Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#401 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:42

Pronar - AWARYJNOŚĆ Akros powinien się mniej grzać bo inna konsystencja i co najważniejsze przeznaczenie (superol silnik a akros przekładniowo-hydrauliczny) ale ja będę zmieniał w same to chyba pomyśle nad jakimś tańszym z baku orlena bo akros chyba coś koło 23zł wychodzi. To by już we wszystkich może zmienił na jednakowy ;)
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 20:49
  •  

#402 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 12 grudzień 2010 - 00:04

Pronar - AWARYJNOŚĆ A mi serwis oferował po 20zł za litr... nie to ja jak coś to tego akrosa zaleje bo w deutzu pierwsza wymiana pójdzie jeszcze po oryginale :)

#403 Share Tomio1983

Tomio1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:wszystko o rolnictwie

Napisany 20 grudzień 2010 - 19:07

Pronar - AWARYJNOŚĆ Witam w moim gospodarstwie pracują 2 pronary 5135 i 1221 II A a wcześniej mtz 82, wszsystkie były od nowości i uważam że jak ktoś dba tak ma. Pewnie ze zdażały się awarie zwłaszcza w mtz ale udawało sie naprawić tanim kosztem. W 5135 i 1221 zdarzały się usterki wyżej wymienione na forum. Są to ciągniki proste w budowie i eksoluatacji, oszczędne. A niech użytkownicy zachodnich marek przyznają się ile kosztuje ich serwis lub nawali coś poważnego. Wiadomo ze zachodnie są mniej awaryjneale to tylkomaszyna i wszystko ma prawo sie popsuć. A 5135 jest już na zachodnich podzespołach no i może poza kabiną jest solidnie wykonany. Gdyby 1221 miał inną skrzynię biegów tzn. z rewersem i biegami pod obciążeniem. Dla srednich gospodarstw do 150 ha to idealne ciągniki a tych których stać albo ktorzy chcą sie popisać niech kupują zachodnie ale przy dzisiejszych klęskach żywiołowych i koniunkturze może się to okazać gwożdźiem do trumny. Pozdrawiam użytkowników pronarów. :D

#404 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 24 grudzień 2010 - 22:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam 82a i jak dlamnie jest wystarczający pracuje na 30ha prasuje nim sieje oram uprawiam po koszeniu i odśnieżam drogi mam go z 2003r i chodzi dobrze i ma narazie 1800mth

#405 Share banpio

banpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:40

Pronar - AWARYJNOŚĆ pronar jes do d*p....u nas na wsi je mają i widze że serwis nie wyjeżdża z podwórka
ja mam mtz 82 i belarus 952 i są super!!!teraz kupuje belarusa 155km i nie chce innego

#406 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 23:29

Pronar - AWARYJNOŚĆ jade ogladac pronara 82 tsa 2004r i w koncu nie wiem jak to z nimi jest, na co zwracac uwage przy ogladaniu i jak go przetestowac ?przedni most ma bramowy czy krzyzakowy bo na zdjeciach nie widac.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#407 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 13:54

Pronar - AWARYJNOŚĆ banpio napisał "pronar jes do d*p....u nas na wsi je mają i widze że serwis nie wyjeżdża z podwórka"
Każdy kto kupuje ciągnik za tak niskie pieniądze - bo nie ma się co oszukiwać pronar i belarus to najtańsze ciągniki pod stosunkiem jakości do ceny - powinien mieć świadomość tego że maszyna jak maszyna ma prawo się popsuć. I w takich tanich markach nie ma co liczyć na serwis - bo oni też ci dobrze ciągnika raczej nie zrobią - ale trzeba się również zdać na własne umiejętności zwłaszcza że ruski są tak proste w budowie jak przysłowiowy "CEP".
Jeśli ludzie w twojej miejscowości eksploatują ciągniki tak jak umieją je naprawić to pogratulować.
Ja uważam że między belarusem a pronarem nie ma znacznych różnic pomijając wygląd i estetykę wykonania kabiny. Z tego co widzę i słyszę to te droższe marki obecnie też są robione tylko na okres gwarancyjny lub na te "5 latek". Trzeba sobie zdawać sprawę że teraz większość producentów rezygnuję z jakości a kupujemy ich produkty tylko przez to że miały z dawna wyrobioną markę lub dlatego że sąsiedzi takie mają.
banpio nie masz żadnych zdjąć w galerii, nie masz określonego wieku, za tobą przemawia to że jesteś nowym użytkownikiem portalu, ale poprzyj swoją wypowiedź jakimś istotniejszym dowodem
pozdro :)
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

#408 Share CaseJX90

CaseJX90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun TEAM

Napisany 08 styczeń 2011 - 16:30

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam pronara już 8 lat na zegarze ponad 1800mth wiekszych awari nie bylo chodzi luxx tylko skrzynia biegow mogla by byc troche lepiej skonstruowana
KPK Kumurun TEAM!!!!!!!!!!!!!!!

#409 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:14

Pronar - AWARYJNOŚĆ on ma jednostopniowe sprzeglo, jak wyglada ruszanie z rozrzutnikiem obornika lub kosiarka

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#410 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ a sobie bardzo chwale mojego pronarka 1221A i w tym roku moze kupie sobie drugiego do pomocy mysle nad P5

Edytowany przez Lukaszjarm, 09 styczeń 2011 - 13:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ u mnie w 82SA ruszenie z rozrzutnikiem wygląda tak że wciskam przycisk i rozrzutnik zaczyna chodzić :P
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

#412 Share kombajnista123

kombajnista123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:51

Pronar - AWARYJNOŚĆ

pronar jes do d*p....u nas na wsi je mają i widze że serwis nie wyjeżdża z podwórka
ja mam mtz 82 i belarus 952 i są super!!!teraz kupuje belarusa 155km i nie chce innego

Pronar to prawie to samo MTZ i Belarus gląbie i sie nie podniecaj

#413 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:16

Pronar - AWARYJNOŚĆ

on ma jednostopniowe sprzeglo, jak wyglada ruszanie z rozrzutnikiem obornika lub kosiarka

On czyli kto ma jedno stopniowe sprzęgło?? Ja mam Pronara 82A i jakimś dziwnym cudem na 2 stopniowe sprzęgło.
Chłop ze wsi

#414 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:49

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja mam 1025 , sprzęgło jest w nim dwutarczowe jednostopniowe .w sprzęgle dwustopniowym 1 stopień przekazuje napęd na skrzynie biegów (koła ) ,a 2 stopień jest od WOM (np .c 360 ).U mnie WOM załączam mechanicznie wajchą na prawym błotniku (ciężko chodzi i ręka boli )guzik w 82 to dobre rozwiązanie .Od czego w 82A jest drugi stopień ?

#415 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 10 styczeń 2011 - 15:47

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja w 82TSA też mam 1 stopniowe, wałek trochę się ciężko włacza ale mi to jakoś problemu nie robi

#416 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ no ja o swoim 5135 złego słowa powiedzieć nie moge ;) polecam gorąco ;p

#417 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 00:24

Pronar - AWARYJNOŚĆ 2 stopień jest od WOM-u. U mnie jak wcisnę do końca sprzęgło to WOM chodzi, a jak by było 1 stopniowe to WOM by nie chodził. Ja też mam załączany mechanicznie WOM, a co zrobić żeby chodził leciutko?? Trzeba dokręcić lub popuścić (już nie pamiętam) jedną śrubę, przy skrzyni jest tak sprężyna i obudowa na sprężynę która się reguluje włączanie WOM-u, ja to zrobiłem i teraz leciutko chodzi, wcześniej musiałem się dobrze zapierać a teraz to tylko ręką ruszę i już włączony ;)
Chłop ze wsi

#418 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 19 styczeń 2011 - 08:44

Pronar - AWARYJNOŚĆ dzięki za porade ;) w zwykłm mtz-cie też ciężko chodzi ale w sumie to takie same ciągniki ale wom chodzi strasznie chodzi ;p spróbuje cos z tym zrobić.

#419 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:13

Pronar - AWARYJNOŚĆ wadą wom-u w mtz-cie jest to że przy dużym oporze staje, ale to chyba się da poprawić (chyba chodzi o pasy napędowe czy coś w tym stylu)
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 20 styczeń 2011 - 08:55

Pronar - AWARYJNOŚĆ w tym roku jak woziłem obornik mtz-em to nagle mi stanął wom nie dusząc ciągnika. Wyregulowaliśmy sprzęgło i ciągnie jak tralala ;p

Dodaj odpowiedź