Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#341 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 14 luty 2010 - 19:14

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam na okrągly otwor....fasolki nigdy nie uzywalem i nie uzywam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 12:13
  •  

#342 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 14 luty 2010 - 19:19

Pronar - AWARYJNOŚĆ Mój wuj posiada Pronara 1523A i jest z niego zadowolony. Jest on z 2005 roku i spisuje się świetnie. Ma on ok. 800mth i pracuje na ok. 75ha. i tak się dziadek dziwi że pod moją ciężką nogą on jeszcze się nie zepsuł ^^. Jedynie wydatki to wymiana filtrów i płynów.

#343 Share BAGHIS1

BAGHIS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:59

Pronar - AWARYJNOŚĆ Jestem szczęśliwym posiadaczem pronara 82a od 2007 roku przebieg troszkę ponad 1200mth wymienione miał jedynie uszczelnienie tylnej zwolnicy bo trochę olej wyciekał oraz czujnik ciśnienia oleju i paliwa. W porównaniu do U-914 to dużo mocniejszy ciągnik i mniej paliwa mu potrzeba a porównanie mam bo pracuję tym samym sprzętem co ursusem i w każdej pracy pronar wypada lepiej.Spotykałem się z różnymi opiniami o tych ciągnikach ale pewne jest to że warte są swojej ceny a jedyny mankament to niewygodne kabiny i niedopracowane drobiazgi jak np.czujniki.
Podsumowując, na moje 20 hektarowe gospodarstwo + usługi lepszego ciągnika nie potrzebuję.
assasasas

#344 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2010 - 07:42

Pronar - AWARYJNOŚĆ Sie nudziłem i przeczytałem wszystkie posty, to nie które tak sa wysane z palca ze szok. Np co tak sie wam mosty psuja jakos ja mam juz 6 lat pronara i zebym cos zagladal do mostu tak samo moj znajomy ma 8 lat pronara tsa od poczatku tura ma obrabia jakies 150 ha łaki wszystkie bele przewiozl i zaladowal pronarem i nieraz bierze dwie bele kiszonki na tura jak nie wejda na przyczepy i wiezie z 15 km. I nie peka most. Albo ze silniki ciekna ? po roku sie zapioka i nic nie ciekne. Umnie tyle co wleje oleju i tyle samo wyleje. Fakt hydraulika jest nie za dobrze zrobiona w 82a i 1025, bo w 82sa jest juz wzmacniana , ale to jest kwestia czasu i powymieniana przewodow.
A najbardziej niecierpie tego ze kto niema pronara ii wogle tu sie udziela. Bo znajomy mowil to i tamto ble ble :P

#345 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2010 - 09:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ zgadzam sie z toba pronarek

#346 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 24 luty 2010 - 17:51

Pronar - AWARYJNOŚĆ To sie ciesze :P

#347 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:48

Pronar - AWARYJNOŚĆ zabrałem sie za likwidacje przecieków i największe są z rozdzielacza tego pod kierownicą olej poprostu się leje jak tylko włączy się kiper z pod tych bolców-śrub co przykręcone są cięgna idzie to jakoś uszczelnic czy trzeba wymienic cały rozdzielacz, miał ktoś już z tym problem proszę o poradę. Ciągnik to Pronar 1025a

#348 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 01 marzec 2010 - 22:01

Pronar - AWARYJNOŚĆ musisz kupić takie gniazda, wkładki (jest ich 3 do każdej sekcji po jednym)które uszczelnią te sekcje, w kazdym sklepie z częściami do mtz'ta powinni takie mieć
MTZ 80
URSUS C-330

#349 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:01

Pronar - AWARYJNOŚĆ mnie tez takie glupie gadanie wkorwia ja kupilem sobie pronara 1221A i jak dla mnie jest fajny sasiedzi ktorzy maja john deery tez mowia ze pronar jest fajny i chwala mnie ze kupilem a sa tacu co jezdza C-360 dobitymi ze plugów 2 skibowych nie moga ciagnac bo cisnienie oleju sie swieci i pytaja sie mnie jak tam pronar czy sa juz po 20 mth kaluze oleju pod nim . tacy niech najpierw kupia sobie cos niowego a pozniej mowia ja nie znosze takich ludzi

#350 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:05

Pronar - AWARYJNOŚĆ Prosty przykład jest u mnie, sąsiad sie kiedyś śmiał ze mnie ze jeżdżę mtz'tem ze to niby jest szajs. A gdy on sam kupił ursusa 5314 i średnio co 2 tygodnie go rozjeżdża bo wszystko w nim siada(skrzynia, sprzęgło) to jakoś przestał już gadać ze jeżdżę dziadostwem i sam ma zamiar kupić mtzta. I weź tu zrozum niektórych ludzi...
MTZ 80
URSUS C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:09

Pronar - AWARYJNOŚĆ masakra ale nie ma co sie przejmowac gadaniem innych trzeba robic swoje i dbac o naszde mtzty i pronarki zeby pracowaly bezawaryjnie . jak sie dba tak sie ma

#352 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:12

Pronar - AWARYJNOŚĆ czyli obejdzie się bez wyciągania rozdzielacza? jak odkręce te dociski blaszki na 4 sróki 8mm na klucz chyba12 na każdej sekcji to wyjdą mi te wkładki?

#353 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ tak i nie powinno być z tym problemów, my srednio wymieniamy te wkładki co 2-3 lata ale przynajmniej tak sie nie leje na tą skrzynię :)
MTZ 80
URSUS C-330

#354 Share pronarek8140

pronarek8140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 15:23

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Jeśli chodzi o modele 82A-1025A to tak. Te ciągniki mają duże przecieki w silniku jak i w skrzyni,

przecieki to ty masz z ry.a oraz z d...jak s.a.z gamon.u poza tym pronar jest napewno lepszy od v.l.ry.

warn, radzę się nauczyc kultury, bo następnym razem za takie coś wylecisz.

Edytowany przez Matey, 04 marzec 2010 - 17:35.

#355 Share joser

joser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:53

Pronar - AWARYJNOŚĆ Witam, posiadam pronara 82sz końca 2003 roku przerobione ma 1500mth i dostaje ostro po d*pie może ma kitowy wałek i hudraulikę ale silnik jest po prostu za***isty(sory ale nie mogłem sie powstrzymać) ciagam nim 10 tonowy rozrzutnik i daje rade choc nieźle przykopci.

#356 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 09:08

Pronar - AWARYJNOŚĆ Umnie tak samo pod kierownica cieknie poprostu sie leje. Ale jak bedzie cieplej troche to trzeba zrobic te przecieki.

POzDro

#357 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 14:30

Pronar - AWARYJNOŚĆ w moim to cała skrzynia ukidana poprostu mokra ciężko było stwierdzic z czego to się leje ale domyłem myjką i leje się z tych rozdzielaczy i jeszcze gdzieś wyżej chyba z tego grubego węża od powrotu z rozdzielacza do zbiornika, on jest tak dziwnie osadzony na jakimś kolanku chyba za luźno. Odkręciłem tą plastikową obudowę i narazie tak jeżdze i prowadze obserwacje ale już wszystko z powrotem ukidane po 8 mth w transporcie ;) No i jeszcze rozsypał mi się ten wąż od centralki co idzie do nadmuchu przedniej szyby tam właśnie koło rozdzielaczy nie wiecie czy nada się od poloneza? jak by tego wszystkiego było mało to chyba centralka się zapowieczyła i nie wiem jak odpowieczyc wymieniałem ten czarny zaworek takie kolanko z korkiem i musiałem spóścic płyn a teraz węże co idą do centralki są zimne i ten jeden co jest przy pompie i termostacie jest zagięty na samym początku i pompa chyba jeszcze przez to nie może przegonic płynu noże wstawic tam jakąs spręzyne to pomoże, ten wąż to troche jest za krótki i o to zagięty, mam jeszcze jedno pytanie wstawiał ktoś z was kalamidki tam gdzie jest sworzeń od przedniego mostu? w innych ciągnikach są i przesmaruje sie i jest na jakis czas spokój a tutaj się zaraz wytrze...

#358 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2010 - 21:34

Pronar - AWARYJNOŚĆ A mógłby mi ktoś doradzić czy opłaca się kupować używanego pronara 82A z lat 2001/2, a czy lepszy byłby tańszy normalny mtz 82 z 96/97 i w razie czego oszczędzoną kasę wydać na remont.

#359 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:39

Pronar - AWARYJNOŚĆ to juz twoja indywidualna sprawa co bys chcial
no ni zlezy na co trafisz
ja sie tak samo zastanowialem nad tym co kupic czy kilku letni czy kilkunastoletni ale jednak kupilem nowy
a teraz sa promocje na nowe MTZ ja kupilem pronara 1221A za 126 tys w promocji a teraz kosztuje 146 tys i jszcze vat odliczylem
w tej chwili nowy mtz 80 konny kosztuje 48 tysiecy netto nie duzo drozej od pronara z 2000 roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:44

Pronar - AWARYJNOŚĆ powiem tak pronar bylby dobrym ciagnikiem gdyby kosztowal o polowe mniej.

Dodaj odpowiedź