Skocz do zawartości

Zdjęcie

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wladek

wladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 10:28

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu Tak jak w temacie jak się powinno postępować w przypadku zagotowania płynu (wody) w układzie chłodzenia ciągnika. Czy należy wyłączyć silnik i poczekać aż trochę opadnie temperatura, czy też nie należy go wyłączać ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu Dzisiaj, 14:28
  •  

#2 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 lipiec 2009 - 10:40

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu Zostaw ciagnik na kilkanascie minut na wolnych obrotach ciagnik i jest OK.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 10:44

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu Jak masz zerwany pasek to wyłączyć silnik. Natomiast jak jest nie zerwany to niech pochodzi na biegu jałowym brak obciążenia to się zacznie schładzać.

#4 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 20:33

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu a słyszał ktoś o wersji, że jeśli silnik zagotuje wodę to nie należy go wtedy wyłączać ?? Oczywiście nie mowie tutaj o sytuacji gdy zerwany jest pasek.

#5 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 20:46

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu powinno się zostawić na średnich obrotach nie aż tak wolnych bo wtedy jest dobre krążenie wody oraz lepsze chłodzenie jeśli wentylator nie jest napędzany elektrycznie. nie słyszałem o silnikach które trzeba zgasić chyba że by napęd pompy wodnej był elektryczny ale takiej jeszcze nie spotkałem. I pod żadnym pozorem nie dolewać chłodnego płynu bo wtedy może co nieco popękać.

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 20:53

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu jesli wyciekl plyn chlodzacy to jak najszybciej zgasic, to samo co w przypadku braku napedu pompy <_<
jesli wzrost temperatury wynika ze zbyt duzego obciazenia to nalezy odczekac chwile az temp wroci do normy i mozna kontynuowac dalsza prace redukujac przy tym bieg, lub zmniejszajac np. glebokosc robocza.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 21:53

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu U nas koleśiowi jak się woda gotowała w C-330 to upuszczał gorącą i dolewał zimnej efekt był taki że głowica w środku pękła
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#8 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 15 lipiec 2009 - 22:29

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu

powinno się zostawić na średnich obrotach nie aż tak wolnych bo wtedy jest dobre krążenie wody oraz lepsze chłodzenie jeśli wentylator nie jest napędzany elektrycznie. nie słyszałem o silnikach które trzeba zgasić chyba że by napęd pompy wodnej był elektryczny ale takiej jeszcze nie spotkałem. I pod żadnym pozorem nie dolewać chłodnego płynu bo wtedy może co nieco popękać.

I nie odkrecaj korka wlewu plynu chłodniczego znaczy chłodnicy, ponieważ moze wystrelic po odkręceniu. <_<
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#9 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 18:11

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu przed wymiana chłodnicy jak mi sie grzał to wyjąłem korek spustowy odkreciłem miałem zapas wody w bańce i spuszczałem i dolewałem nowej zimni :D utkiej i rezultat był spadła temp. zaczłem dzialać

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 21:20

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu zimną wode po zagotowaniu można dolać ale tylko na pracującym silniku!!! i dolewać należy powoli.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#11 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 18:45

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu ma sie rozumieć :D

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 20:09

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu czy jednorazowe wejście na czerwone pole czy utrata płynu i zagrzanie silnika ma jakiś wpływ na żywotność silnika, jakie silniki są najbardziej wrażliwe na przegżanie?

#13 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 20:37

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu moim zdaniem najbardziej wrażliwym na przegrzanie jest silnik PERKINS, po takim przegraniu zaraz pojawia się problem z braniem oleju.

#14 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 09:23

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu moim zdaniem nie powinno sie dopuścic nawet do jednorazowego wejśćia wskazówki na czerwone pole poniewaz to jest juz temp. wrzenia i może byc zapuźno a z tym perkinsem sie zgodze :D

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 22:58

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu Po przegrzaniu wskazane jest zmienić olej w silniku, chyba logiczne dlaczego. Co do wrażliwych silników, widzieliście kiedyś w Perkinsie pęknietą tuleje tak jak w C360 i podobnych po przegrzaniu? Bo ja nie.

Co do brania oleju to typowy objaw zapieczonych pierścieni, dotyczy to w sumie wszystkich silników. Przegrzanie odbija sie na trwałości, prosty przykład, przegrzej spaw a zwykle pęknie obok. Zagotowanie może też wykończyć silnik jak sie nie zauważy w pore, chwyci panewke na wale i po zawodach. Może zwichrować sie lub pęknąć głowica, wydmuchać uszczelke pod i inne cyrki. Ogólnie na zdrowie to nie wychodzi.

#16 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 31 lipiec 2009 - 13:55

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu kurcze, mi sie chyba C330 przegrzała bo uszczelke pod głowicą wydmuchało :D
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#17 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 31 lipiec 2009 - 18:55

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu najlepiej jesli nie ma zadnej awarii a temperatura wzrosła z powodu obciązenia silnika to zmniejszyc obroty i niech sobie silnik oddech złapie pompa wodna cały czas przepuszcza wode przez chłodnice i taki manewr pomoże - a co do szybszego zuzycia to logicznie patrząc mamy rozszezalność cieplną i do jakiegoś momentu to rozszerzanie się tulei i tłoków polepsza nam szczelność ale jak się silnik przegrzeje to wszystkie elementy "puchną" i trą o siebie mocniej niz zwykle a to prowadzi do szybszego zużywania się - w starszych motocyklach (co prawda to dwusuwy ale zasada ta sama) zdażało się nawet ze w przegzanym silniku tłok puchł tak ze blokował silnik - poprostu nie szło go ruszyć
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 22:02

Postepowanie w przypadku zagotowawnia wody/płynu U nas kombajn gosc zagrzal i wode wygotował :D 1,5 bańki 20 litrowej wlaliśmy i wtedy było full. Cud że ten kombajn chodzi, po prostu siatka isę zasyfiła kurzem i moment a że pierwszy raz kosił w życiu i miał problemy z opanowaniem hederu to juz maił w d*p*** wskaźniki. To było w środe, wczoraj u nas cały dzień kosił dziś już u kogo innego czyli kombajn działa :)
Mój Wladimirec podbija świat