Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki elektryczne

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 11 lipiec 2009 - 07:29

Ścieżki elektryczne Witam.
Mam zamiar kupic siewnik Nordsten Lift-o-matic CLG 300D MK II który jest w nie właśnie wyposażony. Handlarz mówi że się podłancza pod zapalniczke, ale ja w zetorku 7211 nie mam zapalniczki :D Nigdy przedtem nie robiłem ścieżek. Da się to całkowicie wyłączyc. Teraz mam opryskiwacz 12m i siewka też tyle posieje, to ewentualnie czy da się przestawic na 12m? No i jak je podłączyc do ciągnika? Wszyscy zachwalają że to bardzo dobra sprawa tylko ja się troche (bardzo) boje że na każdym moim przejeździe będą ścieżki lub nie ustawie dobrze i wyjdą w innych miejscach. :P Ma ktoś może siewnik z tym? <_<
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki elektryczne Dzisiaj, 22:59
  •  

#2 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 08:43

Ścieżki elektryczne Jak nie masz gniazda zapalniczki to zawsze możesz założyć,lub zamontować inne złącze do podłączenia siewnika(zmienić końcówkę w siewniku)
Jak nie podłączysz ścieżek pod instalację ciągnika to nie będą działać(o ile nie są załączone)
Jak masz opr. i siewkę 12m.to ścieżki robisz tak, 1 przejazd połową siewnika siejesz
2 przejazd całym siewnikiem siejesz,
3 przejazd cały siewnik i załączasz robienie ścieżek,
teraz trzy przejazdy z wyłączonymi ścieżkami i następny przejazd załączasz ścieżki i znów 3 przejazdy bez ścieżek i następny z załączonymi i tak w kółko aż skończy się pole.
Ścieżki po podłączeniu do ciągnika załącza się przełącznikiem elektrycznym(guziczkiem) i tym samym wyłącza
Ja mam elektryczne w siewniku Poznaniak.(wzór jest na siewnik 3metrowy)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#3 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 16:59

Ścieżki elektryczne Ale ja sprawdzic czy są włączone bez podłączenia? Ja mam motyla co sieje ok. 6m na jedną strone, czyli w tą i spowrotem akurat 12m. Czy trudno będzie je podłączyc do zetora? I jak wygląda ten komputerek? <_<
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 17:12

Ścieżki elektryczne Nasypać zboża i kręcić kołem to będziesz widział czy ze wszystkich rurek leci zboże ,jak leci ze wszystkich to ścieżki są wyłączone.
Podłączyć będzie łatwo wystarczy kabel prądowy i masa.Tego akurat nie wiem jak wygląda "komputerek"siewniku który chcesz kupić. U mnie to taka skrzyneczka z "drutem "zamontowana na aparatach wysiewających.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#5 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 17:27

Ścieżki elektryczne A w ciągniku też jakiś jest? <_<

#6 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 19:16

Ścieżki elektryczne W ciągniku mam gniazdo(nie od zapalniczki) i do niego podłączam kabel od sterownika ścieżek na którym jest przełącznik z dwoma diodami (czerwona i zielona)i w zależności czy są załączone czy wyłączone ścieżki świeci się jedna z diod.

#7 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 21:32

Ścieżki elektryczne zawsze można założyć wtyczkę jak do przyczepy + od siewnika podłączyć pod miejsce od świateł a - tam gdzie minus i jeździć na postojówkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 09:16

Ścieżki elektryczne A te ścieżki zatykają które rurki? Czyli jak trzeba zrobic żeby miec co 12m? Mi wyszło że 1 normalnie drugi (1 lub 2 rurki przy końcu zamknięte) 3 tak samo jak drugi bo raz przy razie, a 4 normalnie. Potem 5 normalnie 6 już zamknięty przy końcu 7 tak samo jak 6 , a 8 noemalnie. I tak w kółko <_<

#9 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 10:27

Ścieżki elektryczne schemat zakładania ścieżek
A-szer.siewnika
B-rozstaw ścieżek

Załączone miniaturki

• Przechwytywanie__cie_.JPG

#10 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 11:17

Ścieżki elektryczne A połowe siewnika zamknąc ręcznie i z kąd będe wiedział gdzie kończy się zasiane jak zamkne połowe, jak zaznaczyc tą połowe zasianą? I czy tylko raz musze zamknąc połowe a potem już normalnie tylko włanczac ścieżki? <_<

#11 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 18:30

Ścieżki elektryczne Tylko raz zamykasz połowę siewnika(ręcznie), a później to już tylko jeździsz normalnie i w odpowiednim momencie włączasz ścieżki(co 4 przejazd).
podaję przykład
Pierwszy przejazd siewnika (miedza po prawej stronie(siew połową siewnika))znacznik zostawia ślad do jazdy w następnym przejeździe, wtedy zamiast jechać po śladzie lewym kołem ciągnika,jedziesz prawym kołem ciągnika (może nawet obok znaku zależy jaki rozstaw jest kół przednich w ciągniku) Najlepiej jak na końcu pola po 1 przejeździe zanim podniesiesz siewnik na zasianym polu zaznaczysz(puszką po piwie czy nawet kamieniem lub znakiem w ziemi)dokąd sięga połowa siewnika która siała.Wtedy robisz nawrot z siewnikiem i metodą prób ustalasz jak jechać prawym kołem czy po znaku czy obok.
Trochę ten przykład pogmatwany ale myślę że dasz sobie radę z 1 przejazdem i zrozumiesz to moje zawiłe tłumaczenie.

#12 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 18:48

Ścieżki elektryczne możesz zawsze zacząć od ścieżki ( pierwszy przejazd) o ile masz siewnik do nawozu dwutalerzowy i możesz zamknąć wysiew nawozu na jeden talerz a w opryskiwaczu to zamykasz dwie sekcje i po sprawie. gorzej jak masz drzewa zaraz przy polu bo będziesz chaczył lancami.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 15:28

Ścieżki elektryczne Jak chcesz sie dowiedzieć o ścieżkach w nordstenach to odezwij sie na pw albo gg to Ci wytlumacze co i jak.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Dodaj odpowiedź