Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno ziemi

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin615

marcin615

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 22:08

kupno ziemi Chce kupic kilka hektarow ziemi ornej.Moje pytanie dotyczy jak sie to robi chodzi mi o dokumentacje itd na co zwracac uwage i od czego zaczac chce jeszcze powiedziec ze na kupno bedzie wziety kredyt.Nigdy jeszcze tego nie robilem prosze o rade

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno ziemi Dzisiaj, 06:04
  •  

#2 Share krystian94

krystian94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 22:09

kupno ziemi poco założyłeś 2 takie same tematy??
http://www.agrofoto....emi-t19558.html
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:34

kupno ziemi Kupował ktoś z Was ziemię od gminy? Jeśli tak, to chciałbym się dowiedzieć na jakich zasadach się to odbywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2009 - 08:41

kupno ziemi Każde kupno ziemi odbywa się na takich samych zasadach, idzie się do notariusza i spisuje on akt notarialny a za ziemię płaci się ustaloną cenę, za jaką sprzedający zgodził się ją sprzedać. Nie ważne czy jest to gmina, ANR czy osoba fizyczna, każdy zakup nieruchomości musi być spisany przed notariuszem, chyba, że będziesz kupował na licytacji komorniczej to wówczas nie idziesz do notariusza tylko masz postanowienie o przybiciu z licytacji, wpłacasz kasę i dostajesz postanowienie o przysądzeniu, które składasz w wydziale ksiąg wieczystych i na jego podstawie wpiszą cię do księgi jako właściciela nieruchomości. Jeżeli kupujesz ziemię rolną i nie jesteś rolnikiem to ANR ma prawo pierwokupu ( odpowiednie zawiadomienie wysyła notariusz) i jak ANR nie skorzysta z tego prawa wówczas spisuje z tobą akt notarialny. I to tyle z grubsza w tym temacie.