Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#421 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 21 styczeń 2011 - 07:21

Pronar - AWARYJNOŚĆ @ Pronar82a własnie na odwrót Pronar ma 1 stopniowe, bo rozłącza tylko biegi, 2 stopniowe jest np w C360 pierwszy stopień od skrzyni biegów a 2 od WOMu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 06:07
  •  

#422 Share dzadras

dzadras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:00

Pronar - AWARYJNOŚĆ Mam Pronara 82a z 2005 roku z Turem. Ciągnik dostaje niezłe po d**ie i miał tylko jedną poważniejsza awarię, pękły mi krzyżaki na przegubach przednich kół. Gorąco polecam tan ciągnikDodany obrazek

#423 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:15

Pronar - AWARYJNOŚĆ dzadras i tak ma być ;p dostaje po d*pie ale dbasz o niego i chodzi . Znajomy mieszkający kilka domów ode mnie miał 82ts i po 2 latach zaczął sie psuć i wogóle go zajechał. stwierdził , że pronary to złomy i kupił holanda. Po 2 latach holanda szlak trafił. Jak sie dba tak sie ma ;)

#424 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:42

Pronar - AWARYJNOŚĆ a pronar 82 sa z hydraulika boscha jest lepszy niz zwykly, czyli nie leje?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#425 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:15

Pronar - AWARYJNOŚĆ a czy pronary ze zwykla leja??

#426 Share Jacek1025

Jacek1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ słuchajcie ja miałem kupić używany ciągnik ursusa 1014 albo zetora 10245 ale jak pomyślałem że mam dać 50 tyś za 20 letni ciągnik i po jakimś czasie remontować to dziękuje.więc kupiłem nowego belarusa 1025 (105 koni)za 90 tyś.zł. opinie tego ciągnika są jakie są jedni mówią że to najlepszy ciągnik na świecie , inni mówią że to ruina..ale nowe to zawsze nowe. ciągnik mam od końca października na liczniku jest 75 mtg. , żadnej awarii.

#427 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:34

Pronar - AWARYJNOŚĆ no przy 75mth.. to nie ma co sie cieszyc.. wszystko przed nim;)

chetnie bym zaczerpnal info. o pronarach z tymi bajerami bosch'owszkimi jak ktos juz sporo mtg nakrecil, jak to sie sprawuje... z tego co pamietam to w tych zefirach to montowali, no i inne skrzenie niz w pronarze chyba-czy tam sa normalne przelozenia?, jakies pol biegi moze??

#428 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 01 luty 2011 - 21:10

Pronar - AWARYJNOŚĆ Witam ja posiadam Pronara 82 SA z 2004r. Ciągnik współpracuje w czasie sianokosów z prasą Mascar 2120 i owijarką stacjonarną (zastanawiam się nad samozaładowczą ale to może w następnym roku i myślę , że Pronar da radę) a w orce z pługiem 5-cio skibowym i spisuje się rewelacyjnie. Z poważniejszych awarii to końcówki wtryskiwaczy odmawiały posłuszeństwa (z powodu złej jakości paliwa) i pękające przewody od chłodnicy oleju i przycisk od włączania WOM , poza tym ciągnik spisuję sie rewelacyjnie jest na szerokim ogumieniu i jak za te pieniądze to polecam ten ciągnik bo jest naprawdę dobry.

#429 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ no ja tak samo jak Ty @andrzej.. tez mam z '04 i wlasnie ten lacznik tez wymienialem, a z przewodow to tylko od paliwa i jeden od plynu, od chlodnicy, a jakie miales objawy przez te koncowki wtr. ??
i jakie glyby masz?? ja 4 obrabiam i tak mysle wlasnie czy 5 skib by tez pociagnal

#430 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 02 luty 2011 - 13:31

Pronar - AWARYJNOŚĆ @Brykal objawy awarii końcówki wtryskiwaczy wyglądały tak ,że ciągnik dymił jasnym dymem z kolektora wydechowego wyciekało paliwo a silnik pracował jakby jeden cylinder wogóle nie dostawał paliwa. Do tego musiałem wymienić olej w silniku bo paliwo tam się znalazło. Co do gleb to kilka jest takich średnich reszta to dosyć cięzkie gleby (co do klas gleby to dokładnie nie wiem) ,ale ciągnik orze na drugim biegu (drążek zmiany biegów na pozycji L i reduktor na pozycji żółw) czyli nie jest pomału a daje sobie radę i obroty nie przekraczają 1500 (ponadto zapraszam do tego tematu http://www.agrofoto....bebnowa-banrol/ gdyż potrzebna mi jest co do kosiarki w temacie z góry dzięki)

Edytowany przez andrzeju207, 02 luty 2011 - 13:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 02 luty 2011 - 18:05

Pronar - AWARYJNOŚĆ no u mnie podobne objawy sa mozna powiedziec tzn narazie tylko dymi i nie idalnie rowno chodzi i tylko na zimnym silniku! po jakis 7minutach zima jest juz dobrze a latem to minuta, dwie... i nie wiem czy to te koncowki beda, ale moze wymienie na wszelki wypadek...

no ja na I-IIIkl ciezkich gleb 4skibowym (4x40) to najszybsza 2 orze, lub troche wolniej 3 i reduktor pod kierownica na żółwiu

Edytowany przez Brykal, 02 luty 2011 - 21:01.

#432 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 luty 2011 - 18:52

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja ruskim 4 skibowym orze na 3L zredukowanej, a polskim 4x30 2L Nie zredukowaną.
U mnie też w zimie jak się zapali to podymi na siwo ale do puki jak się go nie przegazuje potem jest już dobrze.
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

#433 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:46

Pronar - AWARYJNOŚĆ Zimny chyba tak ma bo i mój ma tak samo, że nie równo pracuje. Może lepiej je sprawdź mnie wymiana jednej końcówki i regulacja kosztowała jak dobrze pamiętam coś ok 20-25 zł

#434 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:14

Pronar - AWARYJNOŚĆ no to nie az tak duzo jesli nawet by trzeba wszystkie wymienic na nowe... a stosujecie jakies dodatki do paliwa na zime?? benzyne moze?

#435 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:49

Pronar - AWARYJNOŚĆ O właśnie co do paliwa nie wiem jak wasze ale mój Pronar nie może pracować na paliwie ,,Wschodnim'' :) brakuje mu mocy i właśnie od tego awarii uległy końcówki wtryskiwaczy co do dodatków osobiście ja nic nie stosuje wcześniej było tak ,że w ciągniku paliwo zamarzało ,ale po małym "patencie" narazie jest dobrze jednak muszę to jeszcze dopracować.

#436 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 04 luty 2011 - 16:31

Pronar - AWARYJNOŚĆ noo to pochwal sie co to za patent!;) bo czesto przydarza mi sie ten problem wlasnie..

#437 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 04 luty 2011 - 16:42

Pronar - AWARYJNOŚĆ W miejsce korka spustowego paliwa tego u dołu wkręć kranik od paliwa z C330 lub C360 (u mnie akurat jest z C330) i podłącz do odstojnika paliwa (tak jak jest przewód który podaje paliwo ze zbiornika) gdy ci zamarznie paliwo po prostu odkręcasz czyścisz i jedziesz dalej nawet jak ci się w nim różnego rodzaju brudów nie musisz wyciągać całego zbiornika (tak jak było to w moim przypadku gdy ktoś nasypał mi jakiegoś papieru,zboża i innych odpadów do zbiornika zapchała się metalowa rurka pobierająca paliwo ze zbiornika i niestety ,żeby ją wyczyścić trzeba było wykręcać koła i zdejmować zbiornik)

#438 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 04 luty 2011 - 17:48

Pronar - AWARYJNOŚĆ ok. pomysle nad tym

#439 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 05 luty 2011 - 13:07

Pronar - AWARYJNOŚĆ Spróbuj u mnie pomogło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Longeriusz

Longeriusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:21

Pronar - AWARYJNOŚĆ od 2004r mam 1025A, 3200 mth. Wymieniałem koncówki wtryskiwaczya, a tak to śmiga. Fakt leci z niego bo to takie ciągniki. Pompa hydrauliki juz mi siada i pora mysleć o wymianie. Mi sie jeszcze nigdy nie zakleszczył, ale ojcu z 5 razy. Jak dla mnie to wina kierowcy. Na pewno to nie jest traktor do intensywnego użytkowania jak dla mnie. Po całym dniu orki ma sie wrażenie jakby coś nie tak z nim było. Uciąg i zaparcie ok, ale pompa i wom zdecydowanie słaby punkt. 105 PS to juz powinno cos potrafić, porównywalny JD 6400 by go zniszczył. Osobiście bym nie polecał, chodz to moje zdanie. Jedyny atut to cena, jednak ona na ogół zawsze idzie z jakością i dlatego teraz mam Fendta 312 Vario TMS i wiem co znaczy ciągnik.

Dodaj odpowiedź