Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria Ursusa

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 18 luty 2010 - 21:11

Nowa seria Ursusa juz sie o to nie boj, wtedy sprzedaz troszke wzrosnie i na pewno bedzie to baaardzo grozny zawdonik dla Zetora, bo wiadomo, Perkins to Perkins, spali o wiele mniej niz zetoroski silnik. Zetory zawsze mialy wiekszy apetyt na paliwo niz Ursus. jezeli by wprowadzili te skrzynie i nie podnosili zbyt duzo cen to Zetor jednak pozostanie z tylu...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria Ursusa Dzisiaj, 22:05
  •  

#22 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 18 luty 2010 - 21:16

Nowa seria Ursusa Tylko że ceny już są za wysokie http://www.allegro.p...a_moc_50km.html trochę lepsze wyposażenie i już szok cenowy.

#23 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 18 luty 2010 - 21:20

Nowa seria Ursusa no właśnie w sadownikach nie ma , jakoś inne marki mogą mieć a ursus nie , ale ni kłucmy się , za 97 tyś to już kupi zachodni z rewersem :D i 4wd :)
www.agromarchobrzany.pl.tl

#24 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 18 luty 2010 - 21:32

Nowa seria Ursusa I właśnie o to chodzi. Ursus powinien konkurować z takimi markami jak belarus,foton itp,na takie jest popyt, a nie gonić zachodnie marki. Bo chyba lepiej sprzedać 100 prostych ciągników za np 80 tys niż 10 wypasionych za 150 tys

#25 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:36

Nowa seria Ursusa z takimi markami jak podales to na pewno nie konkuruje, bo takie ciagniki jak foton to... nie ma co mowic. ursus powinien konkurowac z zetorem, farmtrackiem czy pronarem... i nie sugerujcie sie cena z allegro, kazdy diler ma inna cene i mozna ja wynegocjowac. najlepiej to byscie chcieli zeby ursus kosztowal tyle co belarus... ale jednak belarus nie ma nic wiecej do zaoferowania co ursus wiec moze miec niska cene i nie czepiajcie sie tych skrzyn biegow. no moze te w agro bisach sa fatalne ale te w duzych modelach moze i sa stare ale za to przezyja 3 razy skrzynie takiego zetora czy pronara. sa bardzo wytrzymale, jedno czego im brakuje to biegow, maja ich zbyt malo.

#26 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2010 - 02:37

Nowa seria Ursusa

I właśnie o to chodzi. Ursus powinien konkurować z takimi markami jak belarus,foton itp,na takie jest popyt, a nie gonić zachodnie marki. Bo chyba lepiej sprzedać 100 prostych ciągników za np 80 tys niż 10 wypasionych za 150 tys

a słyszałeś ze ten co nie idzie do przodu to się cofa?
od 10 lat systematycznie spada sprzedaż traktorów ursus... ma to zwiazek z ich nowoczesnością... Jak ursus nic nie zmieni to za kolejne kilka lat ich traktorów nikt nie kupi....
Czy ty myśli że w Polsce kupuje się tylko takie padaki jak belarus itp (sorki za wyrażenie ale sasiad kupił takiego i innego okreslenia na ten traktor nie ma), popatrz na galerie ile jest kupowanych drogich traktorów (JD, NH , DF, itp) nieżadko te traktory brutto kosztują po 300 tyś...
Wieże gdyby ursus zaproponował traktor o podobnym standardzie jak zagraniczni producenci, niejeden rolnik skusił by sie na polski produkt....
Swiat idzie do przodu, a ludzie wraz z nim...to co było fajne wczoraj jutro będzie przestarzałe....
dodam tylko to że podobne myslenie do twojego mieli decydenci FSO...iz przez całe stulecie mozna "klepać" poloneza...i co mimo jego niskiej ceny firma zbankrutowała

#27 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 luty 2010 - 11:55

Nowa seria Ursusa ursus nie ma tego w standardzie co inne mają , skrzynie mogły by być lepsze , maski troche zmienili mozna ich zobaczyć na stronie ursusa noi odwieczny problem , przedni napęd w sadownikach i rewers ;[ ale moze w Kielcach pokażą zmiany w ursusie (na dobre) napewno będe ;[

#28 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 luty 2010 - 13:56

Nowa seria Ursusa jezeli komus sie podoba bardziej nowa Proxima albo Belarus od ursusa 6824 to gratuluje gustu... nie mowie ze Proximy sa brzydkie ale te ursusy ladniejsze, kabina ma duza powierzchnie szyb, duze drzwi co znacznie poprawia widocznos, wiem ze nie liczy sie tylko wyglad, ale porownujac Proxime 8441 ze skrzynia z rewersem mech. do wlasnie tego ursusa (ursus jest o 10 KM mocniejszy) to jednak lepiej wychodzi ursus, bo na pewno bedzie mial lepsze spalanie. te stare Proxy byly ladniejsze a te nowe maja brzydkie maski. no fakt ursus bedzie drozszy o te 20 tys zl no ale co zrobic, dzialacze mysla ze w ten sposob wyjda na prosta.

#29 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:08

Nowa seria Ursusa Ursus jest mocniejszy na papierze bo jak zwykle pomiar mocy przy "oszczędnej" normie ISO, DIN albo innym wynalazku:lol:
A jeśli chodzi o gust to nawzajem, nawzajem...

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:09

Nowa seria Ursusa Silnik jest lepszy niż w zetorze a po tym modelu widac że ursus powoli posuwa się do przodu jeszcze troche brakuje ale dobre i to, gdyby wprowadzili ten model 5 czy 10 lat wcześniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:45

Nowa seria Ursusa Buchaj007 o polonezie już pisałem wcześniej, nie rozumiesz chyba o co mi chodzi. Mając do wyboru 50km ursusa 4x2 i np same solaris 4x4 za praktycznie te same pieniądze co byś wybrał?

#32 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 luty 2010 - 15:26

Nowa seria Ursusa ursus chcąc konkurować z innymi musi wprowadzić troche zmian , kieruje się przykładem sadownika wcześniej był ten 3502 nie miał : przedniego napędu , skrzynia 8/2 bez rewersu i teraz ten wprowadzony 3702 też ma skrzynie 8/2 i taksamo nie ma przedniego napędu a jego plus to Perkins (50KM) , a i jeszcze jedno u mnie przeważnie pracują sadowniki i te 3512 4512 te większe to żadkość , w moich stronach są małe gospodarki i rolnik w moich stronach chcąc kupić ciągnik kieruje się tym że ciągnik będzie służył mu do wszystkiego więc do sadu ale i transport , uprawa łąki itp mając wybór między np: ursusem 3512 (47KM) a farmtracem 555dt (48KM) oba w zbliżonych cenach , to chyba lepsza opcja jest farmtrac - przedni napęd robi swoje co prawda fc 555dt ma skrzynie 8/2 ale ta sama cena a 4wd jest chyba że się myle to poprawcie mnie koledzy

#33 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 luty 2010 - 17:29

Nowa seria Ursusa

Ursus jest mocniejszy na papierze bo jak zwykle pomiar mocy przy "oszczędnej" normie ISO, DIN albo innym wynalazku:lol:
A jeśli chodzi o gust to nawzajem, nawzajem...

jak to juz ktos na AF napisal, siedzac w nowej Proximie masz wrazenie jak by spuchla jej koncowka maski i nawet na pierwszy rzut oka widac ze ta maska nie pasuje, a ursusa sie czepiacie, fakt do kabiny Agro-bis te maski nie pasowaly ale do tych nowych modeli jest dopasowana, w Proximach znowu na odwrot, bo w starych ta maska ladniej wygladala a w nowych juz nie bardzo...

#34 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 luty 2010 - 13:36

Nowa seria Ursusa Z markami mf fendt deutz czy jd ursus oczywiscie konkurowac nie może nawet jesli by ronił ciagniki o podobnym wyposażeniu w przypadku tych marek działa magia nazwy jakosc technika itd ale mysle że z zetorem, pronarem spokojnie. Co prawa wygląd nie powala na kolana ale czy proxima tak super wyglada w porównaniu z markami powyżej tez wiele jej brakuje. Z drugiej strony kazdy mówi ze coraz fajniejsze i lepsze a i tak zachodni kupuje.

#35 Share pawi

pawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 luty 2010 - 20:46

Nowa seria Ursusa podobają mi się nowe modele ursusa i mają szansę podnieśc choctrochę ursusa,ale brak napędu w 3702 to klapa wstyd o to pytac ale napiszcie mi swoimi słowami co to jest rewers i jaka jest różnica między mechanicznym a elektrochydraulicznym

#36 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 luty 2010 - 23:14

Nowa seria Ursusa rewers to jest takie coś ze przy każdym lub na każdym włączonym biegu mozesz jechać do tyłu lub do przodu za pomocą przebicia jednej wajchy , rewers bardzo dobrze sprzwdza się w turze , mechaniczny nie zawsze ale czasem cięzko wchodzi tyle wiem kolego

#37 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 luty 2010 - 17:38

Nowa seria Ursusa

podobają mi się nowe modele ursusa i mają szansę podnieśc choctrochę ursusa,ale brak napędu w 3702 to klapa wstyd o to pytac ale napiszcie mi swoimi słowami co to jest rewers i jaka jest różnica między mechanicznym a elektrochydraulicznym

jest to reduktor biegow do przodu i do tylu, czyli w obie strony masz tyle samo biegow. mechaniczny jest przelaczany przy wcisnieciu sprzegla, a elektrohydrauliczny bez, czyli przelaczasz tylko dzwignie przy kierownicy i jedziesz do przodu lub do tylu. z takim rewersem czesto w parze chodzi przycisk sprzegla w dzwigni zmiany biegow, czyli przy takim rewersie sprzeglo uzywasz tylko jesli chcesz precyzyjnie podjechac pod jakas maszyne itp.

#38 Share Bartollini

Bartollini

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:picie piwa, rolnictwo i motoryzacja

Napisany 05 maj 2010 - 21:18

Nowa seria Ursusa Chcecie zlinczujcie ja mam swoje zdanie
Ursus powinien zobaczyć czego w Polsce brakuje, jakie ciągniki cieszą się największą popularnością i jakich najbardziej potrzeba.
Polskiemu rolnikowi potrzeba porządnego ciągnika który byłby tani w eksploatacji i dopasowany do potrzeb
Bo nikt nie kupi ciągnika którego konstrukcja jest przestarzała i ubrana w ładne plastiki.
Taki traktor nie musi być super nowoczesny tylko sprawdzony, wytrzymały i komfortowy
Ursus mógłby na nim zarobić na kupno lub badania nad nowymi technologiami i dopiero startować z produkcją ciągników konkurencyjnych dla zachodu.
Dobrym pomysłem byłby eksport na wschód

Tyle o tym myślę
Ps. Ursus ma potencjał tylko trzeba to wykożystać

#39 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 06 maj 2010 - 18:42

Nowa seria Ursusa masz rację ursus ma potencjał i obecny zarząd jest na najlepszej drodze, żeby go w pełni wykorzystać
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lkobet2

lkobet2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 17:17