karol091193

Nowa seria Ursusa

Polecane posty

karol091193    869
Nasz najstarszy producent ciągników rolniczych URSUS Sp. z O.o. nie składa broni w walce o klienta i systematycznie dostosowuje swoje wyroby do wymogów dyrektyw UE. Od III kwartału bieżącego roku dostępne będą ciągniki rolnicze z nowymi silnikami. Początkowo będą to cztery modele o mocy od 50 KM do 158,5 KM.

Zmienia się także oferta ciągników montowanych w wersji standard. Zmiany dotyczą między innymi: kabiny, instalacji hydraulicznej, podnośników: przedniego i tylnego oraz skrzyni biegów.

W ciągnikach z silnikami ekologicznymi EURO II i EURO III A będą montowane wyłącznie kabiny komfortowe o obniżonym poziomie hałasu (do produkcji wprowadzono nowe materiały tłumiące hałas). Klimatyzacja, dostępna jest w opcji na zamówienie.

Montowany jest rozdzielacz typu KONTAK 2-sekcyjny (4 szybkozłącza), w którym jedna sekcja ma 3 położenia dźwigni, a druga sekcja ma 4 położenia dźwigni (z zatrzaskiem w położeniu roboczym oraz w położeniu pływającym)

Rozdzielacz ten, jest stosowany jako zespół standardowy, w ciągnikach o mocy od 350 KM do 101 KM z kabiną komfortową , a w ciągniku 3702 jest w opcji. Rozdzielacz typu KONTAK 2-sekcyjny 4-ro położeniowy może też być montowany na zamówienie w ciągnikach 4512,4514, 5312,5314 oraz w 5714.

Zwiększony został także wydatek oleju na szybkozłączach do 62 l/min, w ciągnikach z silnikiem 4-ro cylindrowym (URSUS 5024, 5524 – wersja standard), w której są zamontowane dwie pompy: główna o wydatku 26 l/min (w tylnym moście) oraz dodatkowa pompa TANDEM o wydatku 36 l/min (na silniku).

W najmniejszych ciągnikach z silnikiem 3-cylindrowym można uzyskać wydatek oleju na szybkozłączach do 45 l/min poprzez zastosowanie dwóch pomp: głównej o wydatku 26 l/min oraz dodatkowej o wydatku 19 l/min. montowanej na żądanie.

Opcjonalnie w ciągnikach URSUS 4514, 5024, 5315, 5524, 5714, 1654 oraz 1674 może być montowany przedni TUZ z końcówkami hakowymi o udźwigu maksymalnym 2800 kg oraz przedni WOM sterowany elektrohydraulicznie o prędkości 1000 obr/min.

Zmiany wprowadzono również w ciągnikach 4512/14, 5312/14 oraz w 5714 może być montowany, na zamówienie , tylny TUZ z końcówkami hakowymi (w tym z wydłużonymi cięgłami do kół 34") ze sterowaniem linkowym z kabiny.

Ciągniki 3502, 3702, 3512 4022, 4512, 5312, 5712 można będzie je wyposażyć w reduktory biegów pełzających , zapewniających min. prędkość jazdy od 0,5 km/h (opcja).

Jest także dobra wiadomość dla posiadaczy używanych MF255 oraz Ursus 3512 reduktory biegów pełzających można już zamawiać, jako części zamienne do samodzielnego montażu.

 

Oryginalna treść artykułu z z agromechanika.net

co o tym sądzicie??? <_<


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie wiem co tu jeszcze wspominają o starych 45**, 53** 57** skoro nie spełniają one emisji spalin i już nie powinny być produkowane.

To co tam podali to wsumie nic nowego.

Na stronie Ursusa od kilku miesięcy są te informacje <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

Ursus ratuje się jak może , jak na razie wprowadza do fabryki silniki perkinsa , nowe modele ale masz racje te modele nie spełniają (45**, 53** 57**) emisji ale może mają najlepszy zbyt , ale też jest nie pomyślane bo jak mają załóżmy najlepszy zbyt to powinny być udoskonalane ... Potwierdzacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

ursus powinen do modeli 4514 i 5714 jakas skrzynie 12/8 z mechanicznym rewersem i powini przywrócic model 5324 i to samo zrobic ze skrzynia

 

lub zrobic np.4524 i 5724 z nowymi skrzyniami silnikami euro3 a lepsza kabine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Załorzyć inną skrzynie biegów z rewersem zmienić hydraulike a szczególnie pojemność pompy, podnośniki o większym udzwigu i poprawić kabine czyli wyciszyć itd i Ursus mógł by sie dobrze sprzedawać


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W sumie hydraulika jest wystarczająca bo wydajność na szybkozłączach 62l/min to jest jeden z lepszych wyników a udźwig od 2800 do 3850kg przy masie 4t wg. mnie jest wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to przy tej cenie co jest powinni przede wszystkim poprawić JAKOŚĆ, bo lepiej dołożyć i kupić Zetora, nawet używanego, lub używkę JD, niż pakować się w Ursusa. Nie mówię że to do końca szmelc, bo ludzie go kupują i coś w tym jest, ale żeby mógł skutecznie konkurować to potrzebna jest nowa jakość. Co z tego że wprowadzają nowe modele, skoro jakość jest taka jak w poprzednich.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrotechnicZ165 ma racje

 

Nowe wypusty ursusa nic się nie zmieniły tylko mają po 40 km/h

\\\Ja kupiłem ursus 4514 Agro w tym roku jestem z niego zadowolony ponieważ nie chciałem ciągnika z bajerami;)


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

gdzies ktos na forum pisal ze do serii ciezkiej maja zamiar wprowadzic skrzynie 24/24 z elektrohydraulicznym rewersem, bylo by to bardzo dobre posuniecie ale czy do tego dojdzie?? w mniejszych ciagnikach wystarczyla by skrzynia 12/12 z mechanicznym rewersem (taka jak w Framtracach), wyciszenie kabiny lub zmiana na taka jak w modelu 5524 bo tak to stylistyka nie budzi wiekszych zastrzezen, nawet poprawili te dziwne tylne blotniki. do wyposazenia standardowego dac haki CBM, 2 lub 3 pary wyjsc hydrauliki +1 zlacze wolnego splywu, siedzenie Grammera i obciazniki na przod. mysle ze z takim wyposazeniem taki ciagnik mialby spore zainteresowanie a jeszcze jak by mozna bylo wziasc opony na tyl 520 do ciagnika 80 KM to full wypas a nie tak jak jest np. w modelach 5524, tylne opony 16.9 a przednie 11.5. normalnie smieszne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
:) Ledwo co się dowiedzieli co to rewers mechaniczny skrzynia 8 biegowa i do serii ciężkiej od razu elektrohydrauliczny?dobre sobie... przy tempie rozwoju ursusa to taki ciągnik wejdzie do produkcji koło 2020roku...

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No i chyba ostatnio puszczają limitowane serie modeli, np. 5024 a teraz mamy 5524 i 3724 zamiast 4024, w końcu kazdy by chciał mieć jedyny model ursusa który wyszedł w kilku egzęplarzach to lepsza lokata niż ziemia, za 60 lat będzie miał wysoką wartość kolekcjonerską :) he he

ps. a tak poważnie fajne ciągniki przynajmniej części mają realne ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ciekawe jaki bedzie ten Ursus 6824 hehe cienko z tym ursusem cienko


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Nowe wypusty ursusa nic się nie zmieniły tylko mają po 40 km/h

\\\Ja kupiłem ursus 4514 Agro w tym roku jestem z niego zadowolony ponieważ nie chciałem ciągnika z bajerami;)

zgadzam się ursusy to nie sa złe traktory a wyżej o zetorach wspominano ursusy są oszczędniejsze i chydrallika jest o niebo lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ursus zginie jak nasz polski polonez, wprowadzają coraz to nowsze lampy,maski itp zamiast zmienić silnik czy skrzynie rodem z MF z lat 70-tych ( 4514 i pochodne )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ta skrzynia rodem z lat 70-tych nie jest zła trzeba tylko dodać skrzynke pośrednią z 4 pólbiegami zmienianymi pod obciązeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

noi biegi nie mogą być w nogach , i te maski :D , półbuiegi by na 100% się przydały , nowsze silniki , przedni napęd w ciągnikach małej mocy


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

przecize w malych modelach jest przedni naped, nie ma go tylko w sadownikach. biegi pomiedzy nogami juz zmieniaja. jak chcesz mniec z boku to wez kabine SPS06, a maska przy tej kabinie wyglada calkiem ciekawie. w nowych modelach 5524 sa skrzynie 8/8 z rewersem mechanicznym wiec to juz jakis postep jak na ursusa. podobno w latach 70-tych zrobiono prototyp skrzyni do ursusa jakie byly montowane w latach 80' i 90' w DF, oczywiscie nie bylo rewersu EH ale polbiegi byly i to chyba po 3 na kazdym biegu. jesli sie nie myle to taka skrzynia jest w Ursusie 1234 Mastertronic, ale niestety byly zbyt duze koszty zeby ja produkowali seryjnie, moze i dobrze bo przypadkiem juz w latach 90' po produkcji wiekszej ilosci tych skrzyn fabryka mogla zbankrutowac. badzmy cierpliwi, wprowadzili silniki Perkinsa, moze i w niedlugim czasie wprowadza skrzynie ZF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko że wtedy cenowo zbliży się do ciągników zachodnich i znowu mało kto kupi polski sprzęt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

juz sie o to nie boj, wtedy sprzedaz troszke wzrosnie i na pewno bedzie to baaardzo grozny zawdonik dla Zetora, bo wiadomo, Perkins to Perkins, spali o wiele mniej niz zetoroski silnik. Zetory zawsze mialy wiekszy apetyt na paliwo niz Ursus. jezeli by wprowadzili te skrzynie i nie podnosili zbyt duzo cen to Zetor jednak pozostanie z tylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

no właśnie w sadownikach nie ma , jakoś inne marki mogą mieć a ursus nie , ale ni kłucmy się , za 97 tyś to już kupi zachodni z rewersem :D i 4wd :)


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I właśnie o to chodzi. Ursus powinien konkurować z takimi markami jak belarus,foton itp,na takie jest popyt, a nie gonić zachodnie marki. Bo chyba lepiej sprzedać 100 prostych ciągników za np 80 tys niż 10 wypasionych za 150 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

z takimi markami jak podales to na pewno nie konkuruje, bo takie ciagniki jak foton to... nie ma co mowic. ursus powinien konkurowac z zetorem, farmtrackiem czy pronarem... i nie sugerujcie sie cena z allegro, kazdy diler ma inna cene i mozna ja wynegocjowac. najlepiej to byscie chcieli zeby ursus kosztowal tyle co belarus... ale jednak belarus nie ma nic wiecej do zaoferowania co ursus wiec moze miec niska cene i nie czepiajcie sie tych skrzyn biegow. no moze te w agro bisach sa fatalne ale te w duzych modelach moze i sa stare ale za to przezyja 3 razy skrzynie takiego zetora czy pronara. sa bardzo wytrzymale, jedno czego im brakuje to biegow, maja ich zbyt malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj