kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukaszjarm    4

masakra ale nie ma co sie przejmowac gadaniem innych trzeba robic swoje i dbac o naszde mtzty i pronarki zeby pracowaly bezawaryjnie . jak sie dba tak sie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli obejdzie się bez wyciągania rozdzielacza? jak odkręce te dociski blaszki na 4 sróki 8mm na klucz chyba12 na każdej sekcji to wyjdą mi te wkładki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

tak i nie powinno być z tym problemów, my srednio wymieniamy te wkładki co 2-3 lata ale przynajmniej tak sie nie leje na tą skrzynię :)


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o modele 82A-1025A to tak. Te ciągniki mają duże przecieki w silniku jak i w skrzyni,

przecieki to ty masz z ry.a oraz z d...jak s.a.z gamon.u poza tym pronar jest napewno lepszy od v.l.ry.

warn, radzę się nauczyc kultury, bo następnym razem za takie coś wylecisz.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joser    0

Witam, posiadam pronara 82sz końca 2003 roku przerobione ma 1500mth i dostaje ostro po d*pie może ma kitowy wałek i hudraulikę ale silnik jest po prostu za***isty(sory ale nie mogłem sie powstrzymać) ciagam nim 10 tonowy rozrzutnik i daje rade choc nieźle przykopci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Umnie tak samo pod kierownica cieknie poprostu sie leje. Ale jak bedzie cieplej troche to trzeba zrobic te przecieki.

 

POzDro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim to cała skrzynia ukidana poprostu mokra ciężko było stwierdzic z czego to się leje ale domyłem myjką i leje się z tych rozdzielaczy i jeszcze gdzieś wyżej chyba z tego grubego węża od powrotu z rozdzielacza do zbiornika, on jest tak dziwnie osadzony na jakimś kolanku chyba za luźno. Odkręciłem tą plastikową obudowę i narazie tak jeżdze i prowadze obserwacje ale już wszystko z powrotem ukidane po 8 mth w transporcie ;) No i jeszcze rozsypał mi się ten wąż od centralki co idzie do nadmuchu przedniej szyby tam właśnie koło rozdzielaczy nie wiecie czy nada się od poloneza? jak by tego wszystkiego było mało to chyba centralka się zapowieczyła i nie wiem jak odpowieczyc wymieniałem ten czarny zaworek takie kolanko z korkiem i musiałem spóścic płyn a teraz węże co idą do centralki są zimne i ten jeden co jest przy pompie i termostacie jest zagięty na samym początku i pompa chyba jeszcze przez to nie może przegonic płynu noże wstawic tam jakąs spręzyne to pomoże, ten wąż to troche jest za krótki i o to zagięty, mam jeszcze jedno pytanie wstawiał ktoś z was kalamidki tam gdzie jest sworzeń od przedniego mostu? w innych ciągnikach są i przesmaruje sie i jest na jakis czas spokój a tutaj się zaraz wytrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A mógłby mi ktoś doradzić czy opłaca się kupować używanego pronara 82A z lat 2001/2, a czy lepszy byłby tańszy normalny mtz 82 z 96/97 i w razie czego oszczędzoną kasę wydać na remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to juz twoja indywidualna sprawa co bys chcial

no ni zlezy na co trafisz

ja sie tak samo zastanowialem nad tym co kupic czy kilku letni czy kilkunastoletni ale jednak kupilem nowy

a teraz sa promocje na nowe MTZ ja kupilem pronara 1221A za 126 tys w promocji a teraz kosztuje 146 tys i jszcze vat odliczylem

w tej chwili nowy mtz 80 konny kosztuje 48 tysiecy netto nie duzo drozej od pronara z 2000 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

A gdzie mozna kupic za 48 netto?Ja mysle nad nowka ale takiej ceny nigdzie nie znalazlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nowy nie wchodzi w grę, ja bym wolał pronara, ale jak przeczytałem cały ten temat to boje się ze kupie jakiegoś awaryjnego, a mtz to tylko był składany w Narwi to go jeszcze tak nie spieprzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

s nysie w firmie AGRO-MASZ ja tam kupilem pronara w grudniu i wisi teraz cennik mtztow i jest cena 48 tys netto

nie wiem jakim códem ale na pronara tez mialem za***iscie nn iska cene a dzwon ilem do kilku dilerow oni maja najtaniej moj stoi teraz na przegladzie wymieniaja oleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

48tys netto to raczej wersja podstawowa na stożku w która prawie niczym się nie rożni od poprzedników z lat 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

cena to jest napewno taka albo i mniejsza bo ostatnio widziałem belarusa 820 za 55tys brutto a przy tym kursie euro to jeszcze staniały, wiec 48tys netto to nawet wygórowana cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Napewno podstawowa ale to dobra cena bo moye za 55-56 by kupil na krzyzakach.Jutro dzwonie, dzieki za info ;) ps.za 55 tez widzialem ale bez pelnej faktury wiec mozna bzlo odliczyc tylko 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

mi dzisiaj sie zepsul nowy pronar 1221A oralem 1 raz i po 3 ha nie moglem podniesc pluga z ziemi . na pusto podnosi a jak sie cos zaczepi to nie ma sily czy ktos z was tak mial

. serwis mowi ze mialem brudny olej w plugu i zakleił sie filtr . jutro maja przyjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a jednak sie okazalo ze pompa daje tylko 80 barow . jak dolali olej to nagle wskazalo 400 i sie zegar przekrecil i dalej cisnienia nie ma

i jeszcze sie okazalo ze jak wymieniali olej na pezeglodzie to za malo nalal mechanik i w skrzyni jesst ponizej min a w silniku min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronar55    0

też mam pronara tylko ze kupionego w opolu w "Damarze" i serwis tez oceniam jako dno!!

 

no ale nie sadziłem ze ci z nysy tez takimi lewusami są!!

 

ogólnie to na serwis pronara nie da sie dobrego słowa powiedziec.

potrafia tylko błotniki połamane dobrze wymienic...

 

przepracujesz kolego tym Pronarem 1221A z 600 Mth to zobaczysz jakie pozniej jaja odchodza z hydrauliką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@zenekc330 - Ja Ci tylko uczulam, że nie będziesz zadowolony z Pronara bo to wg. mojego dziadka, taty, wujka a nawet mamy to nie jest ciagnik. Osoby które piszą "O jaki ten pronarek jest z@jebisty i wogóle" to cie w bola robia i tyle albo rozpalają go raz na miesiąc i zaczepiają pług 3x35 i szpanuja jaki to on fajny 9chodzi mi tu o modele 82 a/sa/ts.

 

ja jeszcze tylko sie pomęcze max 5-6 lat i johny,johny,johny 5080R :D Nareszcie będe miał spokój :D

 

Jak ktoś się ze mną nie zgadza co do tej marki to zapraszam do dyskusji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Nie wrzucajcie do jednego wora konstrukcji opartych na MTZ i konstrukcji z serii P. To tak jakby porównywać chińskie trampki do sportowych butów z górnej półki, jedne i drugie nakłada się na nogi. Ciągnikom z serii P bliżej jest do konstrukcji koncernu Same D-F, a to dzięki zastosowaniu ukłaów przeniesienia napędu firm Cararo i ZF, faktycznie produkowanych przez te firmy a stosowanych nie tylko przez firmę Pronar.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

19 stron lektury i krytyki ze strony "kto co słyszał".

A więc, jestem użytkownikiem Pronara 82TSA 2005rok przepracowane 900mth. Awarie:

-czujnik ciśnienia oleju, wymieniony na gwarancji

-uszczelniacz lewej półosi także gwarancja

-wydmuchało uszczelkę pod głowicą, przez źle rozpylający wtrysk, koszt to 100 zł razem z mechanikiem

-wymiana wtrysków (ceny nie pamiętam:/)

-i teraz wymiana tarczy sprzęgłowej i wałka na którym zamontowane są kły naciskające łożysko oporowe (wałek był pęknięty od nowości jednak jakoś wysprzęglał do czasu)

-rozebranie hamulców i podszlifowanie elementów rozpierających i blokujących tarcze (zrobione zbyt pasywnie teraz hamulce działają pięknie i zawsze odbijają:D)

-jeszcze ma być uszczelniony rozdzielacz i próba wyciagniecia z podnośnika jak najwięcej (jesienia dostanie kombajn do zbioru warzyw i trochę on warzy:D)

 

Tyle odnośnie awarii, ciagnik pracuje na 20ha produkcji roślinnej, pracuje w transporcie, i dosyć ciężkiej uprawie (agregat 3m, pług 4x36 brona talerzowa, ziemie klasy rzadko 1 do 3b czasem 4).

Ja przesiadłem się na niego z C360

i to był komfort, jednak teraz mając już pieniadze kupił bym coś z wyższej półki jakościowej, jednak nie powiem o pronarze złego słowa, bo wart jest swoich pieniędzy i czasem ta prostota mi sie podoba bo młotek, sznurek i jakiś drut i się pojedzie:)

 

Pozdro dla zwolenników pronara i jego wielkich wrogów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj