Polecane posty

lukeczl    1

ja miałem problemy z obrotami 900 i ani jednego więcej. jakież było moje zdziwienie gdy po wymianie czujnika obr młocarni zobaczyłem na zegarze 1200 obr. wymieniłem wszystko przedtem pas talerze barczyk przekładnie kątową itd. dopiero czujnik załatwił sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prl911    0

jeżeli łożyska są w porządku i prowadnica trze o talerz przy zwiększaniu obrotów to najprostszym rozwiązaniem jest podkładka o grubości 0,5 cm pomiędzy kołem napędu młocarni a łożyskiem w tedy koło się odsuwa i prowadnica nie trze i spokojnie można nakręcić 1200 obr a chyba więcej nie potrzeba B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

ja swój problem naprawiłem miałem orczyk na odrzutniku odwrotnie przekręcony teraz jest 1100 tylko mam drugi problem coś mi stuka właśnie nie wiem gdzie na niższych obrotach nie tylko jak już przekroczy 1000 to słychać metaliczny stuk nie wiem co to stuka .

Witam wszystkich! Ja mam problem z obrotami młocarni, bo były one zbyt niskie i nadal są. Bizona kupiłem ok miesiąc temu i nie wiem co jest przyczyną niskich obrotów. Na full obrotach silnika sięgają one ok 840. Podkręcałem korbką na pomoście, ale nie wiem ile można podkręcić, żeby coś nie "strzeliło". Pomoże ktoś, chodzi mi głównie o to jak wyczuć ile można podkręcić obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Maże prądniczkę masz popsutą.Jak na kole odrzutnika pas wyjdzie na zero lub zewnątrz to muszą być obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

A prądniczka może się przyczynić do tego, ze zegar będzie źle pokazywał?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To się nazywa nadajnik obrotów młocarni, może jak najbardziej oszukiwać,ale nadajnik to nie wszystko mogą być jeszcze inne rzeczy.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Ja gadałem ze znajomym i mówił, że jak jest od tysiąca w górę to przy włączonej młocarni cepów praktycznie nie widać. A u mnie ich rzeczywiście nie widać.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jesli temat nadal aktualny to Ja mogę coś doradzić bo też to przerabiałem rok temu ;) otóź nawet jesli masz nie sprawny licznik obrotów to sprawdz na kołach pasowych wariatora i ODRŻUTNIKA pas , mianowicie na kole ODRŻUTNIKA powinien wystawac kilka milimetrów ponad scianki koła pasowego - wtedy napewno masz ponad 1000obr.

U mnie obroty wariowały dlatego bo pękł spaw na takiej dzwigni która to reguluje (nie widac jej , jest za kołem wariatora , zeby wymienic trzeba zdejmowac wariator) kupilismy nową i tez była zle wykonana , dopiero w innym sklepie zakupiona częśc pasowała - od razu było widac różnicę ;) Warto tez dodac ze regulacjii predkosci obrotowej młocarni korbką reguluje sie tylko podczas pracy młocarni - nie powinno się tego robic na postoju gdy koła się nie kręcą bo własnie przez to pęka ta dzwignia od regulacjii .

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pawlus224

1. co ma wariator wspólnego z obrotami młocarni

2.jeżeli już ma wystawać- to chyba na kołach odrzutnika a nie młocarni

3 jeżeli wystaje te 3mm to są pełne obr. młocarni około 1140obr/min

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

1. nie chodzi mi o wariator od napędu / predkosci jazdy tylko o ten z prawej strony przy dużym kole .

2. tak , źle napisałem

3.toć mówie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1. Z prawej strony nie ma żadnego wariatora, nie mąć- chodziło Ci o koła na wale odrzutnika słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A u mnie nie wystaje a ustawiam na spokojnie na 1100 obr/min niewiem wg mnie dobrze pokazuje bo daje rade w pszężycie i życie ale nie wiem , u mnie regulacja jest od ok 550 do 1200obr/min


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a u mnie nie schodziły się talerze odrzutnika i nie można było uzyskać więcej jak 950 bez obciąrzenia a przyczyną były za długie śruby którymi było przykręcone talerze do piast odrzutnika i teraz 1150 mam przy obrotach silnika 2300 przy szerokości pasa 49mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Koledzy podpowiecie jak zmienić pas młocarni? Czy to jest dużo roboty nigdy tego nie robiłem więc wole się upewnić czy dam rade? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Wszystkich mam mały problem ze swoim bizonem zo56 otóż na wolnych tylko obrotach coś w silniku mi pstryka co to może być ????dodam ze żniwa odbyły się bez awaryjnie a w silniku tego nie było słychać do końca. jak postał  około miesiąca czasu bez odpalania po tym czasie     odpaliłem go i cos zaczęło pstrykać w silniku dość głośno ale tylko na wolnych obrotach 550 obr/min  a powyżej tych obrotów tego nie słychać  nawet na pełnych obrotach nic nie słychać. pomocy koledzy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

skąd pstryka? jakiś czas temu w KR popuściła przeciwnakrętka na klawiaturze i się tłukło, szef już miał dość, bał się że silnik kopyto pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w górnej czesci słychać te pstrykanie ale na wolnych obrotach tylko i to słychac dos głosno 


u mnie max osiaga obroty 950 obr bemben młocarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A zawory masz dobrze wyregulowane? Może popychacze klapią o zawory.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez koyack
      Witam wszystkich serdecznie. Szukam pomocy od kogoś kto być może miał taki sam problem jak ja. Mianowicie jestem posiadaczem ładowarki teleskopowej jcb 531 70 agri z 2010r z silnikiem 74.2 kw. Pompa wtryskowa rotacyjna delphi. Ładowarka nie chce wchodzić na obroty. Dochodzi do max 1500 i nic więcej. Ale do tych obrotów chodzi normalnie czyli ma siłę równo pracuje i prawidłowo zapala. Jakiś czas temu miala tylko problem z gasnieciem ale po wyczyszczeniu zaworu od gaszenia było ok. Co może być przyczyną nie wchodzenia na obroty?? Dodam że filtr paliwa nowy. Sprawdzone wszystkie węże czy nie łapie powietrza.  Brakuje mi pomysłu co to może być a jak wiadomo wyciąganie pompy z tej maszyny nie należy do najłatwiejszych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj