Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share agromar1991

agromar1991

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:sadownictwo

Napisany 14 lipiec 2009 - 21:40

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac co ty mówisz , farmtrac i pęknięty wał ? w farmtracu jest orginał perkins i tam nie ma mowy o pękniętym wale ! a jeśli chodzi o model to radzę nowy model farmtrac 690dt on ma 87,8KM i w orce na 100% sobie poradzi , jest to ciężki ciągnik napewno zda egzamin u ciebie !

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac Dzisiaj, 17:12
  •  

#22 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 22:14

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac 'dawid1997' ale bajkami sypiesz kurcze na dobranoc Ci je czytajo czy jak? <_< :P Zetor sie łamie i duzo pali ha ha ha dobre <_< Kolego mialem już nie jeden ciągnik MF JD Case Zetor i wiem że z Tych ciągników najlepszy jest JD i Zetor i to jest bujda że Zetor i JD dużo pali własnie tak nie jest!!! MF 3060 i Case mx100c więcej spalały niż 9540 i nie były takie silne MF na 4 polowej ciągnoł talerzówke 2,3 a Zetor sąsiada 5211 na 2 szosowej i latał z nia aż miło było a jak miałem Case to z pługiem obrotowym 4 skibowym i na 1 szosowej chodził bo nie mógł a Zetor 9540 lata sobie na 2 szosowej i 2na przyśpieszaczu i dużo szybciej ciągnie je. I jak nie wiesz ile pali Zetor to prosze nie pisz głupot bo to jest bez sęsu nawet. I że Zetor ma słaby silnik to nie pisz bo Perkins to przy nim nic! ;) Ja bym postawił na Zetora najlepiej wykonany nie to że mam Zetory czy coś ale wystarczy się popatrzeć i widać kto jest leposzy i ma lepsze osiągi hydraulike podnośnik itp.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#23 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 22:18

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac ja może zamiast proximy zastanowiłbym się nad najmniejszą forterrą - lepiej się nadaje na ciągnik główny a dużo więcej od proxy nie spali

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 06:50

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac To ile tak wogóle dla formalności kosztuje katulanie ten jx czy nh td 95?

i wcale nie tak dużo pali jak tam wyżej pisze ktoś ci bzdur naopowiadał wystarczy poczytać temat o spalaniu zetora.

Poczytałem te wszystkie tematy i jasno z nich wynika że nowe zetory dużo palą!!! a stare zetory były oszczędniejsze, no może ta nowa skośnooka proxima jest oszczędniejsza od swojej poprzedniczki (ktoś tam ma od niedawna i przyzwoite wyniki spalania podaje), ale stara proxima dużo pali, może ma kopyto ale i dużo pali - 2-3l/godz więcej od agrofarma 85

#25 Share dawid1997

dawid1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 08:02

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac Case jx 90 kosztuje 120 tyś .

#26 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 12:40

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac 'Ferdek07' no nie wiem czy spali więcej o - 2-3l/godz więcej od agrofarm 85 tego bym nie powiedział <_< a nawet jeśli tak to wiadomo coś za coś jak spali to i pociągnie darmo tego nie przepali <_<
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#27 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 13:36

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac @Gago no nie powiedział bym że perkins ma słabsze silniki od zetorowskich raczej odwrotnie, a co do spalania to każdy spali ile trzeba jeden trochę więcej drugi trochę mniej, to zależy od tego kto operuje danym sprzętem i jak jeździ, a co do pękających wałów to owszem w 3p przy nieumiejętnej jeździe wał można urwać zresztą w każdym innym ciągniku również, nasz 3p ma 9.5 tys mth i wał jest oryginalny

#28 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 22:19

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac 'qazi' z wałem masz rcje w każdym ciągniku można go urwać bez wiekszego problemu. Ale nie o to mi chodzi że są złe silniki Perkinsa tylko one szybciej się grzeją i nie są tak silne bo miałem tego Case i MF i wiem jak to jest z nimi ale silniki są bardzo bobrze wykonane Perkinsa zero przecieków z tego co miałem to w moich nie było.
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 08:37

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac jak to nie są tak silne bo nie bardzo rozumiem jak masz taką samą moc w tej samej normie to są tak samo silne, no tak ale jak pisałeś miałeś MF 3060 i porównujesz go do 9540 jak to jest ok 15km różnicy na korzyść zetora, do tego ztorka to jak już porównywać to raczej MF 3075 moc prawie identyczna moment troszkę większy i dostępny już przy niższych obrotach i to z mniejszej pojemności, ale to chyba nie o tym temat

#30 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 16 lipiec 2009 - 11:43

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac @qazi ale @Gago miał też zetory 6245 i 7745 a to już bardziej podobne do MF 3060
Dziwią mnie wyniki spalania agrofarma ... to ten agrofoarm 85 na powietrzu chdzi ??? nie wieże żęby 3 l mniej od zetora spalił.

#31 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 11:55

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac 'qazi' miałem Zetory tak jak kolega mister pisze 6244 i 7745 i JD 3300 taka sama moc i ten MF przy nich nie istniał z siło silnika poprostu JD i te Zetory poprostu tak chodziły jakby miały wiecej koni od niego bo nawet się nie dusiły pod góre na wyższym biegu a w nim trzebha było caly czas wajchować <_< Widziałem dziś na składnicy Case JX80 i powiem tak ciągnik jest identyczny do NH TD ale jest lepiej wykonany duzo lepiej niż on plastiki lepiej dochodzą przy blotnikach w środku jest też dokładniej zrobiony nie wiem czego tak jest ale na to wychodzi że Case są lepsze od NH i tak jest. A propo jakie są silniki w tych Case JX jakiej produkcji ?
Zetor Team

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 12:44

@qazi ale @Gago miał też zetory 6245 i 7745 a to już bardziej podobne do MF 3060
Dziwią mnie wyniki spalania agrofarma ... to ten agrofoarm 85 na powietrzu chdzi ??? nie wieże żęby 3 l mniej od zetora spalił.

około 3,5l/godz w lekkich pracach i około 7l/godz w pracy w polu z maszynami uprawowymi, myślałem że jakoś delikatnie się obchodzę z ciągnikiem ale i inni podają takie wyniki, nie mam to nie wiem ile pali zetor ale troche większe wyniki podają znajomi, nie chodzi mi o o który więcej pociągnie czy który na glinie pujdzie albo nie ale o normalną robotę jak zwożenie bel po 20 bel na przyczepie, czy orkę 4x30, agrofarm jak i cała gama tych ciągników ma tak że nie puści pod obciążeniem dyma, jak ma za ciężko spada z obr i tyle, może to się niektórym niepodobać bo może i troche brakuje czasami tego "kopyta" ale tego silnika deutza nie da się przeciążyć co nie znaczy że normalnie z maszynami odpowiednimi do jego mocy sobie nie poradzi <_<

#33 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 14:37

'qazi' miałem Zetory tak jak kolega mister pisze 6244 i 7745 i JD 3300 taka sama moc i ten MF przy nich nie istniał z siło silnika poprostu JD i te Zetory poprostu tak chodziły jakby miały wiecej koni od niego bo nawet się nie dusiły pod góre na wyższym biegu a w nim trzebha było caly czas wajchować <_<

nie wiem jak w tym modelu ale a mam porównanie perkinsa w moim landinim do np zetora 7745 czy też 7340 moc podobna a landini z perkinsem jakoś szybciej się zbiera od tych zetorów a ma na zegarze prawie 4 razy tyle godzin co ten 7340 ale to tylko moje spostrzeżenia

#34 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 15:58

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac W Case JX i NH TD są silniki Iveco <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 23:03

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac 'qazi' to widzisz każdy ma swoją opinie i nikt nie zmieni tego ani nie nakłoni 2 do innego zdania jak wie swoje. Może i tak jest w Twoim przypadku ale u mnie było odwrotnie i to w 2 Z Case na perkinsie i Zetorem 9540. Dzieki kolego@ Kris14@ <_<
Zetor Team

Dodaj odpowiedź