Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#61 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 19:39

Pronar - AWARYJNOŚĆ spokojnie, -każdy ma prawo mieć swoje zdanie :(
w razie ktoś by mial jakies wątpliwości to tutaj sa mocne i slabe strony pronara
http://www.agrofoto....o...ic=2662&hl=

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 11:00
  •  

#62 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 18:06

Pronar - AWARYJNOŚĆ Moim zdaniem pronary, mtz, belarus to w Miarę dobra marka juz bym wolal to niz jakiegos chińskiego fotona

#63 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 21:38

Pronar - AWARYJNOŚĆ Mój PRONAR 1221A obrabia 60 ha, mam do niego duże maszyny, w pełni wykorzystuje jego moc i nie mam żadnych awarii. Na gwarancji miałem wymieniany alternator i to wszystko. Ciągnik pracuje z turem SIPMY T-426, miałem drobne przecieki z rozdzielacza ale doszedłem do tego ze to z węzy i usterka usunięta. Ogólnie chwale sobie ten ciągnik, to moja trzecia rosyjska maszyna i jestem zadowolony.

#64 Share rumun19

rumun19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 19:34

Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzis jezdzilem po placu w młynie Pronarem 1025(czy jakos tak) z pelna przyczepa zboża i troche milo mnie zaskoczył Pronarek, bo w kabinie nawet w miare bylo cicho, i wygodnie:)Ale po okolo 5 tysiacach motogodzin silnik po zgaszeniu miał duze problemy z uruchomieniem:/ i skrzeczaca skrzynia biegów....Ale wg jest to ciagnik warty zainteresowania, jezeli ktos ma malo ha i mało kasy na zachodni:)

#65 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 11:02

Pronar - AWARYJNOŚĆ niektórzy uważają ze nowe pronary to szmelc itp ale jak to byłby szmelc to by ludzie nie kupowali a ile nowych pronarów u was we wsi jeździ ??? i przecież pronar ma wprowadzić modele do 260 km a czemu bo ma kasę a czemu ma kasę bo ludzie kupują . czyli jak kupują to taki zły on nie jest
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#66 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 14:01

Pronar - AWARYJNOŚĆ

niektórzy uwazają ze nowe pronary to szmelc itp ale jak to bylby szmelc to by ludzie nie kupowali a ile nowych pronarów u was we wsi jeżdzi ??? i przecierz pronar ma wprowadzić modele do 260 km a czemu bo ma kase a czemu ma kase bo ludzie kupują . czyli jak kupują to taki zły on nie jest

Ludzie kupują bo koniecznie chcą mieć nowy ciągnik (boją się pewnego ryzyka związanego z kupnem używki), a nie stać ich na cokolwiek lepszego, więc biorą Pronara. Gdyby polski rolnik miał kase Pronar przestał by sie sprzedawać (popatrz na statystyki sprzedaży ciągników np. w Niemczech). I jak stara prawda ludowa głosi, najtańsze rzeczy nigdy nie były i nie bedą dobre. Dlatego Pronara kupuje sie tylko raz :o

#67 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 14:06

Pronar - AWARYJNOŚĆ a pan M ze wsi K ma mtz 52 i rok temu kupił belarusa 820
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#68 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 14:11

Pronar - AWARYJNOŚĆ Bo nie stać go było na choćby Zetora a potrzebował drugiego ciągnika. Poza tym pisze o Pronarze a nie MTZ...

#69 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 14:14

Pronar - AWARYJNOŚĆ

a ile nowych pronarów u was we wsi jeżdzi ???

U mnie we wsi nie pracuje ani pronar ani mtz :P :o
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#70 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 lipiec 2007 - 17:02

Pronar - AWARYJNOŚĆ wtrącę kilka słów.
gosc u nas ma mtz'ta - dziala pięknie i jest zadowolony.
niedawno dwoch gosci w sąsiednich miejscowosciach kupilo belaruski - jeden ma ciągle problemy.

mnie dziwi inna sprawa - ludzie kupują belarusa 81 konnego i myslą ze do tego czepią sprzęt od u912 i tu są w blędzie.
imho kupno takiego belaruska ma sens gdy potrzebujemy zamiennika dla ciągnika klasy c360 czyli czegos o mocy 50KM lub trochę więcej.
wtedy nie będzie tak awaryjny. bo przyznacie sami ze jak da mu się sprzęt od 912 czy 914 to niestety ale szybciej siądzie niz taki ursusik.

zresztą spójrzcie cenowo - ze pieniądze wydane na takiego belaruska nie starczy nawet na nic nowego co ma 60 KM. mam racje??

sam się zastanawiam nad belarusem ale musialbym dokupic z 15-20 ha i robilby raczej w transporcie, prasie o ktorej mysle itp bo do cięzkich zadan pozostanie 10145
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 17:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ

a ile nowych pronarów u was we wsi jeżdzi ???

u mnie we wsi nie ma ani jednego nowego pronara i nie zanosi się aby takowy w najbliższych latach się pojawił. jest za to jeden mtz82ts z98ri jeden stary belarus z lat 80. w sąsiednich wioskach jest za to 2 nowe pronary 82 i chyba na dniach przybędzie kolejny.
pozdrawiam

#72 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 19:41

Pronar - AWARYJNOŚĆ

a pan M ze wsi K ma mtz 52 i rok temu kupił belarusa 820

i narzeka na Belarusa??

Kontakt 661995047

#73 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 08:12

Pronar - AWARYJNOŚĆ @marcin974 narazie chyba nie narzeka

@mirasek to podam inny przykład a pan Franek D. ze wsi B kupil belarusa ale w jego przypadku bylo go stac na lepszy traktor
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#74 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 09:40

Pronar - AWARYJNOŚĆ

@marcin974 narazie chyba nie nazeka

@mirasek to podam inny przykład a pan Franek.D ze wsi B kupil belarusa ale w jego przypadku bylo go stac na lepszy traktor

Po 30mth zaczęło sie lać z przedniej zwolnicy, niedawno hydraulika zaczęła sie pocić. Może to przez te upały? :P To że kupił Belerusa nie znaczy że to super traktor, pewnie poprostu szukał oszczędności. Mnie też było stać na dużo lepszy ciągnik niż MF ale po co odrazu pchać wszystkie pieniądze w traktor? Głupota! Najlepsze ciągniki to te które najlepiej sie sprzedają, popatrz na tabele w tym temacie http://www.agrofoto....o...t=0&start=0 , Belarus jest na szarym końcu, oczywiście Polska to wyjątek... :P Skoro uważasz że Pronar jest taki the best to go sobie kup, nikt Ci nie broni, tylko nie miej pretensji potem jak sie będe z Ciebie śmiał :P i pewnie nie tylko ja...

Pozdrawiam :P

#75 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 12:37

Pronar - AWARYJNOŚĆ a u mnie w okolicy przez ostatnie 12m-cy przybyło 6 nowych ciągników jeden JD 5720 jeden Farmer 100km i 4 belarusy...a najlepsze jest to że tylko JD był kupiony na kredyt MR a reszta na... renty strukturalne :P mało tego to pewnie przez następne 12m-cy przybędzie jeszcze co najmniej trzy nowe belarusy...chyba że się rozmyślą :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#76 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 08:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ u mnie w okolicy jezdza 4 pronary i 3 mtzety i tylko slyszalem ze z przedniego kola ciekł olej przy pronarze ale pojechał na gwarancje i wszystko ok

#77 Share krzych

krzych

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 10:35

Pronar - AWARYJNOŚĆ U mnie sasiad ma MTZ 82A i ciaga nim 5 skibowy pług zagonowy i agregat uprawowo siewny 4,20m tak 4,20m troche przesada bo on ma zapotrzebowanie mocy 120km. ale to zadna robota bo on nim tylko grodki rozkrusza bo jak go głebiej zasadzi to traktor staje a poza tym na szosie jezdzi z nim pomalutku bo mu przód zrywa Ten mój sasiad to idiota i z tym pługiem tez wyskoczył ma ten ciagnik od 2000r i robił sprzegło przedni most i wiele innych rzeczy. ale co sie dziwic jak wczesniej całe zycie jezdził władimircem to kupił to i myslał ze to jest duża moc. a to tylko kolejny ruski wynalazek. Ja nie chce MTZ nawet za darmo. za 60 pare tysiecy to bede miał takiego uzywanego ZETORA ze palce lizac. pozdro nie kupujcie niebieskiej LIPY

Edytowany przez Nikita_Bennet, 10 sierpień 2007 - 16:28.
ortografia

2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

#78 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 10:40

Pronar - AWARYJNOŚĆ

U mnie sasiad ma MTZ 82A i ciaga nim 5 skibowy pług zagonowy i agregat uprawowo siewny 4,20m tak 4,20m

No napewno 4.2 metry ciagnie hehe, zarty jakies :)

#79 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 10:43

Pronar - AWARYJNOŚĆ

U mnie sasiad ma MTZ 82A i ciaga nim 5 skibowy pług zagonowy i agregat uprawowo siewny 4,20m tak 4,20m troche przesada bo on ma zapotrzebowanie mocy 120km. ale to zadna robota bo on nim tylko grodki rozkrusza bo jak go głebiej zasadzi to traktor staje a pozatym na szosie jezdzi z nim pomalutku bo mu przud zrywa Ten muj sasiad to idiota i z tym pługiem tez wyskoczył ma ten ciagnik od 2000r i robił sprzegło przedni most i wiele innych rzeczy. ale co sie dziwic jak wczesniej całe zycie jezdził władymircem to kupił to i myslał ze to jest duza moc. a to tylko kolejny ruski wynalazek. Ja niechce MTZ nawet za darmo. za 60 pare tysiecy to bede miał takiego urzywanego ZETORA ze palce lizac. pozdro niekupujcie niebieskiej LIPY

a ja jestem innego zdania:
,,dbasz to masz nie dbasz to nie" jak on tak meczy ciagniki to nawet jelonek nie wytrzyma u niego a nie wspominajac o zetorze :)
i pamietaj za 20tys kupisz mtz'a w lux stanie a za 60tys to bys mial 3 takie oszczędne :)
a co do siewnika to moj pronar ma co robic w samym agregacie tej szerokości a piotrus89 to uprawowki jeszcze na lyzke od tura ziemi nabiera :)
:) :) ale z Ciebie talent :) :)

Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share krzych

krzych

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 10:45

Pronar - AWARYJNOŚĆ No BEZ KITU kupił agregat 4,20m ale tak ja pisze wam ciaga go tylko po wieszchu i praktycznie rozkrusza nim wieksze grudy bo ciagnik nie daje rady a z tym pługiem 5 skib to kupa dymu z tłumika i prawie stoi w miejscu. a i robi w nocy zeby w dzien sasiedzi nie widzieli i sie nie smiali
2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Dodaj odpowiedź