Zaloguj się, aby obserwować  
ahme999

dmuchawa do zboża

Polecane posty

ahme999    116

mam do dyspozycji starą duża dmuchawę do siana z silnikiem 9 kW-w sianku spokojnie sobie radził, chcę ją zaadoptować do transportu ziarna, tj rozładunku przyczepy. chce zamontować cyklon(zał€żmy z beczki po ropie) i zrobić z niej nie przenośnik wyłącznie tłoczący, ale ssąco-tłoczący. co o tym myślicie-kombinował moze ktos podobnie, jakie potrzebne są pezwody bo oryginalne rury są za grube fi-400mm, czy w cyklonie są jakieś zawory, zapobiegające darmemu obiegowi powietrza-tj na obwodzie cyklon-wirnik? prosze o ewentualne pomysły bo nie chce tego robić na darmo, gdyby miało nie wyjśc;/ tu są foty podobnej maszyny z allegro http://allegro.pl/item680269679_dmuchawa_do_siana.html


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

chciałem sam zrobić dmuchawę ale nie ssącą a zwykłą tłoczącą do rozładunku przyczep ale poległem na zwężce która zaciąga zboże do stumienia powietrza nie wiem jak sie za to zabrać a w międzyczasie kupiłem żmijkę i fajnie działa , a ssąco tłocząca będzie duuużo bardziej skomplikowana dochodzi cyklon zwalniający i najlepiej śluza powietrzna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad10    0

witam

 

szukam informacji o opini na temat dmuchawy WESTFALIA 7,5kW jaka ona ma realna wydajnosc do silosow BIN 70t moze ktos ma taka dmuchawe i moze mi cos wiecej powiedziec na temat wydajnosci itp.

Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przeważnie się mówi że jaki silnik to taka wydajność. Więc około 7-8 ton. I tak się wychodzi. Sąsiad ma taką małą z silnikiem może 2,2 lub 3 kw i twierdzi że daję z 5 ton A przyczepę 10 ton to 3-4 godziny dmucha. JA mam 15 kw i daję 13-14 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

No ja mam 13kw z dozownikiem i jak ładuję w bina nawet 10 ton nie wyciągnę a jak zwiększę dawkę ziarna zaraz odtykam rurę. Odpuść sobie tą ssąco-tłoczącą. U mnie jeden handlarz kupił takową po roku ją sprzedał i założył podajnik kubełkowy, kosz zasypowy i przenośnik ślimakowy od rozładunku. Sąsiad próbował przerobić dmuchawę od siana na ziarno ale miał problemy z rurami za ciężkie a zboże latało po całym spichrzu.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak zrobić cyklon ssący do dmuchawy Konskolide

 

U mnie w galerii był taki cyklon, tzn. my robiliśmy cały zestaw do trl 150. Jak bedziesz miał pytania pisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj