tylko rob tam agroturystyke z pieniedzy z uni postaw se most zeby miec dojscie do tej 2 dzialki jak nie beda chcieli kupic za twoja cene to i tak wywlaszcza ale dopiero za 5 lat wiec an razi e masz spokoj
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 08:06

Odszkodowanie od państwa za łąke No właśnie masz kawałek rzeki na własność więc możesz łowić rybki ile chcesz i jak chcesz pozatym agroturystyka itd, a koszty jakie ponieszesz na te wszystkie mapki itd wyniosą tyle co Ci wiwłaszczą, a nie myślałeś żeby sprzedać tą działkę jako własnie taką atrakcję z rzeczką itd, takie działki z kawąłkiem rzeczki warte są majątek!!! każdy mieszczuch będzie chciał tam przyjeźdzać pod namiot czy z kempingiem :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share qwertyJanusz

qwertyJanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 11:56

Odszkodowanie od państwa za łąke Problem w tym że ta "rzeczka" dosyć często wylewa.