Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar - AWARYJNOŚĆ

569 odpowiedzi na ten temat

#221 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 25 luty 2008 - 20:35

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ferdek a co Ty tu gadasz <_<
ja mam 12,2ha i długi mnie nie zżerają -inwestuje nadal w gospodarstwo :rolleyes:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar - AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 11:32
  •  

#222 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 25 luty 2008 - 20:41

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Ferdek a co Ty tu gadasz <_<
ja mam 12,2ha i długi mnie nie zżerają -inwestuje nadal w gospodarstwo :)

ja tez Ferdka teraz nie rozumiem :rolleyes: i czemu nie mozna pisac o belarusach jak to sa blizniacze ciagniki?

#223 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 luty 2008 - 20:41

Pronar - AWARYJNOŚĆ ale o jakich długach gadasz? Ile zapłąciłeś za pronara ile wtedy kosztował gdy kupowałeś? był dużo tanszy od zetora czy zachodnich a teraz kosztuje 100 tyś a za 10 czy 15 tyś wiecej będzie zetor lub new holland td i pomimo wielu zalet mtz ten ciągnik to stara generacja ciągników ala czołg na kołąch o wymiarach stodoły, do ciągania pługa lub agergatu dobry ale w łąki do prasy do ładowacza itd juz nie za bardzo

#224 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 25 luty 2008 - 20:51

Pronar - AWARYJNOŚĆ 81tys z plugiem wtedy to chyba tyle zetor 6441 kosztował :rolleyes:
kwestię długów zachowam dla siebie <_<

Kontakt 661995047

#225 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2008 - 08:45

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ferdek nie pisałem o 914 starej tylko zuzytej.Kapitalka 25 -35 letniego ciągnika o przeszłości PGR-skiej jest często zupełnie nieopłacalna gdyż srodki potrzebne na ten cel są wieksze jak wartość takiej maszyny po naprawie.Rozumując tym tokiem można by dojśc do wniosku że nasi niemieccy sąsiedzi są idiotami sprzedaąc 6-10 letnie JD lub Fendty.Rozumiem że produkcja mleka jest bardziej oplacalna niż produkcja roślinna,tylko pamiętaj że ciągnik spłaca sie 8-10 lat,a w tym okresie może byc różnie.Znam przypadki producentów prosiąt którzy kiedyś mieli doskonale warunki, a jak jest dzisiaj każdy wie,o tucznikach nie wspominam.Nie kazdy rolnik musi posiadać Fendta podobnie jak nie każdy kierowca musi jeżdzić Mercedesem.Zetor jest również niezlym wyborem ale do orlów nie należy.Porównanie 7211 do MTZ jest takia jak osła do ogiera.

#226 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2008 - 10:04

Pronar - AWARYJNOŚĆ Xemit chodziło mi o to ze jak ktośjeździ 914 stką czy 7211 od nowości te 20 lat to jak ma kupować ciągnik na 10 lat to lepiej tego staruszka podładzić i dalej jeździć, no jak ktoś chce awansować z c360 lub czegoś mniejszego na duży ciągnik bo ziemi dokupił to co innego, wtedy jest pewną alternatywą ten belarus, ale przy chodowli już nie chodzi o to czy stać czy nie ale jak dziennie po 200 bel układam w stos lub zwoże i nad każdą po kilka razu przód tył i manewrowanie przy stercie lub do stodołu (gdzie pewnie na wysokość by nie weszła wszędzie mtz) to wachlowanie tą dzwignią biegów może troche wykończyć człowieka, sprzęgło o skoku pół metra i wsiadanie i wysiadanie po 4rech czy ileś tam schodkach by mnie wykończyło (tak myśle ale czy tak jest w praktyce nie wiem), ale dać 100 tyśza 82sa z konca produkcji to juz wole 10 tys dołożyc (tylko 10 tyś bo to 10 % więcej ceny pronara) i kupić proxime lub new hollanda td

#227 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2008 - 11:20

Pronar - AWARYJNOŚĆ Tak tylko ilu rolników posiada dwudziestoletnie 385-914 od nowości.W tamtym okresie był to sprzęt kierowany do PGR,SKR i SR a sprzedaż rolnikom indywidualnym była incydentem.Owszem 7211 trafiały przewaznie w ręce prywatne ,tylko że mimo iż był to niezły ciągnik na dzień dzisiejszy trudno go uzbroić w rozsądny osprzęt.Po prostu moc ok.60km jest nijaka na dzisiejsze warunki,za duży do prac pielęgnacyjno-siewnych a do uprawy za słaby.Wydaje mim sie że przy pracach związanych z ładowaniem,przesuwaniem i magazynowaniem powinny być wykorzystane specjalistyczne ładowarki ,gdyż ciągnik jest wyposazony w wiele funkcji potrzebnych w pracach polowych (i za nie płacimy)a na podwórku ich nie wykorzystamy.W pracach uprawowych ciągnik z zaczepionym turem ,nie da sie ukryć wygląda śmiesznie.No ale cóż ,zmusza nas do tego sytuacja finansowa.Ot i tyle.

#228 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2008 - 13:50

Pronar - AWARYJNOŚĆ No i przybyło kolejne 2 belarusy w okolicy, facet zajmuje się lasem i kupił do transportu i do zrywki kolejne 2 belarusy, wcześniejsze 2 to 820 na szerokich kołąch ale na mostach stożkowych, taki zadowoly że kolejne 2 kupił, no ale u niego pracownicy śmigają

#229 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2008 - 20:22

Pronar - AWARYJNOŚĆ Ferdek bez urazy ale, myśle że jednak nie wiesz jak sie pracuje mtz ja nim pracuje od 6 lat z turem i zwoże baloty itp i zapewniam cie nie jest aż tak źle jak się wydaje. :rolleyes:

#230 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2008 - 20:56

Pronar - AWARYJNOŚĆ Rino nie pracowałem mtz, wiadomo do wszystkiego można się przyzwyczić, ale masz zetora i mtz i którym wolisz pracować, który jest wygodniejszy w obsłudze? no i poza silnikiem co jest lepsze w mtz niż w zetorze? tzn podzespoły bo chyba większe przebiegi wytrzyma skrzynia sprzęgło i podnośnik w zetorze niż w mtz mniej przy tym awaryjnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2008 - 21:22

Pronar - AWARYJNOŚĆ Jeżeli chodzi o skrzynie to wcale nie sa takie awaryjne w mtz. A tu sie zdziwisz bo wole pracować mtz i moze nie dlatego ze jest wygodniejszy, ale jak robie coś mtz to wim że przy duzym obciązeniu mi zgaśnie lub zacznie sie dusić. A jezeli chodzi ogólnie o awaryjnośc w zetorze w mtz to stawiam na jednakowym poziomie, mtz w czasie pracy zawiódł mnie przez 12 lat tylko jeden raz, a zetorek przez 18 kilka razy odmówił posłuszeństwa gdy był najbardziej potrzebny. (może to tylko zbieg okoliczności ale tak było)

#232 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 luty 2008 - 21:24

Pronar - AWARYJNOŚĆ To tak jak ja wole pracować c-360 jak pronarem ;)
zwinna itd. -ale orać nią to bym nie chciał :P

Kontakt 661995047

#233 Share elessar1410

elessar1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 maj 2008 - 15:46

Pronar - AWARYJNOŚĆ Sam jeżdżę MTZ 82 - - ciągnik jest naprawdę dobry - ma już swoje lata ale na gospodarstwo 20-30 hektarowe to sprzęt dobry. Sprzęt ma już ładnych parę lat i jedyną wymienianą rzeczą był alternator. Jego mankamenty to duża wysokość - sprzęt nie za bardzo się nadaje do pracy w niskich pomieszczeniach bo ma 290 cm a JD 5720 ma 260 cm. Drugą wadą jest brak rewersu w tym sprzęcie i hydraulika dosyć nieciekawa bo 46 litrów na minutę. Z tego co wiem to jednak przy turze sobie nawet dobrze radzi wiec widać, że MTZ to jednak cały czas potęga. Ciągniki te niemal w ogóle nie zmieniły się przez ostatnie 20 lat. Jeździłem takim z 1989 i takim nowym i różnice są nie za duże. Jednakże to że on się nie zmienił może być też jego plusem - nie musisz wydawać dużych pieniędzy na naprawę bo możesz niektóre rzeczy zrobić sam albo w towarzystwie zwykłego mechanika. Nie potrzebny jest serwis a części są dostępne od ręki w wielu sklepach zajmujących się rolnictwem.
Sam jakiś czas temu zastanawiałem się co lepsze - Zefir 85 za 90 tysięcy, czy też MTZ 820.3 za 75 tysięcy. Zwycięża ciągnik z Białorusi :) Jak zależy Ci na cenie i bezawaryjności to bez wahania bierz Belarusa.

#234 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 maj 2008 - 22:45

Pronar - AWARYJNOŚĆ zazdroszczę tym co chwalą mtz-ty ja mam nadzieję że się tego żelaza niedługo pozbędę, brak cierpliwości.

#235 Share wojtek12

wojtek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 17 czerwiec 2008 - 12:18

Pronar - AWARYJNOŚĆ też słyszałem że pronary to buble a poza tym strasznie głośno pracuje silnik

#236 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 17 czerwiec 2008 - 12:34

Pronar - AWARYJNOŚĆ @wojtek12 dobrze gadasz nasz kolega ma pronara to wiemy co to za sprzet :)

#237 Share wojtek12

wojtek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 12:39

Pronar - AWARYJNOŚĆ tym pronarem to tylko płoty potpierać

#238 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 17 czerwiec 2008 - 12:41

Pronar - AWARYJNOŚĆ do tego on ma z tym stozkowym mostem ochyda :)

#239 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 13:17

Pronar - AWARYJNOŚĆ Gadacie we dwoch, jeden popiera drugiego a zaden nic konkretnego nie powiedział, o przepraszam "silnik glosno chodzi" za takie cos to co najmniej ostrzezenia sie naleza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share wojtek12

wojtek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 13:28

Pronar - AWARYJNOŚĆ a co w tych pronarach jest dobrego chyba tylko ich cena?

Dodaj odpowiedź