ksiadz666

Schemat smarowania Claas Dominator 96s

Polecane posty

ksiadz666    0

Witam! Poszukuję schematu smarowania do kombajnu claas 98s z silnikiem mercedesa, bez hydrostatu. Niedawno kupiłem przez neta katalog (instrukcję obsługi) w której w spisie treści jest załącznik "schemat smarowania", po otrzymaniu przesyłki okazało się że takiego załącznika nie ma. Jeżeli to możliwe to bardzo proszę o kontakt lub podanie linku skąd można taki schemat pobrać (ewentualnie mogę kupić). Sprzęt kupiłem niedawno i nie znam wszystkich punktów do smarowania oraz częstotliwości z jaką należy to wykonywać. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Krzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

A nie masz na klapach naklejek z punktami smarnymi??


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiadz666    0

No właśnie nie wszędzie są, a te które pozostały nie całkiem odzwierciedlają faktyczne punkty do smarowania. I jeszcze jedna sprawa. Na niektórych punktach są oznaczenia za pomocą różnych kolorów (kolorowe kropki) jednak w zaden sposób nie mogę dojść co i kiedy smarować (co który kolor oznacza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tak na chłopski rozum to miejsca oznaczone ciemnymi kolorami trzeba często smarować np 2-3 razy na dzień a te jaśniejszymi kolorami rzadziej czyli np raz na dzień lub jeszcze rzadziej <_<


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Piersze słyszę żeby coś smarować w kombajnie claas 2-3 razy dziennie ja mam najmniej co 10h a reszta to 50h, 100h i 500h. Nie wiem czy ci by pomogły rysunki od 108SL jak tak to mogę pstyknąć fotkę chyba że bym poszukał w instrukcji obsługi ale nie wiem czy znajdę


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Gdzieś to wyczytałem aby niektóre punkty smarować 2-3 razy dziennie ale nie pamiętam gdzie. Ja smaruje w moim mercatorze 2-3 razy dziennie łożyska młocarni. A reszta kalamitek to raz dziennie i starczy.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiadz666    0

No właśnie nie ma sensu smarować czegoś 3-3 razy dziennie czy nawet raz dziennie jak nie jest wymagane. Na naklejkach które są u mnie ja miejsca smarowane co 50h wiec po co codziennie rano się w to bawić. Gangster jeżeli jakoś możesz mi pomóc to będę bardzo wdzięczny. Może coś się przyda. Pozdrawiam wszystkich <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w medionie jest tak:

zolte - 10 h

niebieskie - 50 h

czerwone - 100 h

zielone - 500 h (przynajmniej 1 raz w roku).

zolte masz na pewno na sieczkarni, walek napedzajacy heder,

niebieskie wiekszosc elementow ktore obracaja/poruszaja sie z wieksza predkoscia,

czerwone to wiekszosc napinaczy, smarowniczki wewnatrz kol pasowych itp.

zielone to te np. pod kabina

to tak mniej wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

A u mnie w instrukcji obsługi do Dominatora 78-108 jest tak

10h-żółte

50h-czerwone

100h-niebieskie

500h-zielone

jak coś odezwij się do mnie na gg


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

aha byc moze, pisalem z pamieci <_< do zoltych (i nalezy tego bezwzglednie przestrzegac) zalicza sie jeszcze smarowanie rury do wysypu (smaruj wszystkie kalimitki, bo wydrzesz dziure po jakims czasie, jak ktoras bedziesz omijal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

Witam panowie nie wiecie jaki smar zaleca claas?? Mam dominatora 86 i zastanawiam sie jaki kupić, wgre wchodzą tylko zagraniczne produkty, czego używacie?? Pozadrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Claas zaleca smar EP - 2


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
Witam panowie nie wiecie jaki smar zaleca claas?? Mam dominatora 86 i zastanawiam sie jaki kupić, wgre wchodzą tylko zagraniczne produkty, czego używacie?? Pozadrawiam

 

Witam!! My też mamy 86 i dajemy smar Fuchs'a, bodajże Renolin i wszystko jest ok... :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj