Skocz do zawartości

Zdjęcie

dmuchawa do zboża

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 22:25

dmuchawa do zboża mam do dyspozycji starą duża dmuchawę do siana z silnikiem 9 kW-w sianku spokojnie sobie radził, chcę ją zaadoptować do transportu ziarna, tj rozładunku przyczepy. chce zamontować cyklon(zał€żmy z beczki po ropie) i zrobić z niej nie przenośnik wyłącznie tłoczący, ale ssąco-tłoczący. co o tym myślicie-kombinował moze ktos podobnie, jakie potrzebne są pezwody bo oryginalne rury są za grube fi-400mm, czy w cyklonie są jakieś zawory, zapobiegające darmemu obiegowi powietrza-tj na obwodzie cyklon-wirnik? prosze o ewentualne pomysły bo nie chce tego robić na darmo, gdyby miało nie wyjśc;/ tu są foty podobnej maszyny z allegro http://allegro.pl/it...a_do_siana.html
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dmuchawa do zboża Dzisiaj, 20:54
  •  

#2 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 10:53

dmuchawa do zboża chciałem sam zrobić dmuchawę ale nie ssącą a zwykłą tłoczącą do rozładunku przyczep ale poległem na zwężce która zaciąga zboże do stumienia powietrza nie wiem jak sie za to zabrać a w międzyczasie kupiłem żmijkę i fajnie działa , a ssąco tłocząca będzie duuużo bardziej skomplikowana dochodzi cyklon zwalniający i najlepiej śluza powietrzna,

#3 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 18:12

dmuchawa do zboża http://www.agrofoto....boza-t7095.html
http://www.agrofoto....kcja-t5997.html

#4 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:47

dmuchawa do zboża Jak zrobić cyklon ssący do dmuchawy Konskolide

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rad10

rad10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 16:30

dmuchawa do zboża witam

szukam informacji o opini na temat dmuchawy WESTFALIA 7,5kW jaka ona ma realna wydajnosc do silosow BIN 70t moze ktos ma taka dmuchawe i moze mi cos wiecej powiedziec na temat wydajnosci itp.
Z gory dziekuje

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:27

dmuchawa do zboża Przeważnie się mówi że jaki silnik to taka wydajność. Więc około 7-8 ton. I tak się wychodzi. Sąsiad ma taką małą z silnikiem może 2,2 lub 3 kw i twierdzi że daję z 5 ton A przyczepę 10 ton to 3-4 godziny dmucha. JA mam 15 kw i daję 13-14 ton.

#7 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:24

dmuchawa do zboża No ja mam 13kw z dozownikiem i jak ładuję w bina nawet 10 ton nie wyciągnę a jak zwiększę dawkę ziarna zaraz odtykam rurę. Odpuść sobie tą ssąco-tłoczącą. U mnie jeden handlarz kupił takową po roku ją sprzedał i założył podajnik kubełkowy, kosz zasypowy i przenośnik ślimakowy od rozładunku. Sąsiad próbował przerobić dmuchawę od siana na ziarno ale miał problemy z rurami za ciężkie a zboże latało po całym spichrzu.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:42

dmuchawa do zboża

Jak zrobić cyklon ssący do dmuchawy Konskolide

U mnie w galerii był taki cyklon, tzn. my robiliśmy cały zestaw do trl 150. Jak bedziesz miał pytania pisz na PW.