Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#281 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 luty 2009 - 19:26

Pronar - AWARYJNOŚĆ U mnie w Pronarze 1025A 2005r 760mth:
-urwana dźwignia od przełączania obrotów WOM (awaria usunięta przez serwis)
-2x zakleszczyła mi się skrzynia (sam zrobiłem, 0 kosztów)
-wymieniłem paski klinowe
-nawalił stycznik od rozrusznika
-nagminnie pęka przewód paliwowy między pompką zasilającą a filtrem paliwa
-podgrzewanie powietrza w kolektorze ssącym nie działa

W MTZ 82 1999r 3000 mth od urodzenia z turem
-kilka razy przedni most, ale jak bodajże 5 lat temu założyliśmy elementy od TS jest ok
-skrzynia padła po 5 latach
-sprzęgło robione 2 razy
-rurka od chydrauliki między pompą a rozdzielaczem chyba 3 siedzi, ale ta ostatnia już długo
-pompa od wspomagania to chyba już 6
-pompa chydrauliczna już ledwo dyszy
-wtryskiwacze wymieniane
-przednia felga pękła

To tyle tych awari które mi utkwiły w pamięci. Chyba było jeszcze trochę tych drobniejszych, ale weź sie cofnij pamięcią 10 lat do tyłu ;)
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 16:39
  •  

#282 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 luty 2009 - 20:41

Pronar - AWARYJNOŚĆ panowie to jest traktor na 10-20 ha,raz na jakiś czas ocś tam nim porobić,później przy nim oczywiście,jakieś trzy lata temu zciągałem z drogi mtz bo oplem kadetem mu obbił przedni napęd,co ciekawsze opla gość szybciej naprawił pomimo że go rdza już jadła,dobrze że mój ojciec pozbył sie kacapa,zastąpił go 912 który do dziś pracuje

#283 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 12 luty 2009 - 21:12

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja powiem tak, na ruska nie ma rady. Jeden będzie pracował dość długo na dużym areale i będzie miał mało awarii a drugi będzie się psuł, będzie się z niego lało ipt... Jak kto trafi no i czasami też od kierowcy dużo zależy
Chłop ze wsi

#284 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 12 luty 2009 - 21:31

Pronar - AWARYJNOŚĆ od razu ruskie to złe, te wszystkie bajki o awaryjności pronarów myslałem kiedyś że to bajka ale mam w rodzinie serwisanta i przyznaje że jakość montarzu ciągników z pronaru jest kiepska i poleca belarusy, ciągnik mtz ze swojej natury jest bardzo prosty i tam naprawde nie ma się co psuć ale w pronarze musieli coś tam nadziubać i poprawić coś co nie trzeba naprawiać, a tak wogóle jeździłem dzisiaj belarusem 820.3 i mam porównanie do proximy i uważam że belarus jest lepszy ;)

#285 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 luty 2009 - 21:36

Pronar - AWARYJNOŚĆ u nas sie dba o maszyny,bez oc się nie wyjeżdza wpole,może i nam się taki trafiłi nerwów zjadł,a ursus do tej pory lalka,

#286 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 12 luty 2009 - 21:53

Pronar - AWARYJNOŚĆ U mnie to samo ciągnik bez przeglądu i bez OC nigdzie nie wyjeżdża, musi być wszystko sprawne, światła, hamulce itp.
Chłop ze wsi

#287 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 21 luty 2009 - 21:49

Pronar - AWARYJNOŚĆ niedawno ojciec jechał po grubera i prawy błotnik mu odpadł,na rurze się złamało i odpadło,ach ten słaby materiał <_<

#288 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 luty 2009 - 22:08

Pronar - AWARYJNOŚĆ w którym miejscu dokładnie sie urwał? u mnie ostro sie jeździ i nie zdarzyło sie jeszcze

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#289 Share pioter2284

pioter2284

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2009 - 22:47

Pronar - AWARYJNOŚĆ mój kumpel jak kupił mtz-ta to od dilera odjechał kilkaset metrów i pompa paliwa poszł ale teraz poza przeciekami to całkiem nieżle

#290 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 22 luty 2009 - 15:51

Pronar - AWARYJNOŚĆ rura idzie od błotnika prosto, zaś po skosie i na dół też prosto do koła i tam gdzie jest po skosie pekła na środku
czy wam też pronary hamują na jedno koło??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share romanoo19

romanoo19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:47

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja posiadam Pronara 82 SA i na niego nie narzekam ba nawet go sobie chwale żadnych poważnych awarii nie miał. Ciągnik jest naprawde dobry mało pali itp. Może fakt nie jest to fend lub coś innego ale wart jest swojej ceny

Pozdro

Jest z 2004 roku 700mth

#292 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 22:29

Pronar - AWARYJNOŚĆ Z którego roku masz? Jaki przebieg? :P

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#293 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 08 marzec 2009 - 19:47

Pronar - AWARYJNOŚĆ A mój pronarek prawie zero awarji. 2004 rok prawie 1900 mth. Awarie to prawie żadne. W jakimś 2005r pompa lasneła kopcił jak lokomotywa. 2 razy spinacz który z 12v/24v przełancza. I co tam jeszcze :P A i jeszcze szprzęgło od napędu (podpora) Chyba wszystko. I przewpody o hydrauliki drobnostki. Na 5 lat sie wydaje nic. I w silniki drobne żeczy sie robiło uszczelki wtryskiwacze itp. Jak na taki sprzęt to mało.

#294 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 21:25

Pronar - AWARYJNOŚĆ Tego przełącznika 12/24 nie trzeba od razu nowego kupować tylko przeczyścić stary papierem ściernym i dalej pali ciągnik :P
Chłop ze wsi

#295 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 08:59

Pronar - AWARYJNOŚĆ Brat jeździ w SKR Pronarem 82A w 4 lata zrobił niecałe 4000mth. A wymienili w mim 4 pompy wodne, 2 razy sprzęgło i raz rozpoławiali bo olej z silnika ciekł. Wszystkie możliwe czujnik, panel z zegarami. Zawory hamulcowe. 2 razy robili WOM(łożyska siadły) Podpora od napędu była też robiona, rozdzielacz hydrauliczny pod kabiną. Komplet końcówek wtryskiwaczy i pierścienie na tłokach. Alternator się rozleciał. Pozatym to wszystko chodzi :P

#296 Share mlody19

mlody19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 15:15

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam z Pronaru Zefira 85 z turem LC-3
z awari toi była wymiana pomy paliwowej bo miała wade fabryczną(scięte oringi)wymienili mi tez pompe olejowa gdyż podejrzeali że przez nią tur niechce podnosic,jednak przyczyna słabego podnoszenia były zbyt cienkie siłowniki przy tym modelu,po wymianie siłowników na grubsze problem ustapił,co prawda nie przepracowałem tym ciagnikiem wiele bo ma dopiero ok 170 mtg,ale jestem z niego zadowolony,hydraulika nie cieknie :P
Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

#297 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 16:05

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Brat jeździ w SKR Pronarem 82A w 4 lata zrobił niecałe 4000mth. A wymienili w mim 4 pompy wodne, 2 razy sprzęgło i raz rozpoławiali bo olej z silnika ciekł. Wszystkie możliwe czujnik, panel z zegarami. Zawory hamulcowe. 2 razy robili WOM(łożyska siadły) Podpora od napędu była też robiona, rozdzielacz hydrauliczny pod kabiną. Komplet końcówek wtryskiwaczy i pierścienie na tłokach. Alternator się rozleciał. Pozatym to wszystko chodzi :P

Ciekawi mnie z czym ten Pronar chodził... :P
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#298 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 16:53

Pronar - AWARYJNOŚĆ Tak jak to bywa w SKR ciągniki dostają ostro po tyłku, i w 4 lata 4000 mth :P :P :P
Chłop ze wsi

#299 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 18:14

Pronar - AWARYJNOŚĆ Pronarek jest ciągle w ruchu. Zimą odśnieża drogi i czasem posypuje. Dużo chodzi w transporcie. Poza tym wszystkie maszyny do uprawy. Poza tym wykasza łąki (kosiarka bijakowa) i często robią na dwie zmiany. Ogólnie wszystkie maszyny są do niego dopasowane. Teraz brat mi mówił że ma 4200 godzin i to tych ruskich a w czerwcu mija mu 4 lata :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share jackiewi23

jackiewi23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 16:55

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam pronara 82TSA juz 3 rok i wogóle nie narzekam poza przednim napędem (skrzypi pod obciążeniem) .ale takto jest zajebiaszczy . oram nim wahadłowymi 4 famarolu i sieje razem z agregatem prasuje bele przaktycznie na 40ha wszystko tylko nim robie i dostaje ostro po garach i nic nie cieknie jak tu opisujecie, kupił bym drugiego takiego jak bym miał kaske

Dodaj odpowiedź