Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chów kontraktowany bydła mięsnego

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:12

Chów kontraktowany bydła mięsnego Co do porodów to jałówki należy doglądać, ale już wieloródki najczęściej radzą sobie same. Zdarzają się przypadki, że trzeba pomóc jeśli główka lub nóżka cielęciu się podwinie. Słyszałem różne opinie o agresywności krów mięsnych, ale u mnie osoby, które z nimi obcują mogą wejść do kojca i chodzić wśród cieląt bez problemu (choć zawsze w rekach jakieś widły pasuje mieć ;) ). Co do ścielenia to można wrzucić i same sobie rozpracują, ale ja zawsze wolę wejść i rozścielić, bo wtedy równo można rozłożyć po całym kojcu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chów kontraktowany bydła mięsnego Dzisiaj, 05:10
  •  

#22 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 06:34

Chów kontraktowany bydła mięsnego A można by oddawać cielaki odchowane( wago ok 300kg) np. do uboju, i ile ok można by na nich zarobić??? A ile by można zarobić jak bym cielaki zostawił sobie i odchował do wagi ok 800kg i dopiero wtedy sprzedał je na ubój???

#23 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 03 kwiecień 2010 - 12:19

Chów kontraktowany bydła mięsnego Na takim układzie wielu wyszło jak " Zabłocki na mydle ",a i znam takiego który stracił gospodarstwo. Naprawdę !!!
Więc szczególnie młodzi hodowcy uważajcie w co się pakujecie.
kto sieje ten zbiera....

#24 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 03 kwiecień 2010 - 18:51

Chów kontraktowany bydła mięsnego Ja miałem jak wcześniej pisałem 30 sztuk bydło przyjechało z Węgier było wychudzone i w dużych różnicach wieku 7 sztuk miała 4 lata a reszta 2 i 3 lata. Panom wysłałem pismo że muszą odebrać bydło z ich strony zero reakcji totalna olewka .....odebrali części bydła dopiero gdy dostali pismo z policji że nie chcą od dać paszportów bo oni je zabierają co jest sprzeczne z prawem....
no i pismo od prawnika.....jeszcze nie odebrali wszystkich sztuk. Umowa jest tak napisana że oni mogą wszystko a ty im nic....bo jeżeli oni nie wywiążą się z umowy masz prawo sprzedać bydło tylko trzeba im od dać kwotę z faktory która ma wartości bardzo wysoka wartości tak więc jak byś je sprzedał na wolnym rynku musiał byś jeszcze dołożyć..... Naprawdę odradzam.....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#25 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 03 kwiecień 2010 - 19:15

Chów kontraktowany bydła mięsnego Drodzy koledzy
Już kilka razy pisałem o chowie kontraktowym(szczególnie w dziale trzoda ) i o tym jak to naprawdę wygląda i kto na tym zarabia (praktycznie nigdy rolnik a zawsze firma dające to bydło do odchowania bo oni nie prowadza działalności dobroczynnej jak niektórym się zdaje)

Mój znajomy pokazał mi kiedyś taka umowę to nie dość ze chcieli za te byczki straszne pieniądze które oczywiście potrącają łaskawie dopiero po odebraniu produktu finalnego to jeszcze mogą się spóźnić z odbiorem surowca o UWAGA 6 miesięcy co moim zdaniem jest jakimś kuriozum żeby tego było mało jeśli oddasz im np byczka z uszkodzona noga np stluczona niby nic mu nie jest ale państwo mogą sobie odliczyć odpowiedni procent od sumy transakcyjnej tytułem uszkodzenia towaru ktore oczywiście wynika z chaniebnego zaniedbania rolnika (po prostu zgroza) ale żeby tego było malo wiele firm życzy sobie zastawu na hipotece w razie gdyby ich zdaniem tępy i niekompetentny rolnik doprowadziłby do zmarnienia lub tez do utraty ich drogocennych byków

dzięki takim właśnie fortelom grupa smdfilds znana u nas jako Animex przejela ogromne polacie ziemi rolnej w USA a teraz biora się ostro za europe i powiem ze idzie im świetnie ludzie dają się dymać ze hej

#26 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 06 maj 2010 - 10:49

Chów kontraktowany bydła mięsnego Wie ktoś może coś na temat tej firmy?
http://bykpol.bo.pl/
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#27 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 10 maj 2010 - 21:42

Chów kontraktowany bydła mięsnego Jak chcesz wziąć cielaki za darmo a dopiero po sprzedaży chcesz żeby ci potrącili to skontaktuj się z Sokołowem ja sam mam zamiar wziąć z 15 sztuk.

#28 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:25

Chów kontraktowany bydła mięsnego Ktoś z was współpracuje z Sokołowem?

#29 Share SimoN234

SimoN234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:41

Chów kontraktowany bydła mięsnego Ja jutro jadę zobaczyć byczki w wadze od 130 do 150 kg. Ma zamiar wziąć 50 sztuk. Ale nie wiem czy się na to decydować. Co o tym sadzicie?

#30 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:53

Chów kontraktowany bydła mięsnego A skąd chcesz brać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share AgroSzpok

AgroSzpok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 15:52

Chów kontraktowany bydła mięsnego mogli byście mi napisać pare firm zajmującymi sie bydłęm kontraktowym :D chodzi mi żeby cielęta chodziły luzem
i jakie oprocentowanie :D

#32 Share BiniekD1

BiniekD1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 maj 2012 - 13:28

Chów kontraktowany bydła mięsnego Potrzebuje kontaktu do firmy z koła ma ktoś lub jakiegoś w kujawsko pomorski i w pobliżu numer telefonu lub strona internetowa

#33 Share schaffer

schaffer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:01

Chów kontraktowany bydła mięsnego Witam wszystkim .Mieszkam w podlaskim. Miesiąc temu odebrał ode mnie byki Sokołów i wbrew temu co niektórzy tutaj piszą jestem zadowolony i planuję dalej z nimi współpracować. Cielaki brałem z firmy EKO-NATURA , co prawda miały być simentalery a przywieźli większość mieszańców mięsnych ale nie narzekałem bo rosły ładnie , waga średnia była ich po 100 kg w cenie ok 1600zł . W wieku ok 20 miesięcy ich zdałem , waga była od 610 do 760kg , zabrali ich do Tarnowa , cena poubojowa 14.7 + 3% za kontraktację kasa po 2 tygodniach , odliczyli zakup małych ,odsetki w banku , a reszta do ręki . W razie pytań mój adres e-mail b.krzysiek@o2.pl .

#34 Share radas17

radas17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:38

Czy ktoś nadal kontraktuje bydło? Jeśli tak to z jakimi firmami?

#35 Share Lm1998

Lm1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 21:19

Chów kontraktowany bydła mięsnego sokołów, brałem 15 sztuk i byczki naprawdę fajne.

#36 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 09:28

Kolego Lm1998 a jeżeli możę wiesz to jak sie bierze od nich w kredycie to na jaki % i w jakiej wadze są cielaczki ??

#37 Share radas17

radas17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:25

sokołów, brałem 15 sztuk i byczki naprawdę fajne.

W jakim wieku są te byczki?Płaciłeś za nie?Jak długo czekałeś za nimi od zamówienia?

#38 Share Lm1998

Lm1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 13:47

Chów kontraktowany bydła mięsnego do 2 miesięcy, nie płaciłem tylko pole pod zastaw. czekałem na nie tydzien.
nie nic o kredycie nie wiem, a byczki w wadze od 90 do 120kg.

#39 Share pawelec1994

pawelec1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 13:22

Chów kontraktowany bydła mięsnego Panowie chcialbym wziac bydlo na wychow. Posiada ktos kontakt do pewnej firmy dajacej bydlo kontraktowe? (Telefon lub adres) z gory dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 15:10

A to pierwsza partia byczków co od nich bierzesz czy już wcześniej brałeś??

A jak bym chciał odrazu zapłacić za cielęta to ile by trzeba kasy za sztuke wyłożyć??