Zaloguj się, aby obserwować  
Artur7

Kto z Was ma CB RADIO w kombajnie??

Polecane posty

Artur7    0

Prosze o wypowiedzi posiadaczy CB radia w kombajnie i jak sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

a podczas gdy kombajn jest na wysokich obrotach nie ma żadnych zakłócen??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

myślałes nad tym jak je zamonotwać? jakie anteny zastosowac? ja chche kupic dwa Alany 109 Cb a anteny nie mam pojecia by ich na dachu nie zgubic o gałezie i zeby nie wiercic nie potrzebnie w kabinach... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Jeśli chodzi o antyny to najlepsze będą takie jak do samochodów ciężarowych lapie się je na lusterkach albo czymś innym wtedy nic nie trzeba wiercić i nie zbubisz jej <_< może coś takiego http://allegro.pl/item676009410_antena_cb_...ow_faktura.html

albo ta bedzie idealna do ciągnika i kombajnu http://allegro.pl/item676989989_antena_cb_..._najtaniej.html


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

Nie wierze ze nikt z użytkowików AF nie ma spzrętu CB w swoich maszynach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam w DF i Fendt i w kombajnach.

Przydaje sie.

Mozna Sobie pogadac jak sie nudzi, chociaz jest zwykłe radio.

I w Claasie ani JD na wyskoich obrotach działa normalnie^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

no to super oby u mnie też tak było jestem trakcie oczekiwania na kuriera i lada dzien bede montował... :rolleyes:

 

jak możesz zapodaj zdjecia jak to masz u siebie zrobione jak pomontowane masz te cb radia i anteny też, tak z czystej ciekawosci ja chce wiedziec jak masz to zrobione i moze cos podpatrze sobie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

po dłuższej przerwie, jest wiecej czasu zimą, wracajac do tematu , CB działa pieknie bez zadnego ustawiania anteny i radia słychać. bardzo dobrze z podłaczeniem tez nie było wiekszego problemu... super sprawa POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ja, jak mam przejazdy, to stosuję CB, puszczam przede mną żonę osobówką na kogucie i przez CB rozmawiamy. Mam Alana 42 (przenośna jak krótkofalówka - polecam) i działa bez zakłóceń. Jak ktoś chce antenę, to zwykła samochodowa na magnes, tylko żeby nie strącić jej pod drzewami proponuję zamontować ją na tyle kombajna lub przy schodkach (nie pod dachem) pionowo do góry. Wysokość kombajna pozwoli na odbiór kilku kilometrów bez żadnego strojenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CB hm nje jest lepszy zwykły smartfon.Nawet z jakimś kiepskim pakietem do internetu.Same radyjko sprawdza się również chodz w jednej maszynie elektronika powoduje trzaski szczególnie jak wiele elementów jest zasilanych elektrycznie.Tylko nie piszcie,że to wina kiepskiego montażu bądz słabego radyjka.Nie móżna w skuteczny sposób odseparować zakłóceń.Pomaga prawie max skręcenie radyjka.Reklamy nie robię więc producenta nie wymieniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

popieram cie :P mam samochod z dosc duza iloscia elektryki i wlasnie sa zaklucenia :/ a jak sie przelozy do innego z mala iloscia elektryki to nie ma zaklucen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dużo zależy co jest źródłem zakłóceń i w jaki sposób te zakłócenia się dostają do radia. To jeszcze coś można zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj