kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

dzigit    1

Akros powinien się mniej grzać bo inna konsystencja i co najważniejsze przeznaczenie (superol silnik a akros przekładniowo-hydrauliczny) ale ja będę zmieniał w same to chyba pomyśle nad jakimś tańszym z baku orlena bo akros chyba coś koło 23zł wychodzi. To by już we wszystkich może zmienił na jednakowy ;)


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

A mi serwis oferował po 20zł za litr... nie to ja jak coś to tego akrosa zaleje bo w deutzu pierwsza wymiana pójdzie jeszcze po oryginale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomio1983    0

Witam w moim gospodarstwie pracują 2 pronary 5135 i 1221 II A a wcześniej mtz 82, wszsystkie były od nowości i uważam że jak ktoś dba tak ma. Pewnie ze zdażały się awarie zwłaszcza w mtz ale udawało sie naprawić tanim kosztem. W 5135 i 1221 zdarzały się usterki wyżej wymienione na forum. Są to ciągniki proste w budowie i eksoluatacji, oszczędne. A niech użytkownicy zachodnich marek przyznają się ile kosztuje ich serwis lub nawali coś poważnego. Wiadomo ze zachodnie są mniej awaryjneale to tylkomaszyna i wszystko ma prawo sie popsuć. A 5135 jest już na zachodnich podzespołach no i może poza kabiną jest solidnie wykonany. Gdyby 1221 miał inną skrzynię biegów tzn. z rewersem i biegami pod obciążeniem. Dla srednich gospodarstw do 150 ha to idealne ciągniki a tych których stać albo ktorzy chcą sie popisać niech kupują zachodnie ale przy dzisiejszych klęskach żywiołowych i koniunkturze może się to okazać gwożdźiem do trumny. Pozdrawiam użytkowników pronarów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja mam 82a i jak dlamnie jest wystarczający pracuje na 30ha prasuje nim sieje oram uprawiam po koszeniu i odśnieżam drogi mam go z 2003r i chodzi dobrze i ma narazie 1800mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banpio    0

pronar jes do d*p....u nas na wsi je mają i widze że serwis nie wyjeżdża z podwórka

ja mam mtz 82 i belarus 952 i są super!!!teraz kupuje belarusa 155km i nie chce innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jade ogladac pronara 82 tsa 2004r i w koncu nie wiem jak to z nimi jest, na co zwracac uwage przy ogladaniu i jak go przetestowac ?przedni most ma bramowy czy krzyzakowy bo na zdjeciach nie widac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

banpio napisał "pronar jes do d*p....u nas na wsi je mają i widze że serwis nie wyjeżdża z podwórka"

Każdy kto kupuje ciągnik za tak niskie pieniądze - bo nie ma się co oszukiwać pronar i belarus to najtańsze ciągniki pod stosunkiem jakości do ceny - powinien mieć świadomość tego że maszyna jak maszyna ma prawo się popsuć. I w takich tanich markach nie ma co liczyć na serwis - bo oni też ci dobrze ciągnika raczej nie zrobią - ale trzeba się również zdać na własne umiejętności zwłaszcza że ruski są tak proste w budowie jak przysłowiowy "CEP".

Jeśli ludzie w twojej miejscowości eksploatują ciągniki tak jak umieją je naprawić to pogratulować.

Ja uważam że między belarusem a pronarem nie ma znacznych różnic pomijając wygląd i estetykę wykonania kabiny. Z tego co widzę i słyszę to te droższe marki obecnie też są robione tylko na okres gwarancyjny lub na te "5 latek". Trzeba sobie zdawać sprawę że teraz większość producentów rezygnuję z jakości a kupujemy ich produkty tylko przez to że miały z dawna wyrobioną markę lub dlatego że sąsiedzi takie mają.

banpio nie masz żadnych zdjąć w galerii, nie masz określonego wieku, za tobą przemawia to że jesteś nowym użytkownikiem portalu, ale poprzyj swoją wypowiedź jakimś istotniejszym dowodem

pozdro :)


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseJX90    0

ja mam pronara już 8 lat na zegarze ponad 1800mth wiekszych awari nie bylo chodzi luxx tylko skrzynia biegow mogla by byc troche lepiej skonstruowana


KPK Kumurun TEAM!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

on ma jednostopniowe sprzeglo, jak wyglada ruszanie z rozrzutnikiem obornika lub kosiarka


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a sobie bardzo chwale mojego pronarka 1221A i w tym roku moze kupie sobie drugiego do pomocy mysle nad P5

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

u mnie w 82SA ruszenie z rozrzutnikiem wygląda tak że wciskam przycisk i rozrzutnik zaczyna chodzić :P


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pronar jes do d*p....u nas na wsi je mają i widze że serwis nie wyjeżdża z podwórka

ja mam mtz 82 i belarus 952 i są super!!!teraz kupuje belarusa 155km i nie chce innego

Pronar to prawie to samo MTZ i Belarus gląbie i sie nie podniecaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

on ma jednostopniowe sprzeglo, jak wyglada ruszanie z rozrzutnikiem obornika lub kosiarka

 

 

On czyli kto ma jedno stopniowe sprzęgło?? Ja mam Pronara 82A i jakimś dziwnym cudem na 2 stopniowe sprzęgło.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ja mam 1025 , sprzęgło jest w nim dwutarczowe jednostopniowe .w sprzęgle dwustopniowym 1 stopień przekazuje napęd na skrzynie biegów (koła ) ,a 2 stopień jest od WOM (np .c 360 ).U mnie WOM załączam mechanicznie wajchą na prawym błotniku (ciężko chodzi i ręka boli )guzik w 82 to dobre rozwiązanie .Od czego w 82A jest drugi stopień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Ja w 82TSA też mam 1 stopniowe, wałek trochę się ciężko włacza ale mi to jakoś problemu nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

2 stopień jest od WOM-u. U mnie jak wcisnę do końca sprzęgło to WOM chodzi, a jak by było 1 stopniowe to WOM by nie chodził. Ja też mam załączany mechanicznie WOM, a co zrobić żeby chodził leciutko?? Trzeba dokręcić lub popuścić (już nie pamiętam) jedną śrubę, przy skrzyni jest tak sprężyna i obudowa na sprężynę która się reguluje włączanie WOM-u, ja to zrobiłem i teraz leciutko chodzi, wcześniej musiałem się dobrze zapierać a teraz to tylko ręką ruszę i już włączony ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porade ;) w zwykłm mtz-cie też ciężko chodzi ale w sumie to takie same ciągniki ale wom chodzi strasznie chodzi ;p spróbuje cos z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

wadą wom-u w mtz-cie jest to że przy dużym oporze staje, ale to chyba się da poprawić (chyba chodzi o pasy napędowe czy coś w tym stylu)


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

@ Pronar82a własnie na odwrót Pronar ma 1 stopniowe, bo rozłącza tylko biegi, 2 stopniowe jest np w C360 pierwszy stopień od skrzyni biegów a 2 od WOMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzadras    0

Mam Pronara 82a z 2005 roku z Turem. Ciągnik dostaje niezłe po d**ie i miał tylko jedną poważniejsza awarię, pękły mi krzyżaki na przegubach przednich kół. Gorąco polecam tan ciągnikrolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzadras i tak ma być ;p dostaje po d*pie ale dbasz o niego i chodzi . Znajomy mieszkający kilka domów ode mnie miał 82ts i po 2 latach zaczął sie psuć i wogóle go zajechał. stwierdził , że pronary to złomy i kupił holanda. Po 2 latach holanda szlak trafił. Jak sie dba tak sie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

a pronar 82 sa z hydraulika boscha jest lepszy niz zwykly, czyli nie leje?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj