Skocz do zawartości

Zdjęcie

30ha jak dobrze zagospodarować

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartosz55

bartosz55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 22:18

30ha jak dobrze zagospodarować Witam w przyszłym roku przejmę gospodarstwo po dziadku i chce to dobrze zagospodarować jest tego 10ha łąk i 20 ha słabej gleby (uprawa pszenicy i rzepaku odpada) do tej pory dziadek chował 12 krów + byki od tych krów i jałówek i mu wystarczało. Opiszcie co byście zrobili z takim areałem pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
30ha jak dobrze zagospodarować Dzisiaj, 02:23
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 08:32

30ha jak dobrze zagospodarować Ja bym zasiał kukurydzę, trawę i trochę zboża i dążył do tego, aby mieć budynki bezściełowe i w przyszłości nie siał zboża, tylko kupował np, z młyna. Kukurydzy urośnie 50-70t/ha, zaś trawy35-55t/ha. Młóto browarniane i wysłodki są tanie, więc jeśli masz gdzie chować, to chowaj tyle zwierząt ile się zmieści w budynkach, tylko tyle, aby miały czym oddychać :D . Ja przejmę w przyszłości gospodarstwo o podobnej powierzchni i postanowiłem, że nie będę dokupował ziemi, tylko wywalę wszystkie maszyny z garaży, przerobię je na budynki do odchowu opasów i będę na 37ha + 13ha dzierżawy chował ok.150szt. byków, ale tak, że je wszystkie na raz sprzedam i jak da radę, to cały czas będę tyle chował i 87krów - tyle da radę tylko z własnej ziemi, którą będę miał + przychówek od tych krów, więc przy takiej liczbie zwierząt nie będzie takiej maszyny i takiego budynku, którego nie dam rady osiągnąć. Po co kupować bez przerwy ziemię? To nie ma sensu, bo kiedy to się zwróci? I taka ilość zwierząt pozwoli mi wreszcie na godziwe życie. Oczywiście będę do tego dochodził przez lata. Na początek po przejęciu gospodarstwa jak dostanę premię dla młodych rolników, to za te pieniądze przystosuję budynki dla tych opasów, a zwierzęta wezmę od jakichś zakładów mięsnych i one potrącą mi przy wypłacie za nie koszt zakupu cielęcia.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 02 październik 2009 - 16:13

30ha jak dobrze zagospodarować Witam,
jaką odmianę kukurydzy stosujesz, ja korzystam z odmiany WAXY i mam około 100t z hektara na glebie klasy I, a co do hodowli to także uważam, że to dobry pomysł choć nie w takiej ilości. Do QQ dodaj słonecznik koszony na początku lipca daje około 50t z hektara (odmiana SX-33 przywieziona z Francji przez mojego ojca) a później talerzówka lub Unia Kos i siejesz poplon.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 04 październik 2009 - 20:48

30ha jak dobrze zagospodarować look19 będziesz miał 37ha + 13ha i ty na tym chcesz utrzymać 150 byków i 87 krów gratuluję wyobraźni!

#5 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 październik 2009 - 10:39

30ha jak dobrze zagospodarować @look19 trochę chyba z ilością przesadziłeś bo samo utrzymanie 150 byków jest już nie lada wyzwaniem, i sporym zapotrzebowaniem na pasze. Myślę ze z tych 50ha akurat miałbyś paszy na utrzymanie 150 byków ale o krowach to zapomnij.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 październik 2009 - 19:53

30ha jak dobrze zagospodarować Zależy jaka ziemia bo jak słaba to i te 150 byków będzie bardzo ciężko utrzymać