Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 5211 i zgrzytanie biegow

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 sierpień 2010 - 14:35

zetor 5211 i zgrzytanie biegow 99% Zetorów 5211 jest już pełnoletnich (w 92 skończyli go produkować) i nie ma w nich synchro jak w samochodach albo nowych ciągnikach więc nie ma co się dziwić że biegi zgrzytają.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 5211 i zgrzytanie biegow Dzisiaj, 15:25
  •  

#22 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 18:41

zetor 5211 i zgrzytanie biegow Ale przecież jak ktoś zauważy jakąś dużą zmianę przy włączaniu biegów albo jak 5 nie chce wchodzić to normalne nie jest. Nawet jak na starą technologie pełnoletnich Zetorów.
Forza JUVE!!!

#23 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 sierpień 2010 - 20:09

zetor 5211 i zgrzytanie biegow To wtedy wg. mnie wina sprzęgła

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#24 Share mareqkrk

mareqkrk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 18:56

zetor 5211 i zgrzytanie biegow Witajcie :D

Gdy wciskam do KONCA sprzęgło i trzymałem przez 5 sekund lub więcej to zgrzytów nie ma , nawet jak traktor jest po długiej pracy.
Sprawdzałem też przy 4 i 5. Jadąc z małej górki zmnieniłame z 3 na 4. Długo sprzeglo i wchodzi jak ze ani zgrzytu nie słychać.
(Sytuacja ma sie tak samo ze zmianą z 4 na 5) . Ale gdy juz na prostym zmieniałem to zgrzyt był bo siłą rzeczy nie mogłem
długo trzymać sprzegła zeby traktor nie wyhamował.

Znajomy polecił mi kawałek wykręcić sróbke która sie styka z pedałem sprzęgła a potem odpowietrzyć wysprzęglik. Zrobię to pewnie za kilka dni, bo teraz orka będzie i jakoś nie chce majstrować przy nim a sam sobie jakoś radzę, choć to wkurzające.

Moim zdaniem jest coś z układem hydraulicznym odpowiedzialnym za sprzęgło. Mógłby ktoś potwierdzic ?? Moze jakies lepsze pomysły macie??

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 21:08

zetor 5211 i zgrzytanie biegow Przy sprzęgle masz hamulec skrzyni biegów, może podciągnij go nieco.

#26 Share acdc

acdc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 17:35

zetor 5211 i zgrzytanie biegow Witam, nie chce zakładać nowego tematu dlatego odkopuję stary. Problem polega na tym, że biegi zgrzytają i nie chcą wejść na włączonym silniku. Na wyłączonym każdy wbija się bez problemu. Była wymienia tarcza jezdna łopatki ustawione według instrukcji, wysprzęglik wymieniony dobrze odpowietrzony. Na regulacji cięgna podkręcone na maxa i nadal jest to samo. Docisk chodzi, nie słychać łożyska. Łopatki nie wyglądały na wysłużone. Nie mam pomysłów co może być przyczyną. Dodam, że stało się to nagle. Wracając z pola z wielkim zgrzytem wbiłem bieg, a będąc w domu straciłem sprzęgło.

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 17:52

zetor 5211 i zgrzytanie biegow Próbowałeś regulować ten hamulec skrzyni biegów, "cięgna skręcone...' - to o hamulcu? Opis zachowania sprzęgła może sugerować zwichrowaną tarczę sprzęgła i sprzęgło ciągnie, nie rozłącza do końca. Jaki masz skok łapki wycisku przy wysprzęgliku, pedał sprzęgła chodzi lekko?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share acdc

acdc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 18:58

zetor 5211 i zgrzytanie biegow Pedał chodzi lekko, tak jak wcześniej. Skok 0,8-1cm nie wiem czy to mało ale taki mam skok w C-360 i sprzęgło chodzi. Tarcze na 100% są proste z resztą 1-wszego stopnia wymieniona na nową. O tych cięgnach skręconych jak mam być szczery to pierwsze co słysze... Może wiem o co chodzi ale znam to pod inną nazwą:)

#29 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 05 wrzesień 2012 - 19:27

zetor 5211 i zgrzytanie biegow

Próbowałeś regulować ten hamulec skrzyni biegów, "cięgna skręcone...' - to o hamulcu? Opis zachowania sprzęgła może sugerować zwichrowaną tarczę sprzęgła i sprzęgło ciągnie, nie rozłącza do końca. Jaki masz skok łapki wycisku przy wysprzęgliku, pedał sprzęgła chodzi lekko?

wlasnie to jest przyczyna zgrzytania bo pewnie juz nie dziala jak u mnie.
Zetor Team.

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 19:28

zetor 5211 i zgrzytanie biegow Te cięgna skręcone, czy podkręcone, to cytat z Twojego postu :huh:

#31 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 05 wrzesień 2012 - 19:33

zetor 5211 i zgrzytanie biegow Z tego co slyszalem to jest tam taka kostka co wyhamowuje walek glowny i pewnie sie wydarla.

Edytowany przez tedizetor56, 05 wrzesień 2012 - 19:34.

Zetor Team.

#32 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 10:41

zetor 5211 i zgrzytanie biegow A "grzybki" pod łopatkami nie są popękane.Wystarczy jeden pęknięty i du... :)

#33 Share zajaczek171

zajaczek171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 19:53

zetor 5211 i zgrzytanie biegow Witam. Mam problem w zetorku 3511 ze zgrzytaniem przy ruszaniu. kiedyś znalazłem w necie prawdopodobną przyczyne ale jak trzeba to teraz nie ma.
problem polega na tym że podczas ruszania słychać taki zgrzyt, praktycznie na kazdym biegu, dzieje sie tak tylko pod obciążeniem jak ciągne cos cieżkiego lub gwałtownie ruszam, raczej to nie sprzegło bo chodzi płynnie, zgrzyt raczej dochodzi ze skrzyni, dodam że na wyzszych biegach wyje koło ataku. Co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:22

zetor 5211 i zgrzytanie biegow witam w moim zetorku pojawił sie problem od niedawna poniewaz zakleszczyły mi sie biegi i po odkleszczeniu zaczeły sie problemy z 3 biebiem . Jadąc droga i robiąc redukcje z 2 na 3 pojawia sie okropny zgrzyt i bieg praktycznie wbija sie na siłe sprzęgło było po remoncie łapki sa ok także nie wiem co moze byc tam nie ta. może ktoś mial podobny problem to prosze o pomoc