Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia do Fergusona 87

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 19:27

Sieczkarnia do Fergusona 87 Witam, jako że żniwa za pasem muszę wziąć się za sieczkarnię do tego staruszka <_< Sieczkarnię mam zamiar wykonać samodzielnie (no dobrze, ojciec będzie głównie to robił, ja będę tylko pomagał :P), gdyż do tej pory nie znaleźliśmy pasującej bez większych przeróbek. Bardzo pomogłyby nam informacje o średnicy kół pasowych od napędu sieczkarni, sposób wyprowadzenia napędu, a także zdjęcia sieczkarni na których widać coś więcej niż na tych na allegro :D Aha i jeszcze coś: mile widziane byłyby także opinie i podpowiedzi posiadaczy modeli 186, 187 (a może i innych o których nie wiem), bo z tego co widziałem to są podobne kombajny, tyle że młodsze ;[ Z góry dziękuję za pomoc :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia do Fergusona 87 Dzisiaj, 09:35
  •  

#2 Share styk5

styk5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:36

Sieczkarnia do Fergusona 87 No i zrobiłeś tę sieczkarnię?, bo ja montowałem właśnie w takim modelu.

Edytowany przez andrzej2110, 20 grudzień 2009 - 16:47.
Cytowanie poprzedniego posta

#3 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 16:23

Sieczkarnia do Fergusona 87 Niestety się nie wyrobiliśmy przed żniwami. Jakbyś mógł podesłać zdjęcia jak to wykonałeś to by mi bardzo pomogło w przeróbce ;)

#4 Share styk5

styk5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:55

Niestety się nie wyrobiliśmy przed żniwami. Jakbyś mógł podesłać zdjęcia jak to wykonałeś to by mi bardzo pomogło w przeróbce ;)

No niestety nie mogę Ci wysłać zdjęć, gdyż to było u klienta 50km ode mnie. To jest w okolicach Radomia.Mógłbyś podjechać sobie i obejrzeć. Jakbyś był zainteresowany to spróbował bym znaleźć namiary do tego gościa, a miało to miejsce ze cztery lata temu. Pamiętam, że kupiliśmy sieczkarnię od Fahra M660-czy coś takiego. Nie trzeba było nic przerabiać. Samemu zaś robić mocno odradzam,gdyż sprawy odpowiednich materiałów i wyważenia wału nie załatwisz w domu. Gdybyś miał jakieś pytania to śmiało....

#5 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:05

Sieczkarnia do Fergusona 87 sposob mocowania takiej sieczkarni to bulka z maslem najpierw to musisz ja miec, napend idzie z prawej str kombajnu z takiej 6katnej osi pas prawie ociera zbiornik paliwa. mam pytanie do ciebie czy kosiles nim jenczmien bo umnie robi duzo polowek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:09

Sieczkarnia do Fergusona 87 Jak duzo połowek to obroty za szybkie lub podajniki za bardzo naciagniete.

#7 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:44

Sieczkarnia do Fergusona 87 @boryss Już mam sieczkarnię tak się składa, użytkownik @mouser dał mi znać że taka jest na sprzedaż za co dziekuję, sam pewnie bym przeoczył bo ostatnio nie szukałem nic w tym temacie :) Jak będzie zamontowana to oczywiście wrzucę zdjęcia :)

A co do koszenia to Ci nie pomogę raczej bo ja nim nie koszę tylko tato :D

#8 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:50

Jak duzo połowek to obroty za szybkie lub podajniki za bardzo naciagniete.

ten typ tak ma ze nie darady zmiejszyc wiencej obrotow ,bo warjator jest na jednym kole ,a nie jak dwoch

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 15:08

Sieczkarnia do Fergusona 87 Sieczkarnię udało się zamontować, po niewielkich przeróbkach pasowała od modelu 186. Wolną chwilą wrzucę zdjęcia. Sprawuje się bdb, dziękuję wszystkim za pomoc ;)