Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 TS

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 19:34

MTZ 82 TS Witam
Rozważam kupno ciagnika MTZ82 TS i jestem ciekaw co o nim sadzicie czym sie rozni od zwyklego MTZ82 i w jakich cennach oscylują te ciągniki
No i oczywiscie jego wady i zalety czekam na odpowiedzi
pozdrawiam i z gory dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 TS Dzisiaj, 01:18
  •  

#2 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 10 lipiec 2009 - 20:14

MTZ 82 TS Tsa mają turbinke co daje 10km więcej. Wady to skrzynie biegów podobno siadaja szybko. Od trzech posiadaczy słyszałem że skrzynie tak sie sypią. Znajomy juz 3 raz robi.

#3 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 10 lipiec 2009 - 20:28

MTZ 82 TS ale chcesz kupić nowego czy uzywanego bo ceny nowych 820 zaczynają się od 64 tyś PLN
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#4 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:46

MTZ 82 TS Przy normalnym użytkowaniu skrzynia 8 lat pociągne.Silnik ma dużo większy moment obrotowy i lubi wszystko rwać.Sprzęgło 5 lat,ale moc jest potężna pług B201 na glinie to na dwóch kołach ciągnie.Silnik 12lat nie ruszany,tylko wtryski i pompa regenerowane-ale jeżdził na wszystkim.A w skrzyni to synchronizator się wytrze i to cała awaria.

#5 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 07:30

MTZ 82 TS Mam na oku uzywanego z roku 97/98 tylko przebieg 3000mtg Hmm troszkawo sporo

#6 Share igor

igor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 07:33

MTZ 82 TS Ja osobiście jesli jest w dobrym stanie to polecam!

#7 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 14 luty 2010 - 18:39

MTZ 82 TS

Mam na oku uzywanego z roku 97/98 tylko przebieg 3000mtg Hmm troszkawo sporo

Ja miałem z 96roku przepracowane było około 3200mtg to był super sprzęt a z tom skrzynią biegów było tak że pod dużym obciąrzeniem jedynka wyskakiwała po jakimś czasie. Naprawde polecam ten ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 14 luty 2010 - 20:35

MTZ 82 TS Jakby ktos był chetny to ja mam taki ciągnik na sprzedaz dokłądnie jest to MTZ 82TS z 97roku. W razie czego proszę o kontakt, a spróbujemy sie dogadac ^^

#9 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 14 luty 2010 - 20:49

MTZ 82 TS Ja słyszałem o dwóch TS: jeden posiadał(kupił nowy) facet który sprzedał nam przyczepę mówił że jak orał na "borowinach" to turbina świeciła przez maskę i ciśnienie oleju spadało do zera, sprzedał go,ale oprócz tego raczej dobrze go wspominał. Drugi właściciel tartaku w którym pracuje sąsiad mówił że drugi raz korbowody wyszły mu bokiem. Z tego co czytałem na AF to dużo zależy od konkretnego egzemplarza na jaki się trafi, ja posiadam Pronara 82 TSA i przyznam że siłę uciągu, jak na 90KM ma super a to podobne ciągniki.

#10 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 14 luty 2010 - 21:07

MTZ 82 TS Sąsiad mój, użytkownik takiego sprzętu powiedział że jedyną rzeczą której nie rozbierał to właśnie skrzynia. ^^

#11 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 luty 2010 - 21:15

MTZ 82 TS Przyznać trzeba, że ciekawie się czyta opowieści o turbinach świecących przez maski, ciśnieniu spadającym do zera (dobrze, że nie do wartości ujemnych) i innych historiach. Ja myślę, że kupując MTZ'a czy Pronara powinieneś dużo pytać aby wyrobić zrównoważoną opinię na temat tych ciągników. Ogólnie kupujesz tani ciągnik to nie wymagasz od niego, aby sprawował się jak ten z najdroższej półki. Nie jest też tak, że tylko olej kapie, z tłumika wydobywa się czarny dym ale tylko wtedy kiedy nie stoi pod warsztatem. Z uciągu zapewne będziesz zadowolony, szczegóły będą czasem sprawiały trochę problemów ale naprawy nie wykraczają poza umiejętności przeciętnej osoby pracującej w tym fachu, ceny części też nie przerażają, jakość paliwa nie musi być idealna, ewentualną pomoc w usuwaniu problemów zapewne otrzymasz na tym forum. Dlatego zakup takiego ciągnika do mniejszego i mniej wymagającego gospodarstwa wydaje mi się być uzasadniony.

#12 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 luty 2010 - 22:32

MTZ 82 TS Mam pytanie czy warto zmieniać MTZ 82 96r. stan bdb na TSa gdzieś w okolicy 97r.? Najpierw myślałem kupić TSa a później sprzedać zwykłego jak wszystko będzie hulać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 luty 2010 - 23:36

MTZ 82 TS Raczej nie warto TS w praktyce nie zrobi wiele więcej od zwykłego 82 ,a wymieniać swój sprzęt na nieznany o podobnych parametrach to chyba nie warto .

Dodaj odpowiedź