Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#241 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 13:48

Pronar - AWARYJNOŚĆ Jeszcze jeden taki post i BAN

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 20:13
  •  

#242 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 13:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ wojtek12 i caseon jak macie cos do powiedzenia nie wnoszącego nic do tematu to lepiej zachowajcie to dla siebie. To Tylko bezsensowne nabijanie postów.

Honda - The Power of Dreams :)

#243 Share wojtek12

wojtek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 17 czerwiec 2008 - 13:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ każdy ma swoje zdanie o danych ciągnikach

#244 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 13:53

Pronar - AWARYJNOŚĆ tylko ze wy nabijacie posty nie pokazujac tego wlasnego zdania. KONIEC tematu @lysyrolnik rozdaj ostrzezenia albo bany :)

#245 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 22:02

Pronar - AWARYJNOŚĆ a ciekawe jakby pronara robili na zachodzie to tez by tak wiara je kleła? powiem jedno smigałem kiedyś landinim 135 ps wersja podstawowa czyli wszystko mechaniczne i moje wrażenia były bardzo negatywne, sam mam 1025 i miałem mtz i uwazam ze nie sa to tragiczne ciągniki. pozdro dla wszystkich posiadaczy ( nie wszystko złoto co sie świeci) :)
kujawy to jes to!!!!!

#246 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 23:44

Pronar - AWARYJNOŚĆ Dla mnie wiele wypowiedzi nie ktorych z uzytkownikow (nie mowie ze wszystkich) jest smiesznych. Co z tego ze ty masz pronara 3 lata a ja przykladowo rok jak moj moze miec 2 razy wiecej mth(wiekszosc osob nie podaje przy ilu mth rocznie cos wysiadlo) jak trzy latek i ten trzy latek moze tylko chodzic np. w opryskiwaczu czy rozsiewaczu a moj chodzi w prasie i w plugu i w turze i w wielu innych ciezkich rzeczach. Ze ktos tam ma rok ciagnik i mu sie sypie ale wczesniej zapial do 82a plug 5x35 i orze gleboko na dobrej klasie ziemi i zaczyna mu sie sypac to co tu sie dziwic. To tylko ciagnik. Nawet w niemieckim audi moze poleciec skrzynia czy silnik sie zatrze jak sie zle uzytkuje wiec wszystko zalerzy od urzytkowania. Nie chce tu nikogo obrazac bo ja sam takiego ciagnika nie mam ale wiem jak znajomi jezdza co sie na nowe przesiadaja sprzety z c-360. Jak ciagik sie dusi to troche sprzeglo przytrzyma i jedzie dalej jak to w c-360. Albo gaz do podlogi bo skoro ursus wytrzymal 20 letni to nowy pronar nie wytrzyma??

Tyle relacji po przeczytaniu prawie calego tematu. Sorry za bledy ort.

#247 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 10:58

Pronar - AWARYJNOŚĆ Tylko ile procent tych zchodnich ciagnikow ma awarie a ile pronarow ? po drugie kolego miałem pronara 82 z 96 r 2,800 mtg co prawda chodził w ciezkich pracach ale ogrom awarii(wymiana podnosnika 2 razy ,samoiste odkrecenie sie misy olejowej ,pekniecie waly,wymina sprzegła3 razy i niezliczone wymiany połosiek przedniego napedu łozysk i trybów ) tak naprawde to ten ciagnik nigdy nie wychodził sezonu bez powaznej awarii teraz majac mf6160 nie wiem co to wycieki

#248 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 12:09

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Tylko ile procent tych zchodnich ciagnikow ma awarie a ile pronarow ? po drugie kolego miałem pronara 82 z 96 r 2,800 mtg co prawda chodził w ciezkich pracach ale ogrom awarii(wymiana podnosnika 2 razy ,samoiste odkrecenie sie misy olejowej ,pekniecie waly,wymina sprzegła3 razy i niezliczone wymiany połosiek przedniego napedu łozysk i trybów ) tak naprawde to ten ciagnik nigdy nie wychodził sezonu bez powaznej awarii teraz majac mf6160 nie wiem co to wycieki

Po 1 to nie był pronar tylko mtz, bo Pronary dopiero wyszły w 2000 roku i to ich mało wyszło. Po 2 Pronary, Mtz-ty liczą 2 razy wolniej mth od innych ciągników np; od Zetorów 2.5 razy wolniej gdyż posiadam Zetora z 2004 roku to mogę coś o tym powiedzieć. Po 3 mam Propnara 2001 rok 1325 mth, przeciek na przewodzie od siłownika, lekko sączy a tak poza tym nie ma przecieków, wymiana sprzęgiełka przedniego napędu, wymiana alternatora i przełącznik do właczania siateł i tyle miąłem awari w Pronarze
Awarie zetora: wymiana zegara od temp razy ale dalej sie popsuł, od paliwa 2 razy i obrotomierz raz, zapowietrzone hamulce, cieknące sprzęgło w kabinie, szybko siadające akumulatory z powodu umieszczenia akumulatoru z przodu ciągnika, w 2 oponach z przodu wywaliło gule i przetarło dętki, sieknace się oponu z tyłu i pare tam usterek.
Małe porównanie i wyszło na to że pronar miał mniej awarii od zetora
Chłop ze wsi

#249 Share UrsusC3603p

UrsusC3603p

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 13:03

Pronar - AWARYJNOŚĆ Witam ja o starszych Pronarach mogę mało się wypowiedzieć u jednego chodzą lata bezawaryjnie a u drugiego po miesiącu coś cieknie moim zdaniem to totolotek jak się trafi dobry to masz mocny ciągnik w super cenie a jak złom to myślisz dlaczego za te pieniądze nie zainwestowałem w używanego Zetora.
Ja osobiście posiadam Pronara 5130 miałem go brać albo NH TD95 D jeden i drugi miał pracować z turem tylko żę NH za lekki i wziołem pronara mam go z pół roku ma już gdzieś 96 mth pracuje nim z orginalnym turem Pronar LC-3 z talerzówką Akpil wzmocnianą 3,15 szerokość robocza, z Agregatem uprawowym 3,60 Bomet i mam zamiar kupić pługi kverland AB100 4 skibowe jeśli chodzi o awaryjność to nie mam awari tylko takie drobne np napiąć pasek co ciągnie klimatyzację bo piszczał i takie tam coś dokręcić czy przykręcić .

#250 Share DOMINKUS

DOMINKUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 19:22

Pronar - AWARYJNOŚĆ Koledzy wiadmo ze zalezy jak sie trafi w maszyne ja mam prpnara 82a i jest super czwarty rok mu idzie ma ponad 3000 motogodzin siada powoli sprzegło ale to presa zrobiła a tak to jedynie popieram ze hydraulika słaba ale słaba to pojecie wzgledne bo ona jest wiecznie u mnie przeciazona dlatego moze pekaja mocowania w tym roku upiłem do pomocy bielarusa z mocniejsza pompa i wiem ze w tej kasie jaka wydałem na te dwa ciagniki nic lepszego bym nie kupił......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 13:05

Pronar - AWARYJNOŚĆ w tym tyg
ukręciła sie oś podnośnika (pronar 1025) koszt naprawy 150 zł
kujawy to jes to!!!!!

#252 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 18:52

Pronar - AWARYJNOŚĆ naprawy czy części ?ta górna co trzyma ramiona no i kręci nimi

#253 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 październik 2008 - 14:27

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ja zato w pronarze 3 letnim mam ciągłe problemy z elektryką. Najpierw wywalało bezprzerwy bezpieczniki, potem przestały działać światła i wycieraczki, przestał zapalać (poprzepalały sie jakies styczniki), potem nie działające halogeny, nie załanczał się wom, potem znowu świtła, nie podgrzewał świec. A poza elektryką kikla razy urywał się tłumnik, wyłanczał sie przedni napęd, zepsuty alternator, czujnik ciśnienia oleju, i takie tam rózne drobiazgi

#254 Share UrsusC3603p

UrsusC3603p

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:27

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Ja zato w pronarze 3 letnim mam ciągłe problemy z elektryką. Najpierw wywalało bezprzerwy bezpieczniki, potem przestały działać światła i wycieraczki, przestał zapalać (poprzepalały sie jakies styczniki), potem nie działające halogeny, nie załanczał się wom, potem znowu świtła, nie podgrzewał świec. A poza elektryką kikla razy urywał się tłumnik, wyłanczał sie przedni napęd, zepsuty alternator, czujnik ciśnienia oleju, i takie tam rózne drobiazgi

Jaki model masz tego Pronara?

#255 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 21 listopad 2008 - 21:05

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam 4 mtzty z 85, 86,93,2002 i jakos sie nie psuja jeden jest przerobiony do lasu ma wyciagarke na stale kola od koparki lancuchowej z mtzta i jako nic sie nie dzieje ma wycieki z pod lewego tylengo kola ale to co on robi to mozna mu odpuscic co do pronarow to nie wiem ale mtzty sa ok

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#256 Share Bafix

Bafix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 21:07

Pronar - AWARYJNOŚĆ Co wy macie do pronara denerwują mnie tacy ludzie co niemaja stycznosci z pronarem a sie wypowiadają zetor tamto zetor to co to za sprzęt ani wyglądu ani nic pronar niejest az taki drogi a i robote zrobi a jak ise nawet popsuje to mozna samemu zrobic a nie w servisie tylko.
Niech swieci słońce niech zawsze będzie Pronar niech żyje mrówka niech lata sobie pszczółka i życze wam niech dłuzej będzie lato szerokiej drogi traaaaaaaaaaaaaaaktor Pronar traktor traktor Pronar :P

#257 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 20:58

Pronar - AWARYJNOŚĆ Moim zdaniem na PRONARA nie ma reguły jednym się psują a drugim nie i już tak musi być ;)
Ich zaleto jest prosta budowa chyba każdy mechanik sobie poradzi z naprawą a części do nich to taniocha :P
Problemem jest to że wcale nie przykładają się do porządnego montażu i jakości materiałów stosowanych do produkcji
Bo tak to ciągniki nie do zajechania !!!!! sam mam i wiem !!!!!!!
:)

#258 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 19:07

Pronar - AWARYJNOŚĆ w tym tyg
ukręciła sie oś podnośnika (pronar 1025) koszt naprawy 150 zł

koszt częsci wałek i 2 tuleje sam robiłem wiec robocizny nie licze ( tak ten włek na u gory)
kujawy to jes to!!!!!

#259 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:05

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ostatnio padł nam rozdzielacz główny cena nowego 430zł!! sam wyjąłem starego i wsadziłem nowy mimo iż nigdy wcześniej nie widziałem jak to się robi :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 03 luty 2009 - 21:59

Pronar - AWARYJNOŚĆ ja mam 1025a z 2003 750 mth i nie narzekam na niego ,wyciek z hydrauliki ,wyrobienie sie łaczenia tłoka podnośnika szelkami 2 powod to słaba jakość stali jakiej użyto .Tylko tyle się przy nim działo

Dodaj odpowiedź