u3512

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone]

Polecane posty

u3512    0

Witam

Chce kupić prasę zwijajacą. Przez jaieś 2 lata będzie musaił z nią pracować u 3512 (ma 2 pary wyjść hydraulicznych) lub c-36o-3p. Potem jakiś zetor 5340... lub coś większego.

Warunki:

-walcowa

-balot 120x120

-podbierak najlepiej ok 180cm

- owijanie sznurek+siatka

- cena do 25tys zł

-mile widziany rotor (ale nie wiem czy za te pieniądze będzie cos z rotorem)

 

Co polecilibyście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeśli chodzi o rotor to odpada bo ciągnik nie poradzi sobie z taką prasą <_<

I wogóle w takim ciągniku nie widze sobie prasy rolującej walcowej...

Ale jeśli koniecznie chcesz to poszukaj Claas Rollant 44 i popytaj ile ona potrzebuje mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Krone 125 ale to jest łańcuchowa była by idealna do tych ciągników i jeszcze sipma farma 2 ale to jest łańcuchowo-walcowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam taki zestaw: claas rollant 44 i u-3512- troche ursusowi brak mocy jakieś 10KM, ale bele zrobisz takim zestawem w słomie do 200 bar max. możliwości tej prasy to 250bar (bez otwarcia komory)

 

P.S dodam że szerokość podbieraka nie zachwyca bo szerokość pokosu po bizonie to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Popieram kolege @Piotruniu25. 3512 raczej nie da rady z walcówką. Parę dni temu widziałem jak sianokiszonkę robił facet ze wsi. Zestawem Belarus820+metal-fach i przy dobijaniu beli ciągnik dawał masę czarnego dymku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

to ja napiszę swoje zdanie. Mam MF-255 i prasę walcową Claas Rollant 34 (bele 90x120) i powiem wprost w sianokiszonce to jest naprawdę 110% wyciągnięte z tego ciągnika. Nie wyobrażam sobie jak ktoś pracuje z Claasem 44. Jasne można, ale jeśli by porównać ilość zielonki w jednej i drugiej beli to pewnie wyszło by że 90 jest więcej niż w 120. Kiedyś jak będę miał czas to nagram film komórka jak ciągnik dostaje do d.... przy dobijaniu. Pracuje już 4 sezon takim zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powiem Ci że nie musisz, bo na youtube jest jak silnik staje w mf255 przy sipmie o ile dobrze pamiętam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Myśle że walcowa do tego ciągnika to nie jest wspaniały pomysł, ponieważ przy dobijaniu zdechnie, potzeba ci prasy, która ciągle potrzebuje w mmiare małej mocy, ale ciągle, jedyne mądre rozwizanie to prasa zmiennokomorowa, jak już do 3512, to polecam JD 545 pasowa bele od 80 do 140, w twoich pieniądzach to ... http://www.allegro.pl/item680188775_john_d...podbieracz.html

Taka by była najlepsza, masz w niej wszystko co prasie potrzeba w tych koniach, mała moc na wałku ( większym modelem JD 550 śmigałem z C-360 przez rok ) szeroki podbierak niezastąpiona rzecz, do tego siatka, i komunikator do ciągnika, myśle że będziesz zadowolony <_< A 3512 na 100% sobie poradzi, bynajmniej rozkręcisz zgniot bardziej, belki będą słabiej zbite, a ciągnik będzie miał leciutko :) U mnie gdyby nie kiszonka z żyta, i bele ważące po 800 kg, to by sobie C-360 spokojnie jeszcze pare latek po śmigała :P Tak to troche dostala wtedo po d.... :D Jak coś chcesz wiedzieć odnośnie pras JD to pisz ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0

Od razu piszę, że claas rollant 44 mi sie nie widzi. Bele nie maja odpowiedniego kształtu. W nich wszystko idzie środkiem i wychodzą piłki.

Myślałem nad łańcuchowo-walcową Sipmą 120x120 ale ona ma zapotrzebowanie na moc 55KM. Najlepiej to zapiać do takiej i wypróbować.... ale nie ma u kogo:(

A co do dobijania bel na sianokiszonkę to na 200bar to musi byc zbite bo to nie miałoby sensu.

 

Również zastanawiam się nad JD545 lub JD550. Jednak to trochę stare prasy. Czy te modele są awaryjne, co najczęściej sie psuje.

 

Jak ustawia się rozmiar bel i w czym sterowany jest stopień zgniotu??

 

P.S. Czym lepiej pracowałoby się z pracą zwijającą: Zetor 7245 czy Ursus 4514 (oczywiście przodek wymagany do tura),a może U5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kolega prasował Zetorem 7245 i z prasą Warfama i mocy nie brakowało, ale wałek od przedniego mostu idzie pod ciągnikiem i jak jest nieco wilgotna masa to się owija wszystko aż się koła potrafią zablokować <_<

A Ursus ma wałek puszczony z boku, co przy takim czymś lepiej się sprawdza :P

Zetor ma niezależne sprzęgło WOM'u co ułatwia pracę

Ursus mniej pali

 

I tak można by bez końca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

To i ja zabiorę głos w dyskusji. W tym roku kupiłem do ursusa 360 3p praskę JD 550. Jak na razie spisuje się świetnie <_< prasowaliśmy siano ciągnik miał lekko a beleczki ładnie uformowane i zbite. Zdjęcia prasy i próbnej beli ze słomy w mojej galerii. Dałem za nią 24 tyś brakuje siatki ale stan maszyny idealny bardzo cicho pracuje zobaczę jak będzie sobie radzić w żniwa ten zestaw ale jestem spokojny :P więc 3512 też nie powinien mieć problemów a który rocznik masz ciągnika i jaki stan silnika??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

JD - stare prasy, hmm, jeżeli myślisz, że nawet nowa sipma będzie lepsza od starszej JD 550 lub 545, to jesteś w błędzie, o porównaniu bel to nie wspomnę, lecz ostatnio na dwóch łąkach przez miedze prasował ja Renault 75.12 RS z JD 550, a obok Ursus C-385 plus nowa sipma 120 x 120 Clasic. Powiem jedno, znajomemu trzy ha, z czego było 59 bel koleś prasował sześc godzin <_< ja swój hektar prasowałem 30 min - 45 min nie mierzyłem dokładnie czasu, dużo gadaliśmy z znajomym i czas zleciał ;) było 19 bel. Z tą jedną różnicą, że moja bela ważyła 300 kg , a jego 150 - 200 kg. A więc suma sumarum JD to o niebo lepsza prasa, i ja pozostanę przy swoim. A odnośnie awaryjności, to wymieniałem tylko jedno łożysko, i pare spinek na pasach, teraz wymieniamy wszystkie zęby w podbieraczu, i innej prasy nie chce, tylko siatkę i szeroki podbieracz, choć i do niego mam ostatnio wątpliwości, wszystko ma swoje plusy i minusy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@endrju00711 chyba troszkę przesadzasz z tak mało wydajnością sipmy. jak dla mnie to stanowczo za mało bel na tyle godzin prasowania przecież to jest tylko ok 10 bel na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

@endrju00711 po co wymieniać wszystkie zęby w podbieraczu??? znajomy z 3 ha miał 59 bel a ty z 1 ha 19 i niby twoje bele 300kg a kolegi 15okg to wychodzi że miałeś dwa razy większą trawę co jest mało prawdopodobne chyba że kolega miał potraw a tak nawiasem to skończcie pierniczyć że sipma robi dziadoskie belki widzę po ludziach i są ok (sam nie mam sipmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja mam warfame Z- 543 współpracuje z Pronarem ale kiedyś nie chciało nam się przepinać chwytaka i zaczepiliśmy do Ursusa 3512, lekko nie miał ale w sianokiszonce dawał radę

 

Całkiem ciekawa oferta, podwójny sznurek, siatka http://www.allegro.pl/item686318560_prasa_...ma.html#gallery


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Popieram wypowiedź @endrju00711!! Może dziadoskie nie są ale szału nie robią a mam porównanie bo wcześniej przez 3 lata miałem prasowana słomę farmą ll i jak robiłem próbę swojej to prawie 2 całe bele mi weszły na jedną fakt że była 130x120 ale mimo wszystko palca łatwo nie szło wbić w przeciwieństwie do sipmy...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jak dla mnie to wasza wypowiedz zawsze będzie taka że sipma jest złomem a wasze prasy jd będą świetne , może i zrobicie swoimi lepsze bele ale na pewno nie ma aż tak wielkiej różnicy ,jeszcze trochę to ktoś napisze ze 3 bele po sipmie weszły w 1 po jd, widziałem nie raz bele po sipmie a nawet miałem jeszcze przed zakupem własnej prasy bele po tej prasie i nie były złe. Ja bym polecał używano sipme widziałem w okolicy jak prasują jakoś z takimi ursusami a wiec ty tez dasz sobie rade <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm, kolego zetor10045@ zapomniałem o jednym, znajomy te trzy ha suszył trzy i pół tygodnia praktycznie miesiąc ) ja trafiłemw pogode w sam raz, i zrobiłem sianko w ciągu niecałego tygodnia. Z jego siana, to została sama słoma która nadawała się pod nogi dla bydła. Do kompletu rok był mokry, moja łąka jest minimalnie wyżej, a jego w 50 % wymokła, a moja w 5 - 10 %. Do kompletu jak byś czytał inne tematy, to być może byś wiedział, że na wiosne waliłem na łąki konkretną dawkę nawozu kurzego, ludzie sami mówią, że kamienia nie trzeba szukać, aby miedze na łąkch znaleźć. Duże opady pozwoliły na maksymalne wykorzystanie nawozu. W zwiążku z tym średnio z ha zbieram 20 bel z ha pierwszego pokosu, jest to wynik reweacyjny jak dla mnie :) Wracając do tematu Sipmy, a JD. Jak to zawsze mówią każdy swoje chwali, lecz nie raz gadałem z urzytkownikami sipm, a duuużorazy widziałem takie w pracy, nawet na swoim polu. Na parenastu nieszczęśliwych posiadaczy, znalazł się jeden, który nabite ma 2 tyś bel na nowej dwu letniej, i ku memu zdziwieniu mówi, że nie ścieła mu się ani jedna śruba na podbieraczu, tylko mówi wydajność pozostawia do myślenia, sam widziałem jak prasował, to szczerze mówiąc we trzech to widłami bym to szybciej zebrał i ot cała prawda :) Za chwile odezwą się głosy wiernych posiadaczy sipm, a więc z góry zapewniam, iż nie będę prowadził dalszych rozmów, bez niepodważalnych dowodów <_< A więc czekamy do żniw <_<

 

EDIT : A po co wymieniać wszystkie zemby w podbieraczy, hmm dobre pytanie, po pierwsze moje już są troche podjechane, po prostu nie wpychają materaiłu w samą bele, lecz oztsaje troche wolnego miejsca, i w strasznie suchej i krutkiej słomie lubi się przytkać na podbieraczu z przejazdu z pokosu w pokos. Dwa to to, iż jak się wpierniczyłem ostatnio renią z prasą, to troche zgwałciłem podbieracz, szkoda że nie miałem aparatu, lecz wyciągaliśmy je z pół godziny :P A więc jak już będziemy ściągać wszystkie listwy, to przy okazji zmieni się wszystkie zęby za jedną robotą. Do kompletu moge dołożyć, żeznalazłem firme, która w czwartek ma zrobić mi zeby takie jak chce, czyli troche tuningowane z doświadczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

@zetor10045 no nie przesadzajmy z tymi belami ale taka jest prawda i nie wciskam kitu. Poza tym nikt nie mówi że sipma to złom bo to dobre maszyny ale nie otrzymasz takiego zagęszczenia beli sipmą jak JD


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a ja powiem wprost, nigdy nie zmienię swojego Claasa na nic innego. I każdy w okolicy u mnie mówi wprost, że jakby miał gdzie to od razu sprzedał by swoją prasę a kupił Claasa. Jedyne czego mi brak to szer. podbieracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0

Claas do Ursusa 3512 nie pasuje. Ciągnik jest za słaby. Gość ciąga Zetorem 3320 Claasa 46 i nie dobija bel a pozatym z tej prasy wychodzą piłki a nie bele:P Cała masa idzie środkiem podbieraka. A w dodatku podbierak jest wąski. Wydaje mi się, że SIPMA Z-279/1 (starsza, czerwona) będzie dobrym rozwiazaniem. Na około 300 bel rocznie nie wysłużony egzemplarz pochodzi kilka lat.

Nie wiem dlaczego uczepiliście się tych Sipm, że to dziadostwo?? Do małego gospodarstwa są trafionym sprzętem i na jakość bel również nie ma co narzekać.

Wiadomo nic wiecznie nie będzie, ale jak się sprawdzi wszystko przed sezonem i wymieni co nieco to i prawdopodobieństwo awarii ze strony maszyny praktycznie się likwiduje.

 

Zainteresowała mnie również KRONE KR 125. Słysząłem ze jej zapotrzebowanie mocy to tylko 34KM. Macie jakieś opinie o tej prasie?? (ewentualnie o kr130) między innymi w jakich latach była produkowana, szerokośc podbieraka, mechanizm owijania sznurkiem/siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Kolego a jak ty myślisz jak ma ta cała masa iść ja nie środkiem (według ciebie bokiem żeby z beli stożek wyszedł <_< ), a po drugie ciągnik jak u3512 nie jest szeroki i weźmie podsiebie max pokos po bizonie (nie wyobrażam sobie jak można jechać po połowie pokosu kołem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

endrju00711 a czy ja napisałem że miałeś słabą trawę jeżeli ten kolega obok miał słabą to i tak pewnie pograbił na mniejsza ilość wałków ale o podobnej grubości jak twoje a wiec to i tak jak dla mnie tak mała wydajność jest dziwna,jakość tego siana nie jest ważna .u nas jeden ursusem c 360 jeździł z sipmo w dość dobrej słomie 4 szosowo a dobijał 3 i jakoś szło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj