Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#561 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 14:53

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Pronar 82a od 04r 2000mth

-dziurawiące się dętki z tyłu, za duży rozmiar bo zachodziło na siebie (teraz bez dętkowe)

-pompa paliwa 2x

-hydrauliczna 1x

-skrzynia biegów raz

-hamulce 1x, rozbierane 3x

-sprzęgło raz (teraz 1025)

-urwany tłumik

-urywające się zawiasy na szybach i masce

-chłodnica lutowana 2x

-blokujące się hamulce

-gdzie cieknie to cieknie nie przeszkadza mi to, gorsze jest juz jak leje się z ładowacza. 

Koszty napraw jak ktoś napisał bliskie 0, tylko bezcenny czas który na to poszedł  :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 09:46
  •  

#562 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 15 marzec 2015 - 08:32

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Wszystkie odpowiedzi które mówią źle o pronarze to odpowiedzi dzieci nawet na to nie ma co patrzeć tylko usiąść i płakać zagraniczny ciągnik niby dobry bo z wyższej pułki itp kupisz takiego np. john deere z serii 6m ale jak coś ci się popsuje i musi serwis przyjeżdżać z znów kilka tyś do tyłu.. sam mam john deere 6115m kupiłem se dobrze było zawiesił się głupi komputer serwis musiał przyjechać i 1.3 tyś poszło... Naprawdę nie wiem gdzie ludzie widzą te wycieki w pronarze ja mam już pronara 14 lat i najgorszą jego wada to wom na taśmy ale każdy ciągnik musi mieć jakieś wady to nie samochód że se jeździ tylko, ciągnik to maszyna która pracuje na wysokich obrotach jeżeli słyszysz ryk silnika w kabinie to przynajmniej wiesz że działa poprawnie a nie jak te nowe ,,wyciszone kabiny mm.." mam tego jd ale wole pronarem jeździć mniej spali  i jak coś się popsuje to naprawisz samemu i to o 5x taniej ja polecam pronara.

Edytowany przez MrCzesio123, 15 marzec 2015 - 08:42.

#563 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 05:38

Pronar - AWARYJNOŚĆ Przykład oszczędności: nie dalej jak tydzień temu kupiliśmy pompe hydrauliczną i tę od wspomagania do 82a. Koszt obu 400zł. Pokażcie mi drugi taki ciągnik gdzie za coś takiego zapłaci się kilkaset zł....

#564 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 15:58

Pronar - AWARYJNOŚĆ Co z tego że tanie? Masz czas na naprawy to naprawiaj, Ja nie mam. W zachodnim padnie raz, a w mtz 3 czy 4 razy w tym czasie. Wyciszenie kabiny? Czlowieku co Ty gadasz, kto stoi ten sie cofa, idz na 360 tam jeszcze lepszy ryk.
Co prawda nasz pronar chodzi z maszynami za duzymi, badz na styk, ale drugi raz raczej nie zdecydowlibysmy sie na jego zakup.

#565 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 marzec 2015 - 16:09

Pronar - AWARYJNOŚĆ

co z tego ze dales 400 zl jak zaraz sie rozsypie bo te zamienne czesci to sa nic nie warte i trzeba po 5 razy to samo robic az sie trafi cos lepszego i wytrzyma wiecej niz 5 mtg.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#566 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 18:41

Pronar - AWARYJNOŚĆ Oczywiście że jestem tego żwiadomy że on wytrzyma ułamek tego co zachodni. U mnie też robi tylko ulamek tego co zachodnie u innych i też na naprawy nie jestem jednorazowo w stanie dawać tyle co za części do zachodniego. Głównie to zdecydowało o wyborze "ruskiego".

#567 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 marzec 2015 - 20:15

Pronar - AWARYJNOŚĆ

u mnie tez to zdecydowalo o zakupie ruskiego ale czas, nerwy, zdrowie poswiecone na naprawy zdecydowaly o jego sprzedaży

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#568 Share andrzej-or

andrzej-or

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 00:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ

mam pytanie jak idą tarcze sprzegłowe w Pronar 1025a w którą stronę długim końcem 1 od silnika i 2 od skrzyni

są też 3 rodzaje  tulejek te na szpilki bo mają różne długości i jak idą tulejki w jakiej kolejności i docisk w którą stronę tymi blaszkami najlepiej jak ktoś poda w kolejność składania od koła zamachowego  wszystko poukładałem po kolei ale mi żonka przeniosła w inne miejsce i pomieszała i teraz nie wiem jak co szło i w jaki sposób  już 2 razy rozpoławiam i nie ma sprzegła  regulowałem  już łapki  i cięgno od pedału  i nic nie daje jak by nie ustawił to ciągnik jedzie na wciśniętym sprzegle nie wiem co żle składam   proszę o pilną pomoc z góry dziękuję

#569 Share sQubany

sQubany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 18:12

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Witam. Mam pytanie czy ktos kiedys wymieniał naped pomp hydrauliczynych ? Lub czy ktos posiada instrukcje napraw? Powodem wimiany jest oberwanie frezow napedu. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#570 Share jafar21

jafar21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 19:14

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Mam niestety pronara 1523a

przez 1660 mtg i10 lat musialem dokonac:

- 2 remonty skrzyni biegów;

- 3 razy była wymieniana pompa wody;
- 7 razy było wymieniane sprzęgło;
- 5 razy była wymieniana pompa od hydrauliki;
-  raz przeprowadzony remont przedniego mostu;
- 2 razy były wymieniane hamulce;
- ehr który stracił zasilanie;
- rozrusznik;
- wysprzeglik;
-układ paliwowy;
- rozdzielacz (Ktory miał wade fabryczna i doprowadzał do uszkodzenia pomp.)

Zdecydowanie odradzam
Brak czesci zamiennych i brak serwisu

Dodaj odpowiedź