Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#361 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:45

Pronar - AWARYJNOŚĆ A gdzie mozna kupic za 48 netto?Ja mysle nad nowka ale takiej ceny nigdzie nie znalazlem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 03:57
  •  

#362 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2010 - 21:45

Pronar - AWARYJNOŚĆ nowy nie wchodzi w grę, ja bym wolał pronara, ale jak przeczytałem cały ten temat to boje się ze kupie jakiegoś awaryjnego, a mtz to tylko był składany w Narwi to go jeszcze tak nie spieprzyli.

#363 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:49

Pronar - AWARYJNOŚĆ s nysie w firmie AGRO-MASZ ja tam kupilem pronara w grudniu i wisi teraz cennik mtztow i jest cena 48 tys netto
nie wiem jakim códem ale na pronara tez mialem za***iscie nn iska cene a dzwon ilem do kilku dilerow oni maja najtaniej moj stoi teraz na przegladzie wymieniaja oleje

#364 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2010 - 21:57

Pronar - AWARYJNOŚĆ 48tys netto to raczej wersja podstawowa na stożku w która prawie niczym się nie rożni od poprzedników z lat 90

#365 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:59

Pronar - AWARYJNOŚĆ nie wiem jaka to wersja ale taka cena jest

#366 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2010 - 22:00

Pronar - AWARYJNOŚĆ cena to jest napewno taka albo i mniejsza bo ostatnio widziałem belarusa 820 za 55tys brutto a przy tym kursie euro to jeszcze staniały, wiec 48tys netto to nawet wygórowana cena

#367 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 22:01

Pronar - AWARYJNOŚĆ Napewno podstawowa ale to dobra cena bo moye za 55-56 by kupil na krzyzakach.Jutro dzwonie, dzieki za info ;) ps.za 55 tez widzialem ale bez pelnej faktury wiec mozna bzlo odliczyc tylko 500zl

#368 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 22:02

Pronar - AWARYJNOŚĆ dac ci numer tel

#369 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 22:11

Pronar - AWARYJNOŚĆ przyslij na PW .Z gory dzieki ;)

#370 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:15

Pronar - AWARYJNOŚĆ mi dzisiaj sie zepsul nowy pronar 1221A oralem 1 raz i po 3 ha nie moglem podniesc pluga z ziemi . na pusto podnosi a jak sie cos zaczepi to nie ma sily czy ktos z was tak mial
. serwis mowi ze mialem brudny olej w plugu i zakleił sie filtr . jutro maja przyjechac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:58

Pronar - AWARYJNOŚĆ a jednak sie okazalo ze pompa daje tylko 80 barow . jak dolali olej to nagle wskazalo 400 i sie zegar przekrecil i dalej cisnienia nie ma
i jeszcze sie okazalo ze jak wymieniali olej na pezeglodzie to za malo nalal mechanik i w skrzyni jesst ponizej min a w silniku min

#372 Share pronar55

pronar55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:12

Pronar - AWARYJNOŚĆ też mam pronara tylko ze kupionego w opolu w "Damarze" i serwis tez oceniam jako dno!!

no ale nie sadziłem ze ci z nysy tez takimi lewusami są!!

ogólnie to na serwis pronara nie da sie dobrego słowa powiedziec.
potrafia tylko błotniki połamane dobrze wymienic...

przepracujesz kolego tym Pronarem 1221A z 600 Mth to zobaczysz jakie pozniej jaja odchodza z hydrauliką.

#373 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 16 lipiec 2010 - 17:29

Pronar - AWARYJNOŚĆ @zenekc330 - Ja Ci tylko uczulam, że nie będziesz zadowolony z Pronara bo to wg. mojego dziadka, taty, wujka a nawet mamy to nie jest ciagnik. Osoby które piszą "O jaki ten pronarek jest z@jebisty i wogóle" to cie w bola robia i tyle albo rozpalają go raz na miesiąc i zaczepiają pług 3x35 i szpanuja jaki to on fajny 9chodzi mi tu o modele 82 a/sa/ts.

ja jeszcze tylko sie pomęcze max 5-6 lat i johny,johny,johny 5080R :D Nareszcie będe miał spokój :D

Jak ktoś się ze mną nie zgadza co do tej marki to zapraszam do dyskusji:)

#374 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 20:00

Pronar - AWARYJNOŚĆ Nie wrzucajcie do jednego wora konstrukcji opartych na MTZ i konstrukcji z serii P. To tak jakby porównywać chińskie trampki do sportowych butów z górnej półki, jedne i drugie nakłada się na nogi. Ciągnikom z serii P bliżej jest do konstrukcji koncernu Same D-F, a to dzięki zastosowaniu ukłaów przeniesienia napędu firm Cararo i ZF, faktycznie produkowanych przez te firmy a stosowanych nie tylko przez firmę Pronar.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#375 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 16 lipiec 2010 - 21:11

Pronar - AWARYJNOŚĆ 19 stron lektury i krytyki ze strony "kto co słyszał".
A więc, jestem użytkownikiem Pronara 82TSA 2005rok przepracowane 900mth. Awarie:
-czujnik ciśnienia oleju, wymieniony na gwarancji
-uszczelniacz lewej półosi także gwarancja
-wydmuchało uszczelkę pod głowicą, przez źle rozpylający wtrysk, koszt to 100 zł razem z mechanikiem
-wymiana wtrysków (ceny nie pamiętam:/)
-i teraz wymiana tarczy sprzęgłowej i wałka na którym zamontowane są kły naciskające łożysko oporowe (wałek był pęknięty od nowości jednak jakoś wysprzęglał do czasu)
-rozebranie hamulców i podszlifowanie elementów rozpierających i blokujących tarcze (zrobione zbyt pasywnie teraz hamulce działają pięknie i zawsze odbijają:D)
-jeszcze ma być uszczelniony rozdzielacz i próba wyciagniecia z podnośnika jak najwięcej (jesienia dostanie kombajn do zbioru warzyw i trochę on warzy:D)

Tyle odnośnie awarii, ciagnik pracuje na 20ha produkcji roślinnej, pracuje w transporcie, i dosyć ciężkiej uprawie (agregat 3m, pług 4x36 brona talerzowa, ziemie klasy rzadko 1 do 3b czasem 4).
Ja przesiadłem się na niego z C360
i to był komfort, jednak teraz mając już pieniadze kupił bym coś z wyższej półki jakościowej, jednak nie powiem o pronarze złego słowa, bo wart jest swoich pieniędzy i czasem ta prostota mi sie podoba bo młotek, sznurek i jakiś drut i się pojedzie:)

Pozdro dla zwolenników pronara i jego wielkich wrogów:)

#376 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 lipiec 2010 - 07:14

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Nie wrzucajcie do jednego wora konstrukcji opartych na MTZ i konstrukcji z serii P. To tak jakby porównywać chińskie trampki do sportowych butów z górnej półki, jedne i drugie nakłada się na nogi....

nie porównuj też konstrukcji MTZta do chińszczyzny bo chinolom daleko do białoruskich sprzętów :D

Tyle odnośnie awarii, ciagnik pracuje na 20ha produkcji roślinnej, pracuje w transporcie, i dosyć ciężkiej uprawie (agregat 3m, pług 4x36 brona talerzowa, ziemie klasy rzadko 1 do 3b czasem 4).
Ja przesiadłem się na niego z C360 i to był komfort, jednak teraz mając już pieniadze kupił bym coś z wyższej półki jakościowej, jednak nie powiem o pronarze złego słowa, bo wart jest swoich pieniędzy i czasem ta prostota mi sie podoba bo młotek, sznurek i jakiś drut i się pojedzie:)

Właśnie - mając takie pieniądze za jakie kupi się pronara (na bazie belarusa) to czy kupi się za nie coś lepszego?

PS: żebym miał więcej ziemi to zamiast nowych serii pronarów zainteresowałbym się ciągnikiem Ślązak :D
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#377 Share artek88

artek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 22:12

Pronar - AWARYJNOŚĆ Posiadam pronara 1221A 2004r., ma przepracowane 800mth, pracuje na 50ha, głownie ciężka orka i transport 2x przyczepy po 10t, teren z górkami. Spalanie przy orce ok 14l/h.
Jak narazie bez wiekszych awarii, a robiłem:

- zawór przedni napęd ( na gwarancji )
- przewody paliwowe ( wymieniłem wszystkie i jest ok )
- kranik w bloku na ogrzewanie ( lekko ciekł 15 pln )
- radio
- i ostatnio zaczął pocić się tylny siłownik :/
- rdzewiejące odblaski lamp i matowiejący lakier
- co o wycieków to ma jeden w okolicy pompy wspomagania, z pod pokrywy rozrządu, od nowości, ale nikt tego nie robił bo jakoś nie było czasu :)

a jego problemem jest głośna skrzynia, głownie na 4 najszybszym biegu i nie wiem czy tak one juz mają?

#378 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 23 październik 2010 - 22:25

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam 1025 z 2003r ciągnik budzi skrajne emocje ma przepracowane ok 1600mth
wymieniono alternator,czujniki, oś tylnego tuzu (stary typ podnośnika)
w zimę czeka wymiana sprzęgła i wymiana uszczelki pod głowicą uszczelnianie hydr zew (rozdzielacz)
wielki + ceny części i prostota relatywnie małe spalanie
ciągnik strasznie dzielny obejechał by nie jednego zachodniaka niestety złe zestopniowanie skrzyni oraz słaba hydraulika burzą sielski obrazek mimo to jako ciągnik pomocniczy w mocy ok 100PS dla mnie jest ciekawą opcją na pewno lepsza niż maszyny spod znaku czerwonego tryba w tym roczniku
kujawy to jes to!!!!!

#379 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 24 październik 2010 - 08:27

Pronar - AWARYJNOŚĆ Tak, Marka ma dużo wad, trochę plusów, po przepracowanych prawie 3000mth nie mogę na niego patrzeć ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 24 październik 2010 - 13:14

Pronar - AWARYJNOŚĆ Marcin to u Ciebie ten ciągnik nie gaśnie ;D Jak tam po remoncie(pytanie odnośnie zdjęć, trochę późno ale jestem ciekaw)? Co wymieniłeś?

Dodaj odpowiedź