Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chów kontraktowany bydła mięsnego

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 12 lipiec 2009 - 13:14

Chów kontraktowany bydła mięsnego Witam

Chciał bym się dowiedzieć czy waszych rejonach ubojnie, zakłady mięsne wstawiają byczki(płacą za nie potrącając dopiero przy sprzedaży) które rolnik opasa do dużych i sprzedaje danemu zakładowi ....zakład potrąca sobie tylko za cielaka.....taki system jest w Kole (zakłady mięsne) jeśli wiecie o podobnych systemach panujących w innych zakładach mięsnych prosił bym o info na tym forum.....jeśli ktoś miał taki chów to niech pisze jak na tym wyszedł itp

pozdro
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chów kontraktowany bydła mięsnego Dzisiaj, 12:04
  •  

#2 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 12 lipiec 2009 - 15:13

Chów kontraktowany bydła mięsnego Mój sąsiad właśnie będzie od nich brał 10 byczków i musi za nie wypakować 15 kola a później sprzedaje te byczki do kola i płacą mu cenę poubojowa. Lada dzień maja mu przywieźć byczki...!
Pozdro! <_<

#3 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 12 lipiec 2009 - 15:31

Chów kontraktowany bydła mięsnego Ale w tym rzecz że za cielaki płaci się dopiero przy uboju ....gdy dorosną do dorosłych....mi potrzeba około 60szt

#4 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 15:42

Chów kontraktowany bydła mięsnego A sąsiad mi mówił ze płaci odrazu jak przywiozą do niego cielaki...

#5 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 15:49

Chów kontraktowany bydła mięsnego To by mijało się z celem....mógł by kupić gdzie kol wiek i każdemu sprzedać....sąsiad coś wkręca.. Interesuje mnie jakę jeszcze inne zakłady proponują rolnikom podobny układ

#6 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 15:56

Chów kontraktowany bydła mięsnego Ja też takim układem bym był zainteresowany <_< Ale się jeszcze z czymś takim nie spotkałem w mojej okolicy...
Forza JUVE!!!

#7 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 17:22

Chów kontraktowany bydła mięsnego Nie wiem czy to jest takie opłacalne ponieważ zakłady też muszą chyba coś na tym cielaku zarobić, zakłady w kole cielaki sprowadzają z południa polski, gościu z mojej okolicy wziął od nich cielaki, za drugim razem kupował cielaki z południa na własną rękę a ostatnio znów wziął z zakładów ale nie wiem dlaczego.

#8 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 18:07

Chów kontraktowany bydła mięsnego Sasiad lubi czasem wkrecac glupoty ale to ze bierze od nich cielaki to prawda!!!I podobno ze te cielaki sprowadzaja z zachodu

#9 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 21:18

Chów kontraktowany bydła mięsnego Nie prawda znajomy wziął parę sztuk widziałem paszporty.....z tym że zakłady mięsne płacą za te cielaki a rolnik sam je kupuje .....zabezpieczeniem dla nich jest hipoteka.....a zakłady mięsne mają to z tego że wiedzę miej wiej kiedy będą mogli odebrać towar od rolnika mogą w pewnym stopniu zorganizować skup bydła.....po drogę maja pewności że rolnik sprzeda właśnie im te bydło..... a nie konkurencji..... możliwe że za parę lat z wołowiną może być podobnie jak z świnkami i sposobem chowu..chodzi mi o wstawianie prosiaków .....tak jak to robi firma Prima

#10 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 14 lipiec 2009 - 12:24

Chów kontraktowany bydła mięsnego Witam <_<
A próbowałeś szukać w internecie tzn. na stronach zakładów mięsnych ?
O ile mi wiadomo to chyba zakłady mięsne Sokołów prowadzą taki rodzaj kontraktacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 19:25

Chów kontraktowany bydła mięsnego Tez właśnie o tym zakładzie jest mowa!!!

#12 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:16

Chów kontraktowany bydła mięsnego To że facet płaci od ręki może być prawdą bo jest taka możliwość. można też stopniowo spłacać aż do sprzedaży. Ale jak spłaca się później to trzeba przez notariusza podpisać jakiś weksel czy coś i to kosztuje około 800-1000zł

#13 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 02 październik 2009 - 18:52

Chów kontraktowany bydła mięsnego Swojego czasu jedna z ubojni proponowała nam oraz kilku rolnikom z okolicy podpisywanie umów na dostawę określonej ilości kg żywca, w cenie 15% wyzszej od rynkowej. Wiem, że niewiele ma to wspólnego z tematem ale współpraca im się układa. My mieliśmy kontrakt z odbiorcą z Włoch, z którym współpracujemy do dziś więc na to nie przystaliśmy. Tylko jak rocznie za mało oddadzą to muszą na szybko kupować coś na boku bo są drakońskie kary :) ale to co jest powyżej to idzie w rynkowej cenie :) a nie w wyższej. Co do kontraktacji to nasze 10 pierwszych cieląt było na tej zasadzie z płatnością/potrąceniem przy sprzedaży.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#14 Share buzzka21

buzzka21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:18

Chów kontraktowany bydła mięsnego Firma sokołów również ma taka ofertę ale oprocentowana 7%w skali roku od kwoty zakupionych cieląt

#15 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:29

Chów kontraktowany bydła mięsnego W mojej okolicy działa ta firma http://www.lestan.pl/ .

#16 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 14:00

Chów kontraktowany bydła mięsnego Może mi ktoś coś powiedzieć na tomat tej firmy "lestan"?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#17 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 14:17

Chów kontraktowany bydła mięsnego

Może mi ktoś coś powiedzieć na tomat tej firmy "lestan"?

Znam dobrze ta firmą i nie jestem zbyt zadowolony z w spół pracy z ta firmą..
Firma wstawiła mi 30 sztuk podstawowy warunek to bydło luzem co jest bardzo ryzykowne bydło się bije że czasem strach wejść do obory. Bydło jest tylko na paszy treściwej więc nie można spodziewać się dużych przyrostów....
Po za tym zanim przyjmiesz bydło chciej zobaczyć dokumenty tz. fakturę za bydło która będzie ostro zawyżona a no i umowa z która warto skonsultować z prawnikiem bo jest dość zawiła.
A no i nie zdziw się jak będziesz je chował do tony bo panowie nie będą chcieli ich odebrać......

#18 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 21:49

Chów kontraktowany bydła mięsnego A co wiecie więcej o kontrakcie z Sokołowem??? Bo na ich stronie internetowej niczego nie ma ;) a jestem tym zainteresowany po powiększam stado bydła a w mojej okolicy mało osób sprzedaje cielaki

#19 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 11:49

Chów kontraktowany bydła mięsnego @FarmerPawlos, kup sobie mamki mięsne i będziesz hodował własny towar. Też miałem kiedyś bydło kontraktowane z le-stanem i ledwo się po tym pozbierałem, bo wszystko o czym pisze szczygel18 to prawda, a można jeszcze do tego dodać, że jeśli jakieś sztuki od nich Ci padną, to oni biorą na siebie do 3% upadków, a za resztę zapłacić musisz Ty. W moim przypadku zdarzało się ok 10% padnięć na początku, niedługo po przywiezieniu mi zwierząt (kto wie gdzie one wcześniej były i jaką drogę przebyły) i okazywało się, że te padnięte sztuki, za które ja musiałem zapłacić przewyższały ewentualne zyski, które miałem po sprzedaniu byków. No i oczekiwanie po kilka miesięcy, aż panowie zechcą odebrać byki to normalka. Tak więc ogólnie moja przygoda z tą firmą okazała się dokładaniem do interesu (z mojej strony oczywiście). Po tym wszystkim postanowiłem kupić jałówki limousine na mamki i trzymać od nich cielęta na opas. I jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Każdą sztukę mogę sprzedać w każdej chwili, zdrowotność bez problemu, a jeśli pasza w którymś roku będzie droga, czy będzie jej mało, młodzież mogę sprzedać jako odsadki, a matki nawet słomą się zadowolą. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 18:31

Chów kontraktowany bydła mięsnego Co do tych byków to mam kilka pytań. Czy krowy cielą się same i nie są agresywne wobec osób oprzątających przy nich? A jak słomy im wrzucisz to sobie same rozgarną?