Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2009 - 17:19

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam 82 SA5 lat. ZERO AWARII I PRZECIEKÓW (poza urwaną gałka od biegów, sprężarki i wyłacznikiem blokady tym w przedniej zwrotnicy) Silnik jest bardzo cięzko zadusić. JD to nie jest, ale za 84 tys. warto go kupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 11:10
  •  

#262 Share skarabeusz

skarabeusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ Witam wszystkich co do pierwszej sprawy naprawde nie widze tu posiadaczy MTZ ponieważ mtz i pronar to jest jeden kij a po drugie jesli chodzi o awaryjność to jest nie wielka przecieki hydrauliki owszem ale bez problemów do usuniącia koszt naprawde minimalne pompa hydrauliczna owszem niezbyt mocna koszt wymiany około 350 zl przy gospodarstwie 60h na 10 lat uzytkowania dwie pompy z czego pierwszą zawalił serwis, problemy z przednim napędem przy startch modelach z podporą na sprzęgiełkach wymienić na nową z TS koszt 500zl i to by było na tyle.Pewnie zawsze się jeszcze coś znajdzie ale to jest tak ze wszystkim i co do ceny i kosztów w utrzymaniu case i mtz do case pompa hydrauliczna 3000zl wymiana raz na12lat pewna a więc gdzie jest logika i gupota tych co niby nie mają pieniędzy kiedyś myślałem tak jak większoś na forum do momentu kiedy zaczołem kupować ciągniki zachodnie są super i komfort lepszy wygoda czasami siła do momentu pierwszej awari do mtz jade kupuje zakładam i w pole do marek zachodnich siadać i płakać ewentualnie homonto na kark i napierać

#263 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 luty 2009 - 22:11

Pronar - AWARYJNOŚĆ kolega ma dwu letniego mtz 82,kilka razy widziałem jak miał problemy z podnośnikiem,przednim napędem ,jest pozalewany olejem i miał pękniętą rurke od smoka pompy olejowej w silniku,jeźdźił tak tydzień,mechanik powiedział może to wróżyć niebawem remącik cena kolega pisze 84 tys może to i nie dużo ale plus te naprawy,stracony czas,swoje nerwy są tego warte. aaaaa i jeszcze jednego znam z przednim tuzem ten to pobił rekord 5 mtg i uszczelniacz w przednim napędźie siadł.pozdrawiam.mój ojciec miał tlko tego starego na zlecenia,jedno było dobre,musiał do niego wziąść beczke do gnojowicy i 5 owiec

#264 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 10 luty 2009 - 08:37

Pronar - AWARYJNOŚĆ A może po prostu trzeba umieć użytkować ten ciągnik i dobrze dbać o niego :lol:
Chłop ze wsi

#265 Share kris840

kris840

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 luty 2009 - 11:04

Pronar - AWARYJNOŚĆ witam, ja mialem pronara z 2005 roku 82SA i po 1,5 sprzedalem. silnik sie gotowal, raz wymienili na nowy w fabryce i bylo lepiej troche,ale i tak woda przy prasie na 110! alternator siadl, ta mala przekladnia od przedniego napedu sie rozsypala kompletnie. wezyki od oleju przy chlodnicy oleju 2x do doku wymiana i byly kupowane orginalne,i najwieksza wtopa tego ciagnika to WOM no masakra co chwila sie slizgal i 2x nowe niby lepeze byly zakladane i zawsze to samo, tragedia ten ciagnik, ale sprzedalem jeszcze za dobre pieniadze, a kloes co kupil to po miesiacu dzwoni domnie i pyta co ja tam robilem, w sprzegle ze mu sie rozsypalo, a ja mu na to ze nic, ale i tak niewiarzyl w to, i wyszlem na oszusta a ciagnik mial przez ten czas jakies 500mtg na 1.5 roku przy 30 ha leekiej glebie, pewnie tak na 10 ha by musial robic to by byla super maszyna. pozdrawiam! :lol:

#266 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 11 luty 2009 - 15:36

Pronar - AWARYJNOŚĆ

A może po prostu trzeba umieć użytkować ten ciągnik i dobrze dbać o niego :lol:

naj lepiej nim nic nie robić,po 5mtg olej się leje to żle użytkowany?

#267 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 11 luty 2009 - 15:58

Pronar - AWARYJNOŚĆ Rok 2001, 1420 mth, wymiana sprzęgiełka od przedniego napędu i wymiana alternatora i parę, ale to dosłownie parę awarii, typu przełącznik od świateł, sklejone kolanko od chlodnicy i stacyjka (stacyjka została przekręcona przez robotnika który chciał podjechać ciągnikiem) Z ciągnika się nie leje. A u mnie w Zetorze po 20 mth urwał się gaz nożny...
Chłop ze wsi

#268 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 luty 2009 - 16:06

Pronar - AWARYJNOŚĆ A u mnie w zetorze po 7 tys mth nie urwał się? Dziwne nie?

#269 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 11 luty 2009 - 16:31

Pronar - AWARYJNOŚĆ może nie dusisz dość silnie na gaz? naduś dobrze,a kolega pronar ma 1420mtg i ciągnik jest z 2001 roku?

#270 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 11 luty 2009 - 18:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ Tak, Pronar jest z 2001 roku i ma tylko 1420 mth, dziwne nie?? Ale co się dziwić jak Zetor wali 2.5 mth a Pronar 1mth, w tym cała różnica. Pronarem na dotarciu musiałem tylko 30 mth zrobić a Zetorem 100 mth ;)
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:06

Pronar - AWARYJNOŚĆ znajomy ma 6 letniego (chyba) Pronara 82 SA ma ok 4,5 tyś mth i do 2 tyś był niego zadowolony ale już ma go dosyc...poszło łożysko w zwolnicy 40km od domu, cały dzień go robili na drodze, dobrze że rano z domu wyjechał ;) sprzęgło raz w sezonie, ostatnio przy kukurydzy wysypało się, do skrzyni biegów zaglądał trzy razy, nie wiem co dokładnie siadło ale dwa dni roboty za kazdy raz.drobnych rzeczy nie piszę bo mi się nie chcę B)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#272 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:52

Pronar - AWARYJNOŚĆ

może nie dusisz dość silnie na gaz? naduś dobrze,a kolega pronar ma 1420mtg i ciągnik jest z 2001 roku?

82SA 2004r -ponad 2000mth,
dwa razy sprzegło -250-300mth ROCZNIE robi z kombajnem buraczanym -i wom jakos bez zarzutu działa?
raz altek -wina padnietego aku i go zjarało w kombajnie buraczanym,
chyba 5 węzy hydraulicznych -niedopatrzenie bo mozna było podłozyc cos i nie przetarłyby sie
3razy pompa wodna -moze to dla tego ze daje mu sie takie obciązenie ze temp silnika 95-1000 jest, teraz jest na boryko EKO i zobaczymy jak bedzie
dwa razy łozysko w tylnej zwolnicy -1,5godz roboty jak są czesci a koszty to 30zł łozysko, 60zł kopułka i symering groszę,
kilka przełączników -mycie myjką w kabinie...
radio -byłą tandeta ale była, sam fakt ze było w standardzie a nie w opcji cieszy, podmieniło sie tylko na lepsze i wypas
to chyba najpowazniejsze usterki, ale u nas ciągnika do koscioła to sie nie uzywa,

do plusów:
+silnik, niby tylko 2tys mth ale za to z jakim katowaniem... cisnienie super, olej od wymiany do wymiany starcza, szok...
od nowosci na opale....
+podnosnik, 4.5t udźwigu przodek ciągnika mozna z miejsca wspiąć przy 1200obr silnika
+skrzynia -synchro, -jak narazie bez zarzutów
+obciązenie, 450kg na przodku przydatne oj przydatne jest
+wysoko sie siedzi w kabinie
+WOM -załączany elektrohdraulicznie, do tej pory bezawaryny

minusy
-hamulce
-sprzegło

Ja tam na temat naszego 82SA pisalem a Wy o swoich co chcecie to piszcie, mimo tych awarii wart jest swojej ceny, tzn w 2004r wart był tych 70 paru tys.
Przy takim niedbalstwie (wstyd sie przyznać) jak u nas to świetnie sie spisuje...

Pracuje z agregatem 4,2m o masie 1120kg, talerzówką UG 2,8m z wałem o masie grubo ponad 1200kg, plugiem 4*35, w transporcie z HL 8t z nadstawkami i Autosan 4T tez z nadstawkami, włóką 7m tez sobie świetnie radził, zresztą zapraszam do mojej galerii B)

Ostatnio był u nas znajomy JD 6330 -w środku jaśniutka tapicerka, wszystko elektronika, dosłownie bajka, ale potraktowac go tak jak pronara do tej pory to nie jednemu by serce sie krajało ze dostaje tak po czterech literach, a tym toporem mozna wszystko robić...

@pioter jezeli 6-cio letni to chyba nie 82SA aczkolwiek mogę sie mylić :)

P.S mało udzielam sie na temat Pronarów bo ja wiem swoje i Wy wiecie swoje, mogę najwyzej pomóc komus w razie jakis problemów ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#273 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 luty 2009 - 08:39

Pronar - AWARYJNOŚĆ @marcin z tym rocznikiem to strzelałem, ale kupiony był w zakrzewie i większości napraw tam też wykonywał znajomy...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#274 Share misiaczek6

misiaczek6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 luty 2009 - 12:27

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam pronara 82SA 2004r przejeżdziłem 1200mth i wymieniłem tylko uszczelke na chłodnicy za 10 zł jak narazie to nie chce innego

#275 Share farmtrac675

farmtrac675

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 luty 2009 - 12:37

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Czy ciągniki Pronara to naprawdę takie buble? Po wypowiedziach rożnych osob na Agrofoto odnoszę wrażenie że tak ...

#276 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 12 luty 2009 - 12:40

Pronar - AWARYJNOŚĆ zalogowałeś sie na forum 2 godz temu i juz takie zamieszanie robisz weź najpierw naucz sie nim posługiwać a dopiero potem pisz ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#277 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 12 luty 2009 - 13:46

Pronar - AWARYJNOŚĆ Naucz się własnie pisac w odpowiednim okienku. ;)

Chyba zartujesz z ta masa co?
Pronar ma jak najbardziej odpowiednia mase jak na swoja moc powiem nawet ze jest ciezki.

#278 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 12 luty 2009 - 14:06

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Naucz się własnie pisac w odpowiednim okienku. ;)

Chyba zartujesz z ta masa co?
Pronar ma jak najbardziej odpowiednia mase jak na swoja moc powiem nawet ze jest ciezki.

Ja rownież uważam ze masa jest dobrze dobrana bo nie jest za cieżki ani wcale lekki. Z odpowiednimi maszynami nie ma najmniejszych problemów a po dociażeniu może ciagnac sprzet dedykowany wiekszym ciagnikom. Masowo przewaznie jest troche ciezszy od ciagnikow podobnej mocy. Ale to jest temat o awaryjnosci a nie walorach uzytkowych... u mnie usterka byl walniety simering na pompie co nie przeszkadzalo w pracy ciagnikiem ale niestety skutkowalo przedostawaniem sie oleju do skrzyni. usuniete na gwarancji. uchwyt od lusterka sie urwal po zachaczeniu o galaz i to tyle

#279 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 12 luty 2009 - 16:57

Pronar - AWARYJNOŚĆ

może nie dusisz dość silnie na gaz? naduś dobrze,a kolega pronar ma 1420mtg i ciągnik jest z 2001 roku?

Nie duszę, ale z 2 tys obrotow nie schodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 12 luty 2009 - 19:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja duszę tak jak w każdym moim ciągniku, jakoś w Pronarze się nie oberwał, w 60-tce się nie oberwał, w T25 też się nie oberwał...
Chłop ze wsi

Dodaj odpowiedź