Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#441 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 16 luty 2011 - 20:52

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja nienawidze pronarów ;[, ponieważ są bardzooo awaryjne mój kolega ma hmmm chyba 1XXX 100km i ciągnik nowy i zepsuty,kiedy jechał na zakręcie w pronarze coś się po####ło i ciągnik zgasł zrobił przewrodke i koniec po 2000mtg później kupił johndeera 5720 takiego jak ja i przez 3 lata ma już 6500mtg :blink: z czego mój taki sam przez 2lata 2000mtg mam jeszcze fendta 412 vario i powiem że to chyba najleprze marki. Niewiedziałem że pronar to ciągnik zagrażający życiu!;[

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 15:24
  •  

#442 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 16 luty 2011 - 22:20

Pronar - AWARYJNOŚĆ Pisz co chcesz hehe bo john deere to pan hihih taa jasne, jak ja nie lubie takich wypowiedzi ze john jest najlepszy i tyle, a to ze on przewrocil ciagnik to d*pa nie kierowca mbo lichy kierowca to i fenda rozpierd.. wiec post bez sensu. kazdy pisze ze pronar i belarus to bardzo awaryjne ale jak sie spytam co wam sie tak psuje to nikt nie potrafi powiedziec wiec bajki piszecie,

#443 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 17 luty 2011 - 22:22

Pronar - AWARYJNOŚĆ no tak, niektóre odpowiedzi to pisza 12-latki zafascynowani fandtem , którego być może nawet nie mają ;p ja powiem tak- dziś dowiedziałem się , że znajomy rozpierniczył w pronarze tura i coś sie jeszcze stało z przednią osią ;p ale byłem świadkiem jak ładował piach, to w pryzme wjeżdżał z rozpędu, tylko strzelało coś,az pękno w końcu ... i on sobie nie zdaje sprawy, że to jego wina, tylko to wg niego winą ciągnika, słabej jakości. Ciągnik to nie zabawka, którą można zaraz wyrzucić i nie jest też niezniszczalny ;p i to sie tyczy wszystkich ciągników- zarówna jaśków, case itd itd.. Przez ponad 10 lat miałem mtz-a ;p wysłużył się nie mało (bez poważniejszych awarii ) teraz mamy p5 i zrobiła w 4 lata 3100 mtg -bez awarii. Sąsiad ma fendta i już kilka razy serwis był bo coś się stało,że nie chciał odpalić czy nagle zgasł ;p no ale nic sie nie stało, w pronarze by śrubka poszła i już wszyscy ogłaszają ZŁOM ;d ;d Sam kupiłem janka 6330 premiumke i słyszałem o nim rózne opinie ( jeden mówił , ze super, drugi że nie chce znać john deera ) Zetor i pronar są ciągnikami z niższej półki ale są dobre moim zdaniem, bo mam z nimi do czynienia na codzień... ;p

Ps: jest koło mnie pobliżu gospodarstwo, gdzie 200h obrabiają 3 mtz i perkinsen c-360 ;] ciągniki sprawują się bardzo dobrze, mimo , że mają drobne awarie.

Edytowany przez AllesKamilKlar, 17 luty 2011 - 22:26.

#444 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 17 luty 2011 - 22:46

Pronar - AWARYJNOŚĆ a ja wam powiem tak:
moze i te wszystkie fendty, john deery , mf i inne sa dobre i nie watpie w to ale tylko do czasu i niech wam cos pierdyknie w elektronice albo przeniesienie napedu jakies tryby sprzegla skrzynie rewers i zadzwonicie sobie po serwis albo zaprowadzicie ciagnik do mechanika i pojedziecie do sklepu po czesci i wam zaspiewaja kilkanascie a nawet kilkadziesiat tys. za nie i za naprawe to juz chyba nie bedzie takie przyjemne a wiadomo ze ciagniki 1, 2 czy 3 letnie nie beda sie psuc a niech im tylko magiczna 10 minie to napewno awarie sie zdarza a po za tym kazdy kupuje to na co go stac i np czesci do pronara z tego co sie orientuje to do 500 zl duzo ich kupi np tarcze sprzegla zwykle 90 zl a wzmocnione 180zl wiec macie porownanie a i po za tym jak ktos ma troche pojecia to sam iwana naprawi za pomoca przyslowiowego mlotka przecinaka i klucza :)
pozdrawiam

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#445 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 luty 2011 - 23:07

Pronar - AWARYJNOŚĆ W uznanych markach płacisz za jakość ;) A nawet jak zdarzy się poważna awaria to w tym czasie już ten drogi traktor się zwróci.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#446 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 18 luty 2011 - 10:02

Pronar - AWARYJNOŚĆ tak milanreal1 masz racje sie zrwoci ale nie na 20 czy 40 ha, bo ktos kupi super johna ktory niech mu sie cos sypnie po kilkudziesieciu latachj to naprawa bedzie kosztowała kupe kasy a nie bedzie za co naprawic a ciagnik nie zdazy sie z amortyzować po za tym ludzie glupi ciagle wierza w to ze jak sobie kupi johna to mu do konca zycia starczy bo johny sie nie psują, a jak widac to bajka jakich mało bo kazda maszyna sie kiedys wkoncu sypnie, a wiadomo jak ktos sobie kupi na maly areal fendta za 300 tys to potem go nie stac na serwis czy nawet terminowe wymiany olejo i filtrow i ciagnik sie sypie, wiec mysle ze kazdy powinien patrzec w ten sposob czy jak kupi dana maszyne to czy bedzie w stanie ją utrzymac bo kupic to jedno a zadbac i serwisowac to drugie.

#447 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 luty 2011 - 10:33

Pronar - AWARYJNOŚĆ Wiesz @rino żeby to tak było że ktoś na mały areał kupuje Fendta za 300 tys-prawda jest taka że kupuje go na zwroty,VAT -jakby zapłacił za niego te 300 to i szanowałby jak za 300 :D a jak kupuje go za stówkę to i czesto myśli że części bedą do niego kosztowały jak do ciągnika za stówkę :D .Ja tak często obserwuję czy to w okolicy czy to na AF jak ludzie na 20 ha ( a czasmi i mniej !) kupują ciągniki po stoparęnaście koni i się zastanawiają czy aby nie za słaby :D .Piszę to bo pamiętam jak ciężko było mi uzyskać przed laty kredyt (ten z dotacją ) na 80-konny ciągnik (bo gospodarstwo tylko 60 ha :D )

#448 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 18 luty 2011 - 13:48

Pronar - AWARYJNOŚĆ No jaro ja znam takiego goscia ktory na 40 ha kupuje teraz fendta 412 i sie zastanawiał czy kupic o ponad 100 tys tanszego dfa lub MF ale jednak mowi ze fendt to fendt i ze bedzie mial go do konca zycia co niestety jest bajka... hehe Wiec sa i tacy hihih

#449 Share michu018

michu018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 luty 2011 - 22:02

Pronar - AWARYJNOŚĆ Mam Pronara 82SA i nie narzekam na niego. Zero przecieków a mam go już 6 lat.Ludzie którzy nie mają Pronara nie wiem czemu się właściwie wypowiadają na ten temat. Ich podstawa do wypowiedzi to czyjaś historyjka:)

#450 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 luty 2011 - 22:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ pronar czy belarus to dobry sprzęt psuje się tak samo jak mf czy inne drogie ciągniki ale przynajmniej częsci są dostępne bez kłopotu i w miarę tanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 19 luty 2011 - 12:42

Pronar - AWARYJNOŚĆ no właśnie tak jak napisał michu018 . Komu sie psuje temu się psuje i ma takie prawo jak i nne marki, ale często wypowiadają się osoby które nie mają doczynienia z daną marką. A ktoś kto chce kupić ciągnik jak sie naczyta to rzeczywiście sie zastanawia czy one sa rzeczywiście taki ,,złomy'' U nas w okolicy tez mają pronary 82sa i tylko co im nie pasuje to głośna kabina i brak ehr i innych pierdół, ale nie słyszałem,żeby sie psuły. Tak samo jak p5 chociażby ...

#452 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 19 luty 2011 - 13:05

Pronar - AWARYJNOŚĆ A ja przeglądam forum i widzę że nie ma ciągnika idealnego. I fendt i jd, i case, lambordini, zetor każdy ma ze swoim problem. A ja bym chciał takiego mtz-ka, lecz on przy duży na 14 ha.

#453 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 luty 2011 - 13:51

Pronar - AWARYJNOŚĆ Nie kupiłbym go po raz drugi, polecam dla gospodarstw ktore maja 20ha, profil nastawiony na produkcje zbóż ze maszyna pracuje sezonowo i potem stoi, a tak jak u nas, a to 180ton pomidora sie wywozi na zakład a to usługowo duzo pracuje to wielka lipa taki ciągnik, nasz rocznie 500mth wykręca, męczarnia jest, a jak ktos by tam mało nim pracował to nawet, nawet maszyna...

Takze zastanowić się zeby nie żałować, ja tak ubolewam ale w sumie jak kiedys sie kupiło to człowiek się cieszył, w sumie teraz to nie powinienem raczej ubolewać tylko myśleć o drugim, z lepszej stajni i dalej pracować :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#454 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 luty 2011 - 15:00

Pronar - AWARYJNOŚĆ Tak tylko nie wiem czy zauważyliście taką ciekawą sprawe na naszym forum , gdzie by nie wejść wszyscy chwalą . W jednym temacie wyczytasz że MF kiepski > idziesz do działy MF i co się dowiadujesz : że to nie prawda MF jest ok a zazwyczaj awarie są winą złego użytkowania maszyny heh :lol: i tak jest wszędzie .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#455 Share jurekbaranowski

jurekbaranowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 luty 2011 - 11:06

Pronar - AWARYJNOŚĆ Mam Pronara 82tsa2 i poza drobnymi awariami na gwarancji nic z nim się nie dzieje ,całkiem dobrze nim się jeżdzi.Mam też dwa zetory 11441 i 7711 a więc mam jakieś porównanie.

11441 żaden szał? :blink:

Nie ma jak te stare zetorki, normalnie ogień w szopie i siwy dym :)

#456 Share cezar322

cezar322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 luty 2011 - 11:53

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja ma 1025a i powiem zę jeśli chodzi o silnik chodzi dobrze przecieki sa od strony filtra powietrza ale to chyba standart mam go od wiosny 2007 i zrobiłęm ponad 1000mtg raz sprzęgło wymieniłem ale mam hydraulikę fińską i to jest jego najgorsza wada! ma co prawda siłę ale krótką żywotnośc dośc często trzeba wymieniac rozdzielacz z tyłu albo chociaż uszczelki i sprężyny w nim. ale wystarczy przy zakupie 5tyś dołożyc i można hybdraulikę bosha dostac i jest spokój ( taka jak w zetorze z ehr). a wypowiedzi ze to złom to są bez sensu! bo są tanie w serwisie i eksploatacji ja przez te 4 lata nie włożyłęm w niego więcej jak 5 tyś!!! to tyle co jeden przegląd z super zachodnich markach prawda?? a przeglądy robie sam!! :D

Edytowany przez cezar322, 22 luty 2011 - 12:00.

#457 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ Powiedz mi kolego co wymieniałeś przy tym rozdzielaczu pod siedzeniem? co ci się w nim zepsuło? pzy moim też coś się dzieje nie chce podnosić musze pare razy przewajchować mocno do tyłu albo jednocześnie wcisnąć tę wajchę od kipru żeby podniósł pług czy agregat, idzie go naprawić? pomóżcie chłopaki bo czasami to już mi rąk brakuje :rolleyes:

Edytowany przez milanreal1, 01 marzec 2011 - 11:54.
cytowanie poprzedniego posta

#458 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 27 luty 2011 - 13:23

Pronar - AWARYJNOŚĆ @rino ja nie mówie kurde że jest najgorszy!;) bo zdarzają się i te dobre :o ale przyznajcie Pronar jest niby taki super?:blink:bo według mnie to niebardzo.

Edytowany przez andrzej2257, 27 luty 2011 - 13:26.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#459 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 28 luty 2011 - 15:43

Pronar - AWARYJNOŚĆ A po co ma być super? Wystarczy żeby swoje robił i tyle od niego oczekuje, nie potrzebuje ciągnika do lansu na panienki. A mi Pronar się akurat dobrze sprawuje w sumie miał już kilka awarii, ale cena części jest śmieszna i naprawę sam robię!;] Chociaż nie ukrywam, że kolejny ciągnik jaki kupie nie będzie ze stajni pronara, bo w jednym chociaż trochę komfortu się przyda :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 07:55

Pronar - AWARYJNOŚĆ Pronary to dobre sprzęty jak za taką kasę ,a co do tego że się psuje to prawda ale te ciągniki są takie proste w obsłudze że samemu można remont przeprowadzić a do fenda trzeba wzywać serwis. A co do tego że to złom to prawda bo prędzej czy później każdy ciągnik zostanie przetopiony. He he.

Dodaj odpowiedź