Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 19:34

Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385 Witam wszystkich! Mam pytanie co do odpowietrznika skrzyni korbowej czyli tzw odmy. Czy lepiej jest gdy ta rurka jest puszczona na dół swobodnie jak w ursusach od 912 itd? Bo u mnie w 385 jest podłaczona do kolektora ssącego, jednak nie podoba mi się to rozwiązanie, bo w ten sposób tworzy się nalot i taka wilgoć na ściankach kolektora, no bo jednak ze skrzyni korbowej zawsze ulatnia się troche gazów z rozgrzanego oleju.
Więc pytam czy puszczenie rurki w dół jak w nowszych blokach jest lepszym rozwią <_< zaniem w tym przypadku?????????????
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385 Dzisiaj, 21:47
  •  

#2 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 23:24

Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385 zostaw jak jest a kolektor umyć raz na 5 lat to nie problem

#3 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 20:43

zostaw jak jest a kolektor umyć raz na 5 lat to nie problem

niby nie problem, tylko jednak w nowszycz blokach zrobili ten wylot na zewnątrz jak np w 912 itd, czyli to jaieś unowocześnienie jest. Od wczoraj mam zaślepiony króciec w kolektorze ssącym a odme puszczoną w dół i zauważyłem niewielką ale jednak jakąś różnice w kolorze spalin... teraz jest niebieściuteńki dymek a na wolnych obrotach wręcz zero dymu, a przedtem kolor dymu był raczej błękitno- biały.... Co Wy na to??
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#4 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 19 lipiec 2009 - 14:27

Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385 normalne bo jak wylatuję ci dużo gazów a z nimi trochę oleju który pózniej się spala,

#5 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 15:01

Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385 Zrób tak jak maja silniki Deutyz czyli rurka w dół po bloku i bedzie ok
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 08:07

normalne bo jak wylatuję ci dużo gazów a z nimi trochę oleju który pózniej się spala,

U mnie sąsiad ma Ursusa 1014 - ruina. Z odmy nie leciały gazy tylko olej głównie, przywiesił taką bańke 5 litrów żeby ten olej wlewać z powrotem ale za szybko ten olej wyrzuca - to wział z odmy poprowadził przewód do wlewu oleju :rolleyes:. Znowu niedobrze bo powietrze szło do oleju - ale sąsiad pomysłowy to na wszystko ma sposób - zrobił taki trójnik i rura do góry obok tłumika - olej z odmy szedł do wlewu a powietrze górą szło. Z tego dodatkowego tłumika więcej dymu leciało jak z normalnego tłumika, ale traktor tak chodził nierówno stukał itp że zrezygnował z jazdy nim.

#7 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 10:23

Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385 no mój nie dymi z odmy ani nie pluje olejem, ale boje sie tylko ze jak jest puszczona w dół to zaciągnie kurzu do karłuba w żniwa np. No ale skoro w nowszych typach tak jest toskoro by to szkodziło to by tego nie przerabiali i robili tak jak w c385 i puszczali odme do kolektora ssącego...
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#8 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 01:12

Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385 u mnie w 1212,1204 i c385 wszystkie mają rurki w dół a nie do kolektora, c385 ma silnik już nowego typu dlatego tak tam jest - nie zaciągnie Ci kurzu tędy bo przecież to ci dmucha z odmy a nie zasysa

#9 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 16:13

Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385 no właśnie oto mi chodziło, dzięki. No ja jeszcze mam niestety stary typ bloku, ale najważniejsze że mam bebechy nowe po dotarciu już :rolleyes:
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 17:18

Odpowietrzenie skrzyni korbowej c-385 i d*pa blada...już wiem dlaczego w tym moim silniku była odma podpęta do kolektora ssącego. To ze względu na suchy filtr powietrza, który posiadam. odma wtedy wprowadza nieco wilgotnego powietrza do komory spalania, przez co dodatkowe smarowanie tuleji w silniku... Tak własnie jest fabrycznie... Bo gdy odma była puszczona w dół, to ładnie chodził, ale straszny muł... Okazało sie wszystko w praniu, że tak trzeba zrobić jak było, bo silnik jednym słowem dostaje po d*pie
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328