Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#301 Share piotrekproxima

piotrekproxima

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 07:23

Pronar - AWARYJNOŚĆ jestem posiadaczem proximy 8441 i pronara 82a nie dosc ze pronar duzo mniej pali to wiecej w polu robi sa przecieki ale wiecej robi od zetora. w zetorze wymienilem juz turbine pompe paliwową i nie ma tyle sily co pronar!!! nigdy wiecej zetora!! a co do starszych modeli to trzeba miec dystrybutor paliwa na podwórku <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 11:19
  •  

#302 Share kamil9161

kamil9161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 08:53

Pronar - AWARYJNOŚĆ U mnie znajomi maja Pronara i bardzo na niego narzekają. Natomiast drugi znajomy tez mial i przez 5 lat byl bezawaryjny a potem jak sie zaczal sypac tak rady nie mogli dac z naprawami i sprzedali.....
CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

#303 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 11 maj 2009 - 22:44

Pronar - AWARYJNOŚĆ ma ktoś sposób na blaknięcie maski w niebieskich pronarach ?

#304 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 12 maj 2009 - 13:21

Pronar - AWARYJNOŚĆ Porostu trzeba dobrze umieć malować i dobrać metaliczną farbę i pokryć a później przezroczystym lakierem...
Chłop ze wsi

#305 Share Matti

Matti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 14:38

Pronar - AWARYJNOŚĆ Moje doświadczenia z Pronarem 82SA z 2006. Pracuje jako główny ciągnik na 40 ha w pługu 4x35, agregacie 3,60 i kultywatorze 2,7m, a od roku pracuje z turem 6. Przez te lata nakręcił 400mth. W tym czasie miał sporo drobnych usterek:
- zacinający się zamek od drzwi: wystarczyła drobna regulacja śrubokrętem,
- nie działająca tylnia wycieraczka, naprawiali ją na gwarancji, ale krótko po znowu się popsuła i nadal nie działa,
- odkręcenie się śrub trzymających przedni błotnik,
- popsuty czujnik ciśnienia oleju, groszowa sprawa na 15 min pracy,
- przecieki przy sprężarce, nad bakiem, przy czujniku ciśnienia oleju, uszczelnione miedzianymi podkładkami (pierwotnie są aluminiowe),
- popsuty włącznik od załączania wom, wymieniony w serwisie,
- zacinające się sprzęgło, wystarczyła regulacja jego skoku,
- zagrzewani się płynu chłodniczego podczas ciężkich prac lecie, pomogła wymiana płynu na wodę,
- przetarcie się wężyka paliwowego od pompki paliwa do filtra, wymieniony na nieoryginalny wężyka do wysokich ciśnień,
- urwanie się jednego kabelka od alternatora w efekcie ciągnik nie odpalał, bo nie ładował akumulatorów, zanim doszliśmy co się zepsuło ciągnik był unieruchomiony przez 2 dni
- hamulce bardzo nie równo hamują mimo ciągłej regulacji,
- wytarcie się gwintu od wlewu paliwa, problem został rozwiązany przez wspawanie nowego wlewu wraz z nakrętkom z rurki 2 cale i mufki,
- wyskakuje bieg wsteczny, gdy ciągnik znajduje się w bardzo dużych wibracjach,
- jak dla mnie zbyt często zdarza się przepalanie bezpieczników.
Jak widać nie jest to ciągnik bez awaryjny, ale mino to jestem z niego zadowolony. Częściej narzekam na komfort niż awarie, ale to wynika z tego, że miałem styczność z ciągnikami zachodnich producentów i mam pewne porównanie. Z perspektywy czasu uznaje zakup Pronara za dobrą inwestycje. Jego właściwości użytkowe i koszty eksploatacji znacznie niwelują wadę pewnych niedociągnięć.

#306 Share igor

igor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 08:48

Pronar - AWARYJNOŚĆ

ja mam pronara 82TSA juz 3 rok i wogóle nie narzekam poza przednim napędem (skrzypi pod obciążeniem) .ale takto jest zajebiaszczy . oram nim wahadłowymi 4 famarolu i sieje razem z agregatem prasuje bele przaktycznie na 40ha wszystko tylko nim robie i dostaje ostro po garach i nic nie cieknie jak tu opisujecie, kupił bym drugiego takiego jak bym miał kaske

jak skrzypi to rozkręć to sprzęgło i tam musisz je bardziej skręcic bo to jest sprzęgło cierne suche jak skrecisz to bedzie po kłopocie. Też tak miałem

#307 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 13 czerwiec 2009 - 20:49

Pronar - AWARYJNOŚĆ A gdzie to sprzęgło suche?

Edytowany przez marcin974, 13 czerwiec 2009 - 21:11.
cytowanie poprzedniego posta

#308 Share Jacooo

Jacooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 16:00

Pronar - AWARYJNOŚĆ A ja mam Pronar 82a z 2002 roku i nie jestem zadowolony zwłaszcza z tego rocznika ponieważ ma wiele drobnych usterek a tak że od tego roku jak się nie mylę zaczęli montować taką część gdzie są 2 blaszki miedziane i po styknięciu dopiero prąd leci dalej do rozrusznika , do niego dochodzą kable od akumulatorów i ma płaskie bezpieczniki (nie wiem jak ta część się nazywa). I problem jest taki że po przekręceniu stacyjki niema żadnej reakcji ! Jedyne co słychać to pyknięcie przy przekaźniku koło bezpiecznikach, ale to normalne bo sprawdzałem u sąsiada :mellow: . A tak że wymieniałem akumulatory i tą część. Od miesiąca odpalam go tak że ręcznie muszę je styknąć i przykręcić na miejsce :lol: . Jak będzie to mała usterka to będzie znaczyło że jednak pronar to porządna marka , a jak nie to chyba jakieś buble:p.

Klub Posiadaczy Kumurunów

#309 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 17:32

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja mam Pronar 82A z 2001 roku i też takie coś u mnie jest a nazywa się to przełącznik rozruchowy z 12V na 24V, Wystarczy tylko przeczyścić styki drobnym papierem ściernym i jazda. Ja kupiłem taką część ale stary przełącznik wyczyściłem i zapala jak marzenie. Akumulatory masz 8 lat, to bardzo dużo gdzie w Zetorach wytrzymują 2-3 lata... To masz w Pronarze 3-4 razy tyle co w Zetorze...
Chłop ze wsi

#310 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 09:54

Pronar - AWARYJNOŚĆ Pierwsze modele (1 i 2) to jak to mowisz "Buble " ;p te nowsze sa juz chyba lepsze,i bardziej dopracowane
Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 18:44

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja posiadam mtz 82ts składany już w pronarze rok budowy 1996 ,przepracował już 4000 mtg w silniku nic nie robione skrzynia tak samo jedynie drobne awarie hydrauliki mocy mu nie brakuje , jedyne co można by poprawić to ładowanie bo swiatła przygasaja na wolnych obrotach i masa ciągnika mogła by być większa bo jest za lekki :D Jakie pieniądze taki sprzęt oczywiście bardzo dobry :)

#312 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 lipiec 2009 - 19:06

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam pronara 82Sa (niebieski) z 2005. Możecie mnie zlinczować, ale mówię to. Jak robi na 30 ha przez te lata, nie dolałem litra oleju,a z awarii 3 czujniki wymieniłem za raptem 11zł za sztukę. I przestańcie mówić, ze to bubel, głośno w kabinie ma itp. Bo ciągnik jest do pracy w polu a nie do jazdy do kościoła. i bez obrazy, ale zetory też nie są idealne. Ja OSOBIŚCIE za 89000zł kupiłbym ciągnik właśnie tej marki. Podnośnik solidny, rama solidna. Wiadomo ma wady ale bez przesady.

#313 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 08 lipiec 2009 - 19:13

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja też mam Pronara 82A i złego słowa na niego nie mogę powiedzieć, sprawuje się bardzo dobrze, rzadko dochodzi do awari jeśli już to jakaś drobnostka. Pracuje na 30 ha i ma zrobione ponad 1100 MTH
jest z 2002 roku
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#314 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2009 - 15:15

Pronar - AWARYJNOŚĆ można?
- można

#315 Share igor

igor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 18:49

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja tez sie dołączam do pochwał pronara ja mam juz 3 sezon i tez nie moge na niego narzekać! Drobne usterki tak jak tu kolego powiedział tez wymieniłem 1 czujnik od oleju. Napewno nie wolałbym proximy! a wiem jak to chodzi bo moi sąsiedzi mają i brat to juz chce go sprzedac bo więcej stoi niz nim robi.

#316 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 08:33

Pronar - AWARYJNOŚĆ witam , my posiadamy mtz 80 z 89-90 roku od nowości więc mamy już go 20 lat a jedyne problemy przez te 20 lat , to pompa wodna i tylny podnośnik pekł na tłoku a no i opony ;p a z tego co zauważyłem to te nowe mtz belerus'y mają identyczne silniki jak i w tych przed 20 lat

#317 Share luk1512

luk1512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 16:26

Pronar - AWARYJNOŚĆ Witam!!! Mam mały problem z Pronar-em 82 SA,a mianowicie już od tygodnia bez przerwy świecą mi się światła stop...i podkreślam ,że na hamulcu nie trzyma, bezpieczniki też są ok...wie ktoś co może być tego przyczyną ???

#318 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 18 listopad 2009 - 17:04

Pronar - AWARYJNOŚĆ czujnik stopu się zacioł.

#319 Share luk1512

luk1512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 20:54

Pronar - AWARYJNOŚĆ wiesz też o tym myślałem...muszę jutro zobaczyc bo pewnie nie odbił ...dzięki ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share leonardo

leonardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 18:01

Pronar - AWARYJNOŚĆ mi też się tak stało jak miałem zwarcie na przyczepie to w czujniku sie potopiło -nowy czujnik ok.30 zł
Najlepsza muzyka to klang silnika

Dodaj odpowiedź