Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone]

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 22:02

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Po pierwsze, kolegą twoim nie jestem, lecz zwrot " KOLEGO " używam często na CB, i na forum, jak ci się to niepodoba, to twój problem <_<
Po drugie, to dobrze, że tak brzmi, lecz nigdzie nie napisałem " Musisz czytać moje wszystkie posty ! " <_<
Po trzecie, wydajnośc bel z siana dodałem ot tak, już nawet sam nie wiem po co :D
Po czwate, twój wybór, pytałem czemu nie SIPMA jak jej praca cię tak zadowalała ??? W końcu dostępnośc części do sipmy w polsce jest chyba lepsze niż każdego zachodniaka ;)
Po piąte, nie rozumiem jak można mieć na karku 2 tyś bel i nie potrafić nią dobrze i wydajnie pracować ?? To wydaje się śmieszne, wiadmomo człowiek uczy się całe życie, lecz nie przesadzajmy :)
A tak na marginesie obrażam tylko tych którze mnie obrażają, nie pozwole sobie mówić na siebie " gówniarz ", ani nie będe siedział cicho jak ktoś będzie mi wytykał, że mam coś z głową, poczytaj pare postów wstecz, i zobaczysz kto zaczął :P A co do samochodzików, to sam możesz się nimi pobawić, i nie wytykaj tego innym. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Dzisiaj, 19:20
  •  

#42 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 18 lipiec 2009 - 08:47

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Panowie nie tak ostro nie ma sobie co na ambicję wjeżdżać <_< @u3512 to jest Twój wybór na 300 bel jak mówisz powinna Ci służyć sipma jak sianokiszonki nie będziesz dużo robił to i ciągnik powinien wytrzymać. Na taką ilość bel sipma da radę ale na większą skalę to nie ma co... U mnie facet miał 2 nowe sipmy na usługi po dwóch sezonach poleciały łańcuchy sprzedał i teraz ma NH ale nie wiem dokładnie jaki model
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#43 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 13:03

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Ok, spoko, w końcu skończmy te OT, ja również przychylam się do wypowiedzi lukasz20@ . Sipma to masznyka dobra na małe areały, lecz oprócz nowej pasowej, nie ukrywam jest ona tryche zjechana z JD, i Vicona, lecz jednak nadal to produkt Sipmy, nie że mam jakieś aluzje do tej formy, lecz miałem polską sipme kostkę, to na wytrzymałość, i konstrukcje mogłem stale narzekać. <_<

#44 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 19:39

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Nie porównuj kontrukcji pras kostka- zwijająca. Mam 276/1 i nie narzekam na zbicie balota czy zagęszczenie, jak sie mocno zbije to i zagęszczenie wporządku a że łańcuch się wyciągnie to sztuka kompromisu między jakością a wydajnością. I mogę śmiało powiedzieć, że za groszę jej się nie pozbędę ponieważ, w razie awarii rozłoże i złoże ją w polu bez problemu.

#45 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 18 lipiec 2009 - 21:46

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Nigdy nie miałem swojej kostki ale z tego co wiem to głównym problemem było to że nieraz nie chciała wiązać. No ale to że ja rozłożysz i złożysz na polu to ma być na plus na konto sipmy?? Ja swoją pasówkę też rozłożę i złożę i nie wiem czy to nie prostsza konstrukcja ale żeby nie było że sipma ma być znów gorsza <_< taka moja opinia pozdr
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#46 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 08:59

Po pierwsze, kolegą twoim nie jestem, lecz zwrot " KOLEGO " używam często na CB, i na forum, jak ci się to niepodoba, to twój problem :)
Po drugie, to dobrze, że tak brzmi, lecz nigdzie nie napisałem " Musisz czytać moje wszystkie posty ! " :)
Po trzecie, wydajnośc bel z siana dodałem ot tak, już nawet sam nie wiem po co :)
Po czwate, twój wybór, pytałem czemu nie SIPMA jak jej praca cię tak zadowalała ??? W końcu dostępnośc części do sipmy w polsce jest chyba lepsze niż każdego zachodniaka <_<
Po piąte, nie rozumiem jak można mieć na karku 2 tyś bel i nie potrafić nią dobrze i wydajnie pracować ?? To wydaje się śmieszne, wiadmomo człowiek uczy się całe życie, lecz nie przesadzajmy :)
A tak na marginesie obrażam tylko tych którze mnie obrażają, nie pozwole sobie mówić na siebie " gówniarz ", ani nie będe siedział cicho jak ktoś będzie mi wytykał, że mam coś z głową, poczytaj pare postów wstecz, i zobaczysz kto zaczął <_< A co do samochodzików, to sam możesz się nimi pobawić, i nie wytykaj tego innym. :)

Pisząc dostępność miałem na myśli dostępność prasy a nie części, w czasie gdy szukaliśmy prasy nie trafiła się żadna sipma, w ogóle trudno było znaleźć jakąś dobra prasę...
Widać można się nie nauczyć jeśli jest w rzeczywistości tak jak to przedstawiłeś, wydajność i żywotność sprzętu w dużej mierze zależy od jego użytkownika ;) I nie rzadko jest tak iż dobry operator może "wycisnąć" więcej z gorszego sprzętu niż zły z lepszego.
A w temacie tych samochodzików to może kiedyś tak, ale teraz już z tego wyrosłem :P
A wracając do tematu pras nie zgadzam się z wasza opinią "na 300 bel jak mówisz powinna Ci służyć sipma jak sianokiszonki nie będziesz dużo robił to i ciągnik powinien wytrzymać. Na taką ilość bel sipma da radę ale na większą skalę to nie ma co..." ponieważ z własnych obserwacji i doświadczeń wiem ze iż sipma można pracować na dużo większa skale co potwierdzają przykłady z mojej okolicy!

#47 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 10:00

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Móc może, lecz kto chce siedzieć 24 / 24 w polu ?? Widział kto w większym gospodarstwie Sipme, podejrzewam, iż są takie gospodarstwa z tradycją tzw. Taraz jak kto ma wybór i kase, między nową polaską, a nową zachodnią bierze w 90% nową zachodnią. Tak samo bywa na rynku maszyn urzywanych. A nawiasem mówiąc ja nigdzie nie napisałem, że sipma to szajs, czy coś w tym stylu, poprostu zaproponowałem 545 w tych samych pieniądzach, a z doświadczenia sugerowałem, iż ta praska może się lepiej sprawdzić niż sipma. <_< Lecz dopiero później autor tematu zawarł, iż ma rocznie do zebrania 300 bel, to szczerze mówiąc, JD to by były dwa dni roboty zestawem 3512 + JD 545 z szerokim podbieraczem, i siatką :) , licząc iż wszystko było by do pozbierania w tym samym terminie <_< Wiadomo wydajności by ten zestaw nie miał ogromnych, licze min 15 bel na godzinę, ja Renault 75.12 i JD 550 bez siatki i szerokiego podbieracza w dobrym sienie w 40 min zrobiłem 25 dobrze zbitych bel. Miał być właśnie z tego film, lecz deszcze miały lada chwila przyjśc, więc nie było czasu na zabawę ;)

Tomi382@ i tu się zdziwisz, w mojej pasówce są zastosowane łożyska sześciokątne, jednym słowem wystarczy wybić zabezpieczenie, a łożysko ściągasz ręką, dziś zamawiasz łożysko i jutro masz w domu, ja mam lerzeć jedno na zapas, w prasie są bodajrze trzy wersje łożysk, wystarczy mieć jedno z każdego modelu, i pare sezonów sobie pośmigasz :P A tak nawiasem w tej prasie nie ma się co psuć, nigdy jeszcze nie zjechałem z pola z powodu uszkodzeń technicznych maszyny. Przeważnie to z braku sznurka, bądź końcówki paliwa :)

#48 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 10:18

[...] sipmą można pracować na dużo większą skale co potwierdzają przykłady z mojej okolicy!

Sipma może, tylko czy operator to wytrzyma? <_< Mi cierpliwość sie skończyła...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share Pawel55

Pawel55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 11:02

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Ja do U3512 podczepiałem CLAAS ROLAND 42 FARMER i chodził dobrze

#50 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 lipiec 2009 - 10:55

Claas do Ursusa 3512 nie pasuje. Ciągnik jest za słaby. Gość ciąga Zetorem 3320 Claasa 46 i nie dobija bel a pozatym z tej prasy wychodzą piłki a nie bele:P Cała masa idzie środkiem podbieraka. A w dodatku podbierak jest wąski. Wydaje mi się, że SIPMA Z-279/1 (starsza, czerwona) będzie dobrym rozwiazaniem. Na około 300 bel rocznie nie wysłużony egzemplarz pochodzi kilka lat.
Nie wiem dlaczego uczepiliście się tych Sipm, że to dziadostwo?? Do małego gospodarstwa są trafionym sprzętem i na jakość bel również nie ma co narzekać.
Wiadomo nic wiecznie nie będzie, ale jak się sprawdzi wszystko przed sezonem i wymieni co nieco to i prawdopodobieństwo awarii ze strony maszyny praktycznie się likwiduje.

Zainteresowała mnie również KRONE KR 125. Słysząłem ze jej zapotrzebowanie mocy to tylko 34KM. Macie jakieś opinie o tej prasie?? (ewentualnie o kr130) między innymi w jakich latach była produkowana, szerokośc podbieraka, mechanizm owijania sznurkiem/siatką

w mojej okolicy gość ciąga właśnie taką sipmę (czerwoną chyba pierwsza wersja) od bodajże 99 roku masseyem 255 i nie powiem nudzić to się ten ciągnik nie nudzi ale nie jest tak strasznie pomimo ze przez te lata w sezonie pracował non stop bo to była jedyna prasa rolka w okolicy . Dopiero w tym roku ferdek odpoczywa bo na jego miejsce zakupiono deutz fahra :rolleyes:
także nie powinno być problemu z takim zestawem .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#51 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 23 styczeń 2015 - 19:32

Witam,

Mam pytanie, a mianowicie czy ciągnik ursus 3512, dał by radę w którejś z tych pras? Prasa która mnie interesuje to prasa zmiennokomorowa pasowa. W prasie tej mogłaby być siatka i sznurek. Czym lepiej owijać, sznurkiem czy siatką? Jak z częściami do tych pras?

john deere 545

http://static.mascus...45,3ebe6822.jpg

new holland 650

http://www.almatract.../images/650.jpg

Edytowany przez kris14, 12 luty 2015 - 12:55.
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

#52 Share karol12317

karol12317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:06

Sąsiad ciąga takiego NH kubotą 80km i nie narzeka. Ursus może i dałby radę z sipma sobie radził, ale palił tyle co70KM. Owijanie siatką jest szybsze i lepsze do słomy bo kiedyś jak miałem sipmę to sznurki pękały a  w siatce nie ma takiego problemu

#53 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:30

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Moim zdaniem 3512 stanowczo za mały. To jest zmiennokomorowa i obciążenie na WOM jest konkretne od samego początku, a patrząc na nh (walcowo-pasowa) to trochę waży wiec jest co pociągnąć dodatkowo, biegów polowych mogłoby brakować pod lekką górkę. Te 70 km to wg mnie minimum żeby nie katować silnika. Co do owijania siatka-sznurek dla mnie siatka zdecydowanie, nie śmieci się w obejsciu, przede wszystkim ekonomia noi mniejsze zużycie zwijarki, łańcuchów itp., mniej paliwa, bo owiniecie siatka to chwila, sznurkiem trochę dłużej, ale tragedii nie ma, zwłaszcza jak idzie na 2 sznurki.

#54 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:52

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem prasy i mam pytanie czy ursus 3512 (50km) poradzi sobie w jakiejś prasie? Mam dokładniej na myśli prasę zmienno komorową i bele owijane siatką albo siatką i sznurkiem. Prasy które  mnie głównie interesują to new holland (inne też mogą być)

#55 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 00:34

Spokojnie rivierre casali rc 112 125 :) tanie lekko chodzą:) 

osobiście polecam krone kr 125:) ciagałem c355 na przytartym silniku ii w sianie słomie prawie jej nie czuł:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share przemo1990

przemo1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 10:25

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] mój ursus 3512 przez 5 lat ciagał feraboli f44h teraz wyreczyl go mtz 82:-) prasa nie jest ciężka i lekko chodzi polecam