Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone]

55 odpowiedzi na ten temat

#1 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 15:57

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Witam
Chce kupić prasę zwijajacą. Przez jaieś 2 lata będzie musaił z nią pracować u 3512 (ma 2 pary wyjść hydraulicznych) lub c-36o-3p. Potem jakiś zetor 5340... lub coś większego.
Warunki:
-walcowa
-balot 120x120
-podbierak najlepiej ok 180cm
- owijanie sznurek+siatka
- cena do 25tys zł
-mile widziany rotor (ale nie wiem czy za te pieniądze będzie cos z rotorem)

Co polecilibyście??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Dzisiaj, 21:23
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 17:21

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Jeśli chodzi o rotor to odpada bo ciągnik nie poradzi sobie z taką prasą <_<
I wogóle w takim ciągniku nie widze sobie prasy rolującej walcowej...
Ale jeśli koniecznie chcesz to poszukaj Claas Rollant 44 i popytaj ile ona potrzebuje mocy.

#3 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 lipiec 2009 - 18:09

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Krone 125 ale to jest łańcuchowa była by idealna do tych ciągników i jeszcze sipma farma 2 ale to jest łańcuchowo-walcowa.

#4 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 20:01

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Mam taki zestaw: claas rollant 44 i u-3512- troche ursusowi brak mocy jakieś 10KM, ale bele zrobisz takim zestawem w słomie do 200 bar max. możliwości tej prasy to 250bar (bez otwarcia komory)

P.S dodam że szerokość podbieraka nie zachwyca bo szerokość pokosu po bizonie to max

#5 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 lipiec 2009 - 22:20

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Popieram kolege @Piotruniu25. 3512 raczej nie da rady z walcówką. Parę dni temu widziałem jak sianokiszonkę robił facet ze wsi. Zestawem Belarus820+metal-fach i przy dobijaniu beli ciągnik dawał masę czarnego dymku.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 22:38

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] to ja napiszę swoje zdanie. Mam MF-255 i prasę walcową Claas Rollant 34 (bele 90x120) i powiem wprost w sianokiszonce to jest naprawdę 110% wyciągnięte z tego ciągnika. Nie wyobrażam sobie jak ktoś pracuje z Claasem 44. Jasne można, ale jeśli by porównać ilość zielonki w jednej i drugiej beli to pewnie wyszło by że 90 jest więcej niż w 120. Kiedyś jak będę miał czas to nagram film komórka jak ciągnik dostaje do d.... przy dobijaniu. Pracuje już 4 sezon takim zestawem.

#7 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 lipiec 2009 - 22:53

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Powiem Ci że nie musisz, bo na youtube jest jak silnik staje w mf255 przy sipmie o ile dobrze pamiętam.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 09:48

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Myśle że walcowa do tego ciągnika to nie jest wspaniały pomysł, ponieważ przy dobijaniu zdechnie, potzeba ci prasy, która ciągle potrzebuje w mmiare małej mocy, ale ciągle, jedyne mądre rozwizanie to prasa zmiennokomorowa, jak już do 3512, to polecam JD 545 pasowa bele od 80 do 140, w twoich pieniądzach to ... http://www.allegro.p...podbieracz.html
Taka by była najlepsza, masz w niej wszystko co prasie potrzeba w tych koniach, mała moc na wałku ( większym modelem JD 550 śmigałem z C-360 przez rok ) szeroki podbierak niezastąpiona rzecz, do tego siatka, i komunikator do ciągnika, myśle że będziesz zadowolony <_< A 3512 na 100% sobie poradzi, bynajmniej rozkręcisz zgniot bardziej, belki będą słabiej zbite, a ciągnik będzie miał leciutko :) U mnie gdyby nie kiszonka z żyta, i bele ważące po 800 kg, to by sobie C-360 spokojnie jeszcze pare latek po śmigała :P Tak to troche dostala wtedo po d.... :D Jak coś chcesz wiedzieć odnośnie pras JD to pisz ;[

#9 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 12:34

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Od razu piszę, że claas rollant 44 mi sie nie widzi. Bele nie maja odpowiedniego kształtu. W nich wszystko idzie środkiem i wychodzą piłki.
Myślałem nad łańcuchowo-walcową Sipmą 120x120 ale ona ma zapotrzebowanie na moc 55KM. Najlepiej to zapiać do takiej i wypróbować.... ale nie ma u kogo:(
A co do dobijania bel na sianokiszonkę to na 200bar to musi byc zbite bo to nie miałoby sensu.

Również zastanawiam się nad JD545 lub JD550. Jednak to trochę stare prasy. Czy te modele są awaryjne, co najczęściej sie psuje.

Jak ustawia się rozmiar bel i w czym sterowany jest stopień zgniotu??

P.S. Czym lepiej pracowałoby się z pracą zwijającą: Zetor 7245 czy Ursus 4514 (oczywiście przodek wymagany do tura),a może U5314

#10 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 12:51

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Kolega prasował Zetorem 7245 i z prasą Warfama i mocy nie brakowało, ale wałek od przedniego mostu idzie pod ciągnikiem i jak jest nieco wilgotna masa to się owija wszystko aż się koła potrafią zablokować <_<
A Ursus ma wałek puszczony z boku, co przy takim czymś lepiej się sprawdza :P
Zetor ma niezależne sprzęgło WOM'u co ułatwia pracę
Ursus mniej pali

I tak można by bez końca :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 13 lipiec 2009 - 13:52

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Pogadaj @Luke16 on ma JD 550 i ciąga Zetorem 7211 i pisał że czasami iskry leciały z komina.

#12 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 13 lipiec 2009 - 19:14

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] To i ja zabiorę głos w dyskusji. W tym roku kupiłem do ursusa 360 3p praskę JD 550. Jak na razie spisuje się świetnie <_< prasowaliśmy siano ciągnik miał lekko a beleczki ładnie uformowane i zbite. Zdjęcia prasy i próbnej beli ze słomy w mojej galerii. Dałem za nią 24 tyś brakuje siatki ale stan maszyny idealny bardzo cicho pracuje zobaczę jak będzie sobie radzić w żniwa ten zestaw ale jestem spokojny :P więc 3512 też nie powinien mieć problemów a który rocznik masz ciągnika i jaki stan silnika??
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#13 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 11:57

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] JD - stare prasy, hmm, jeżeli myślisz, że nawet nowa sipma będzie lepsza od starszej JD 550 lub 545, to jesteś w błędzie, o porównaniu bel to nie wspomnę, lecz ostatnio na dwóch łąkach przez miedze prasował ja Renault 75.12 RS z JD 550, a obok Ursus C-385 plus nowa sipma 120 x 120 Clasic. Powiem jedno, znajomemu trzy ha, z czego było 59 bel koleś prasował sześc godzin <_< ja swój hektar prasowałem 30 min - 45 min nie mierzyłem dokładnie czasu, dużo gadaliśmy z znajomym i czas zleciał ;) było 19 bel. Z tą jedną różnicą, że moja bela ważyła 300 kg , a jego 150 - 200 kg. A więc suma sumarum JD to o niebo lepsza prasa, i ja pozostanę przy swoim. A odnośnie awaryjności, to wymieniałem tylko jedno łożysko, i pare spinek na pasach, teraz wymieniamy wszystkie zęby w podbieraczu, i innej prasy nie chce, tylko siatkę i szeroki podbieracz, choć i do niego mam ostatnio wątpliwości, wszystko ma swoje plusy i minusy <_<

#14 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 21:18

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] @endrju00711 chyba troszkę przesadzasz z tak mało wydajnością sipmy. jak dla mnie to stanowczo za mało bel na tyle godzin prasowania przecież to jest tylko ok 10 bel na godzinę.

#15 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 22:51

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] @endrju00711 po co wymieniać wszystkie zęby w podbieraczu??? znajomy z 3 ha miał 59 bel a ty z 1 ha 19 i niby twoje bele 300kg a kolegi 15okg to wychodzi że miałeś dwa razy większą trawę co jest mało prawdopodobne chyba że kolega miał potraw a tak nawiasem to skończcie pierniczyć że sipma robi dziadoskie belki widzę po ludziach i są ok (sam nie mam sipmy)

#16 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 15 lipiec 2009 - 07:10

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Ja mam warfame Z- 543 współpracuje z Pronarem ale kiedyś nie chciało nam się przepinać chwytaka i zaczepiliśmy do Ursusa 3512, lekko nie miał ale w sianokiszonce dawał radę

Całkiem ciekawa oferta, podwójny sznurek, siatka http://www.allegro.p...ma.html#gallery
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#17 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 15 lipiec 2009 - 07:37

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Popieram wypowiedź @endrju00711!! Może dziadoskie nie są ale szału nie robią a mam porównanie bo wcześniej przez 3 lata miałem prasowana słomę farmą ll i jak robiłem próbę swojej to prawie 2 całe bele mi weszły na jedną fakt że była 130x120 ale mimo wszystko palca łatwo nie szło wbić w przeciwieństwie do sipmy...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#18 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 07:49

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Jak dla mnie to wasza wypowiedz zawsze będzie taka że sipma jest złomem a wasze prasy jd będą świetne , może i zrobicie swoimi lepsze bele ale na pewno nie ma aż tak wielkiej różnicy ,jeszcze trochę to ktoś napisze ze 3 bele po sipmie weszły w 1 po jd, widziałem nie raz bele po sipmie a nawet miałem jeszcze przed zakupem własnej prasy bele po tej prasie i nie były złe. Ja bym polecał używano sipme widziałem w okolicy jak prasują jakoś z takimi ursusami a wiec ty tez dasz sobie rade <_<

#19 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 08:48

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone] Hmm, kolego zetor10045@ zapomniałem o jednym, znajomy te trzy ha suszył trzy i pół tygodnia praktycznie miesiąc ) ja trafiłemw pogode w sam raz, i zrobiłem sianko w ciągu niecałego tygodnia. Z jego siana, to została sama słoma która nadawała się pod nogi dla bydła. Do kompletu rok był mokry, moja łąka jest minimalnie wyżej, a jego w 50 % wymokła, a moja w 5 - 10 %. Do kompletu jak byś czytał inne tematy, to być może byś wiedział, że na wiosne waliłem na łąki konkretną dawkę nawozu kurzego, ludzie sami mówią, że kamienia nie trzeba szukać, aby miedze na łąkch znaleźć. Duże opady pozwoliły na maksymalne wykorzystanie nawozu. W zwiążku z tym średnio z ha zbieram 20 bel z ha pierwszego pokosu, jest to wynik reweacyjny jak dla mnie :) Wracając do tematu Sipmy, a JD. Jak to zawsze mówią każdy swoje chwali, lecz nie raz gadałem z urzytkownikami sipm, a duuużorazy widziałem takie w pracy, nawet na swoim polu. Na parenastu nieszczęśliwych posiadaczy, znalazł się jeden, który nabite ma 2 tyś bel na nowej dwu letniej, i ku memu zdziwieniu mówi, że nie ścieła mu się ani jedna śruba na podbieraczu, tylko mówi wydajność pozostawia do myślenia, sam widziałem jak prasował, to szczerze mówiąc we trzech to widłami bym to szybciej zebrał i ot cała prawda :) Za chwile odezwą się głosy wiernych posiadaczy sipm, a więc z góry zapewniam, iż nie będę prowadził dalszych rozmów, bez niepodważalnych dowodów <_< A więc czekamy do żniw <_<

EDIT : A po co wymieniać wszystkie zemby w podbieraczy, hmm dobre pytanie, po pierwsze moje już są troche podjechane, po prostu nie wpychają materaiłu w samą bele, lecz oztsaje troche wolnego miejsca, i w strasznie suchej i krutkiej słomie lubi się przytkać na podbieraczu z przejazdu z pokosu w pokos. Dwa to to, iż jak się wpierniczyłem ostatnio renią z prasą, to troche zgwałciłem podbieracz, szkoda że nie miałem aparatu, lecz wyciągaliśmy je z pół godziny :P A więc jak już będziemy ściągać wszystkie listwy, to przy okazji zmieni się wszystkie zęby za jedną robotą. Do kompletu moge dołożyć, żeznalazłem firme, która w czwartek ma zrobić mi zeby takie jak chce, czyli troche tuningowane z doświadczenia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 11:44