Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#121 Share grabos

grabos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 13:47

Pronar - AWARYJNOŚĆ panowie wypowiem się jako były użytkownik mtz 82 (1990 r) i "szczęśliwy" posiadacz pronara 82 sa (2004r). Oryginał z białorusi miał tylko dwie awarie w ciągu 14 lat (wysiadł rozrusznik oraz wyłącznik masy cieknącą hydraulikę można było poprawić).
Pronar szkoda gadac psuje sie średnio raz na miesiąc. A to przekaźnik się sypnie, a to przedni napęd nie działa (bałwany z Narwi założyli większe koła z przodu nie zmieniając sprzęgła na przód) hamulce to oczywiście norma w każdym ciągniku tej serii. poza tym zgubiłem już raz wodę z układu chłodzenia (poszła pompa wodna), dwa razy olej z hydrauliki (przez pęknięte przewody od wspomagania). Poza tym masa mniejszych awarii o których nie chce mi się nawet nic pisac.
Teraz nawet silnik zaczął brac olej!!! do czerwonego mtz przez 14 lat nie doleliśmy nawet kropelki.
Jednym słowem pronar to kupa szmelcu i za dwa lata będę mógł się tego złomu pozbyć (był wzięty z sapardu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 19:54
  •  

#122 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 15:32

Pronar - AWARYJNOŚĆ

panowie wypoowiem się jako były użytkownik mtz 82 (1990 r) i "szczęśliwy" posiadacz pronara 82 sa (2004r). Orginał z białorusi miał tylko dwie awarie w ciągu 14 lat ( wysiadł rozrusznik oraz wyłącznik masy cieknącą hydraulikę można było poprawic). Pronar szkoda gadac posuje sie średnio raż na miesiąc. A to przekażnik się sypnie, a to przedni napęd nie diała (bałwany z narwi założyli większe koła z przodu nie zmieniając sprzęgła na przód) hamulce to oczywiście norma w kazdym ciągniku tej serii. poza tym zgubiłem już raz wodę z układu chłodzenia (poszła pompa wodna), dwa razy olej z hydrauliki ( przez pęknięte przewody od wspomagania. Poza tym masa mniejszych awari o których nie chce mi się nawet nic pisac.
Tyeraz nawet silnik zaczął brac olej!!! do czerwonego mtz przez 14 lat nie doleliśmy nawet kropelki.
Jednym słowem pronar to kupa szmelcu i za dwa lata będę mógł się tego złomu pozbyc (był wzięty z sapardu)

a weze to sie w nich przecierają... Mi sie przetarł od wspomagania, podnośnika i wom'u
to ja juz sam nie wiem jedni narzekają.... drudzy chwalą....
moj tez mial galancie awarii (i tez delikatnie nim nie jezdze) i raczej nie narzekam :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#123 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 16:51

Pronar - AWARYJNOŚĆ

o sory ja użytkowałem MTZ 82 przez 8lat i tych kto miał MTZ to wie Ruskich mth zrobił 5000tys to w przybliżeniu tyle co w Ursuśe 8000tys i non sop się psuł moge wymienić każdy element tandetny i który siada w seri MTZ 82 pomiędzy rokiem 92 a 98, a moi kuzynowie mają nowsze MTZ 82A, MTZ 82SA, MTZ 1025 tych ostatnich mam kolegów 6 w bliskiej odległości razem znamy się od lat i zarzekają się że nic z Pronaru widzieć nie chcą ciągniki poniżej 1000MTH i może 20% części wymienione to dzięki jak 82 dobry silnik tak w 1025 często siada może przez dołożenie turba jak jest chętny to mojej seri roczniki 92 - 98 moge od myślnika każde słabe ogniwo tego ciągnika wypisać łącznie z WOM za******ym i pompom hydraulicznom na max i podnośnikiem, i fajne ramiona w podnośniku (wszystkie elemęty zawieszenia mi popękały) przy maszynach do 900kg czyli trwałość na max. a jak fajnie napęd przedni się spisuje hoho albo biegi wchodzą miód do ucha te zgrzyty a o tym że trza olej na dolewke na pole wozić bo może braknąć to nie wspomne,

Haha bardzo smieszna wypowiedz. Wiele razy slyszalem zlą opinie o MTZ. Moze nie sa to ciagniki komfortowe, ale za ta cene nie mozna wymagac nie wiadomo czego. Mam MTZ od 15 lat, wykonuje najciezsze prace. Hydraulika jest jego slabym punktem ale jakos oleju na dolewke nie woze. Ciagnik nie jest zalany olejem. Skrzynia moze i zgrzyta ale czy w zetorach i ursusach wchodza biegi jak w osobowce?? Znajomy ma Pronara 82A który mocno dostaje w d..e i jakos wiekszych awarii nie ma.
Kazdy ciagnik ma sie psuje mniej lub wiecej. Czesto z winy operatora, tez urwalem element TUZ, byla to moja wina (plug Unii 4x35) wjechalem z duza predkoscia w bruzde.
Kazdy narzeka ze mtz jest zalany olejem, w zachodnich ciagnikach tego nie widac bo wszystko jest pochowane. Fendt'y czy JD tez zdarzaja sie wadliwe i tez wlasciciele na nie narzekaja.
Mysle ze nikogo nie urazilem swoja wypowiedzia.
Pozdrawiam Dj Krak

#124 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 17:00

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja jestem posiadaczem MTZ'a 82TS z roku 98. i powiem tyle ze te ciagniki jak na swoja cene to klasa sama dla siebie, a zawodza najczesce pierdoly ktore w zyciu nie przeszkadzaja :) na wsi mam goscia ktory gdzies tam uslyszal ze MTZ/Pronar to zlom itp. przyszedl do mnie ktoregos dnia i pyta sie "i co tym zlomem jedziesz orac? Kupil bys se jakiegos Ursusa tak jak ja" jak sie pozniej okazalo gosc musial wsadzic jeszcze raz tyle w naprawe ursusa co za niego dal. takze osadzanie ciagnikow tylko i wylacznie po opiniach kogos, ktorzy uslyszeli znowu od kogos tam to kompletna bzdura(troche sie zamotalem w tym wszystkim, skutki imprezy daja w kosc :) )

Honda - The Power of Dreams :)

#125 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 17:08

Pronar - AWARYJNOŚĆ

ja jestem posiadaczem MTZ'a 82TS z roku 98. i powiem tyle ze te ciagniki jak na swoja cene to klasa sama dla siebie, a zawodza najczesce pierdoly ktore w zyciu nie przeszkadzaja :) na wsi mam goscia ktory gdzies tam uslyszal ze MTZ/Pronar to zlom itp. przyszedl do mnie ktoregos dnia i pyta sie "i co tym zlomem jedziesz orac? Kupil bys se jakiegos Ursusa tak jak ja" jak sie pozniej okazalo gosc musial wsadzic jeszcze raz tyle w naprawe ursusa co za niego dal. takze osadzanie ciagnikow tylko i wylacznie po opiniach kogos, ktorzy uslyszeli znowu od kogos tam to kompletna bzdura(troche sie zamotalem w tym wszystkim, skutki imprezy daja w kosc :) )

spoko -zostales zrozumiany :) :) :)

Kontakt 661995047

#126 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 17:14

Pronar - AWARYJNOŚĆ To sie ciesze :)

Honda - The Power of Dreams :)

#127 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 17:25

Pronar - AWARYJNOŚĆ

w ciągniku 80 km będzie wałek 1000 obr czy 750(eco)?

Zdecydowanie 750 czyli 540E bo obroty robocze (~500) uzyskiwane są przy optymalnych obrotach silnika (zazwyczaj w okolicach największego momentu obrotowego) a przy 1000 żeby na wałku uzyskać ~500 obroty bedą za niskie czego układ korbowy silnika zbytnio nie lubi. Na tak niskich obrotach jednostkowe zużycie paliwa jest zazwyczaj większe więc praca na 1000 w maszynach na 540 jest moim zdaniem bez sensu. Po to są obroty 750.

#128 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:12

Pronar - AWARYJNOŚĆ No tak lepszy 750, ale w mtz 1000 obr jest przy 2300 obr silnika, więc jeśli inna marka stosuje 750 przy 1950 obr to właściwie pronar czy belarus ma wałek 540 ECO :) , a nawet odrobine bardziej eco :)

#129 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 22:42

Pronar - AWARYJNOŚĆ

No tak lepszy 750, ale w mtz 1000 obr jest przy 2300 obr silnika, więc jeśli inna marka stosuje 750 przy 1950 obr to właściwie pronar czy belarus ma wałek 540 ECO :) , a nawet odrobine bardziej eco :)

Nie widziałem jeszcze 540E przy 1950rpm (może chodzi Ci o zwykłe 540? Bo nie ma maszyn na 750), zazwyczaj ekonomiczny WOM jest gdzieś w okolicach 1400rpm, a w Pronarze przy womie 1000 miałbyś ~500 na wałku przy obrotach poniżej 1200rpm, czyli zdecydowanie za nisko...

#130 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 08:07

Pronar - AWARYJNOŚĆ Wiadomo o co chodzi 750 obr wałka przy 2000 silnika czyli przy 1400 obr silnika mamy 540, 500 obr to dla mnie za mało w mf 255 jest przy 2200 obr 680 obr wałka, ja pracuje około 2000 - 2100 czyli mam około 600 więc w mtz jak będe pracował na 1400 z rotacyjną będzie OK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 14:31

Pronar - AWARYJNOŚĆ nie chce zakladac kolejnych tematów, wiec pytam tutaj B)
mianowicie.... Gdzie reguluje sie sprzeglo od przedniego napędu w pronarze 82SA??
Ostatnio odczuwam jakby coś slizgal :)

Kontakt 661995047

#132 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 11:32

Pronar - AWARYJNOŚĆ a dajcie spokój te ruski to lipa lipa i jeszcze raz lipa!! nie chce tego za darmo za ta kase wole cos z zetora lub zachodnich uzywek.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 19 sierpień 2007 - 14:20.
ortografia

zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#133 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 12:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ

a dajcie spokuj te ruski to lipa lipa i jeszcze raz lipa!!! niechce tego za darmo za ta kase wole cos z zetora lub zachodnich urzywek

,,za te kase" -no oczywiscie jak dolozysz kupe kasy to bedziesz mial :) B)

Kontakt 661995047

#134 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 sierpień 2007 - 14:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ

a dajcie spokuj te ruski to lipa lipa i jeszcze raz lipa!!! niechce tego za darmo za ta kase wole cos z zetora lub zachodnich urzywek

Możesz powiedzieć dlaczego tak uważasz? Daj nam tutaj popis konstruktywnej krytyki lub chociaż uzasadnij swoje zdanie nie robiąc blędów ortograficznych.
Jestes nowy na forum ...
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#135 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 14:40

Pronar - AWARYJNOŚĆ Juz uzasadniam Nikito w 2001r kupiłem Mtz-a 82a nowego namowił mnie do tego kolega "za małe pieniadze bedziesz miał nowy ciagnik" no to kupiłem w 2004 sprzedałem i to była najgorsza inwestycja w moim zyciu. 2 razy było robione sprzegło silnik mokry od oleju, kupiłem nowa pompa paliwa, przedni naped nie chciał sie właczac, sprezarka prawie nie miała cisnienia, biegi zaczynały sie zacinac (trzeba było gasic czasami ciagnik zeby wyjac wajche z biegu) i tylny podnosnik - pompa sama sie opuszczała. zrobiłem nim prawie 900mtg .I to wszystko w nowym ciagniku. mam 2 zetory starsze od tego i w nich prawie nic nie grzebałem. nie chce wiecej takiej lipy za darmo nawet. za 60 pare tysiecy to nie musze dokładac i kupuje fajnego zetorka czy innego zachodniego traktora. a ty nikita nie musisz straszyc ludzi banem za ortografie troche luzu pozdro
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#136 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 14:48

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Juz uzasadniam Nikito w 2001r kupiłem Mtz-a 82a nowego namowił mnie do tego kolega "za małe pieniadze bedziesz miał nowy ciagnik" no to kupiłem w 2004 sprzedałem i to była najgorsza inwestycja w moim zyciu. 2 razy było robione sprzegło silnik mokry od oleju , kupiłem nowa pompa paliwa, przedni naped niechciał sie właczac, sprezarka prawie niemiała cisnienia, biegi zaczynały sie zacinac ( trzeba było gasic czasami ciagnik zeby wyjac wajche z biegu) i tylny podnosnik - pompa sama sie opuszczała. zrobiłem nim prawie 900mtg .I to wszystko w nowym ciagniku. mam 2 zetory starsze od tego i w nich prawie nic niegrzebałem. niechce wiecej takiej lipy za darmo nawet. za 60 pare tysiecy to niemusze dokładac i kupuje fajnego zetorka czy innego zachodniego traktora. a ty nikita niemusisz straszyc ludzi banem za ortografie troche luzu pozdro

wiec czemu dopiero teraz piszesz to -mogles od razu na poczatku (a przede wszytkim troche deliktniej)
i nie bylo by problemow, a tak to piszesz na forum (kozaczysz) wiec w jakis sposób trzeba Cie ,,przygasic'' B)
pozdro

Kontakt 661995047

#137 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 14:55

Pronar - AWARYJNOŚĆ oj tak mi sie szybko jakos napisało
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#138 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 16:01

Pronar - AWARYJNOŚĆ

....a ty nikita nie musisz straszyc ludzi banem za ortografie troche luzu pozdro

jako moderator.
Luz luzem ale byki dalej robisz. Ortografia i ogólnie styl wyslawiania swiadczy o Tobie a uzytkownicy swiadczą o jakosci forum. Jesli Ty robisz byki inni tez będą robić i forum zejdzie na psy.
Jako mod dałem Ci ostrzeżenie i prosbę o poprawę no i zostalo odznaczone w Twojej karcie za co dostałeś ostrzeżenie - jesli będziesz tak dalej robil i inni moderatorzy tez wpiszą Ci parę ostrzeżen to pozniej do bana nie jest daleko a uwierz mi ze kilkudniowe bany juz ludzie dostali.

prywatnie.
mam to gdzies jak piszesz o ile tego ja nie czytam.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#139 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 18:18

Pronar - AWARYJNOŚĆ a moze ja mam dysleksje i dysgrafie?! daj spokój to tylko błedy najważniejsza jest tresc a nie ortografia skoro to ci tak przeszkadza to moze nie baw sie w moderatora a zajmij sie uczeniem polskiego. bez obrazy
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 22:22

Pronar - AWARYJNOŚĆ może sprawę miedzy nami przeniesmy na priva (PM)?? lepiej na tym obaj wyjdziemy i wątek także.

wątek jest o pronarze a nie o ortografii B)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Dodaj odpowiedź