piotrek30

Problem z Rekordem

Polecane posty

piotrek30    0

Witam wszystkich.

Mam taki problem: w kombajnie Bizon Rekord r. prod. 88, podczas koszenia dużego zboża,np. żyta (bo z małymi zbożami jest ok) gdy koszę, żyto na młocarnie idzie w nierównomiernej ilości zboża, to znaczy zboże gdzieś sie zbiera w podajniku i nagle słychać w młocarni huk i dopiero wtedy idzie na całą maszynę tak jakby gdzieś te zboże sie zbierało przed młocarnią. I to dzieje sie wtedy gdy kłosy żyta są pochylone w stronę kombajnu(pod włos) a gdy jest na odwrót wszystko idzie bardzo dobrze aż miło. Panowie pomóżcie bo niedługo żniwa a tu maszyna nie nadaje się do koszenia dużych zbóż. dry.gif


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Kolego ja miałem podobnie ale gdy zboze było z miotła lub chwastem. U mnie były już obrobione tryby w gardle i niektore ciagły. I gdy sie nazbierało i naszło na dobry tryb to wtedy wciagnał


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Mi się wydaje że sie nic nie zawiesza tylko jak słoma jest pod włos to podajnik slimakowy w ciąga na raz splątaną słome(wydziera z korzeniami i ziemią) i idzie na młocarnie.Obroty spadaja i słychać taki charakterystyczny huk.Trzeba jechać wolniej,ale i tak to czasami nie pomaga..

Jak by sie zawieszało to na wszystkich zbożach....też tak czasami ma...


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

To raczej odpada ponieważ wszystko w gardzieli jest nowe więc odpada. Ale gdy zboże kosi sie z włosem wszystko idzie ok, najgorzej kosić pod włos. A nie mam zamiaru zajeżdżać na drugi brzeg pól i kosić cały czas z włosem. <_<

 

Mi się wydaje że sie nic nie zawiesza tylko jak słoma jest pod włos to podajnik slimakowy w ciąga na raz splątaną słome(wydziera z korzeniami i ziemią) i idzie na młocarnie.Obroty spadaja i słychać taki charakterystyczny huk.Trzeba jechać wolniej,ale i tak to czasami nie pomaga..

Jak by sie zawieszało to na wszystkich zbożach....też tak czasami ma...

 

No właśnie na wszystkich zbożach a nie tylko na wysokich i to w dodatku pod włos. A jeśli chodzi o prędkość to w dużym zbożu kosi sie i tak wolno.


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Na pewno wszystko masz dobre...i nic ci się nie zapycha...

(nieprzyjemny jest ten dzwięk,ma sie takie wrażenie jak by sie miał zaraz zamulić :P <_< )

 

Ja to tyko czasami tak miałem,ale tylko na położonym życie(pod włos).

 

Chyba że ma ktoś lepsze pomysły...... :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

kolego farmer120ha chciałbym żeby tak było ale niestety jest inaczej. Myślę ze może coś być pochrzanione z ustawianiami klepiska i dlatego gdzieś słoma sie blokuje przed młocarnią


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Ale pomyślmy troche.... :P

 

Jak by tak było to czego miało by się blokować tylko wtedy jak kosisz pod włos..??

 

Trzeba by zdjąć pewnie podajnik(gardziel) i sprawdzić z tym klepiskiem wszystko może być możliwe,ale osobiście wątpie.... .Ale jeśli nie sprawdzisz to pewny nie bedziesz.. <_< :D Jak byś zrobił to napisz, bo aż ciekawy jestem..


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

Kombajn jest już rozjechany o widać młocarnię. Trzeba szukać tej wady. Powiem Ci jeszcze ze kilka razy tą słomę cofnęło z powrotem przez gardziel na ślimak. I zawsze tak grduka jak to się dzieje więc pewnie wtedy jak młocarnia wciągnie tą słome


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

a masz w dobrą stronę przenośnik pochyły założony ? najpierw idą zęby a dopiero gładka strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

A to jak cofa to chyba coś jest nie tak.Bo mi cofać to nie cofało...

A to ci się tak nagle stało czy w poprzednich sezonach było wszystko ok..??Jak teraz na jęczmieniach...??


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

Kombajn był kupiony od gościa 2 lata temu ale on od nowości kosił same niskie zboża (jęczmienie i owsy) rzepak no i kukurydze ale zmieniał klepisko. Ale w okolicy facet ma REKORDA i gospodarstwo i kosi ok 50 ha żyta i wszystko jest ok i go chwali. A może ten o którym pisze ma jakąś wadę fabryczną...


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Pod włos w życie tak się dzieje, u mnie też, z tym, że u mnie jak już 'walnie' to na ogół zapycha...

Sprawdź czy taśma jest dobrze napięta (ta w gardzieli).

Gdy kosisz pod włos to paradoksalnie czasem pomaga jechać szybciej a nie wolniej.

Bo te 'kołtuny' to gromadzą się raczej w hederze, nie w gardzieli (bo tam nie mają jak...), dopiero potem, gdy już się nazbiera to tam je wrzuca, a gdy jedziesz szybciej, to wtedy nie zdąży tak dużo nagromadzić przed ślimakiem, bo ta napływająca masa pcha dalej tą co już jest w hederze i przepływ jest bardziej równomierny, a nie taki 'skokowy' i młócarnia wtedy lepiej sobie daje radę.

 

Bynajmniej u mnie tak jest (mam rocznik '87) i u mnie właśnie jazda szybciej pomaga...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

kolego K1ROVEZ dzięki za cenną wskazówkę. A czy Tobie dzieje się też tylko w długim zbożu ,np. w życie?? Bo u mnie tylko w takich zbożach a owsy to kosi bardzo dobrze


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Tak, tylko w życie (jeszcze w gryce tak bywało, ale to już zupełnie inna bajka...).

Wiadomo, owies, czy jęczmień to nie ma problemu, bo nie ma słomy (w porównaniu do żyta), więc nic się nie dzieje.

Nawet jak miałem w zeszłym roku żyto jare, i ono wyszło dość rzadkie (i dlatego stało...), to też pomimo dłuższej słomy nie było problemów.

Ale pod włos jak się kosi to nieraz można dostać nie powiem czego, bo nawet jak masz cofnięty nagarniacz to potrafi się zbierać nie przed, a na ślimaku i czasem to nawet motowidło potrafi zabrać to z powrotem przed heder (zwłaszcza jak jest mocno z górki).

 

W zeszłym roku właśnie miałem z tym większy problem, taśma była trochę za luźna, podciągnąłem ją tak jak te 'blaszki' pokazują i trochę pomogło, ale efekt był dopiero jak skróciłem łańcuchy i naciągnąłem tak trochę 'za mocno'. Wtedy to już 'szło', bo mogłem jeździć szybciej.

 

Jak będzie w tym roku to zobaczymy. Żyto na razie wyrosło, a że pada u mnie ciągle to ma szansę się położyć jeszcze bardziej niż rok temu tak więc będzie pewnie ciekawie.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

kolego nie przejmuj się tym ten typ tak ma i trzeba się z tym pogodzić niestety jest to przyczyna tego że słoma jest tak długa że część z niej jest jeszcze na podajniku a część już w bębnie i to jest przyczyna wydawania dziwnego dzwięku i obniżania obrotów bębna standard w wielu kombajnach, między innymi z tego powodu nowe kombajny mają dużo dłuższe podajniki pochyłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Nowe kombajny mają też dłusze podajniki,żeby nie stać.Siedzimy sobie wygodnie w fotelu kierowcy i bez problemu widzimy co się dzieje "w hederze".. :P <_<

 

Chyba bez potrzeby sciągnołeś podajnik...Ale sprawdzić trzeba...


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

No sprawdzić zawsze można. Ale jeżeli żyto leży i ma długą słomę to niestety, ale kosząc pod włos będzie się tak zapychało. Ja miałem tak, że żyto jeszcze nie było ścięte przez kosę, a już do gardzieli ciągnęło, tam się tego dużo w jednym miejscu nazbierało i potem młocarnia stawała, bo za dużo na raz poszło. Dlatego potem kosiliśmy z włosem, najpierw ścinało, a potem dopiero nagartało. Innej rady nie było, bo żyto leżało przy samej ziemi. Trzeba było zalatywać.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

u nas kilka lat temu jak tak położyło żyto to daliśmy sobie spokój z koszeniem bizonem bo dało się tylko w jedną stronę a paliwo na przejazdy by kosztowało tyle co najęcie kombajnu, i w sumie jak wpadł CASEm to po 2 godzinach z 6 ha żyta nic nie zostało a na tym samym kawałku bizonem 2 ha męczyliśmy się cały dzień <_< a ile nerwów jak się zapchał a w tamtym ani razu nic się nie zapchało i śmigał w dwie strony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

a jaki był to model classa ? bo chyba nie mały skoro żyto w takim czasie zrobił

 

1. Nie cytuj poprzedniego posta

2. Posta piszemy tylko w oknie "białym"

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

to był CASE a nie CLAAS a jaki model to ci nie powiem bo nie pamiętam tego wiem tyle że był to roter z 1997 roku z chederem ponad 6 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
kolego nie przejmuj się tym ten typ tak ma i trzeba się z tym pogodzić niestety jest to przyczyna tego że słoma jest tak długa że część z niej jest jeszcze na podajniku a część już w bębnie i to jest przyczyna wydawania dziwnego dzwięku i obniżania obrotów bębna standard w wielu kombajnach, między innymi z tego powodu nowe kombajny mają dużo dłuższe podajniki pochyłe

 

Tak właśnie jest, jak mówi tutaj kolega :D W moim Z056 też się tak dzieje przy powalonym życie, w tamtym roku jeździliśmy tylko w jedną stronę <_< bo się zapychało a żyto bardzo fajnie sypało ;[ W tych nowszych rekordach już nie ma tego problemu, bo mają dłuższe podajniki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komendant    5

U nas w hederze zbierały się właśnie takie "kołtuny" i jak już łyknął to koniec - tylko klucz i szarpanie na siłę <_<. Ale poradziliśmy sobie z tym. Opuściliśmy motowidła, przekręcając tłoki na niższe otwory. Teraz równo podaje zboże i nic się nie zapycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

A może opuścić ślimak w chederze ,żeby równo ciągnął i nie powstawały te kołtuny


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0
U nas w hederze zbierały się właśnie takie "kołtuny" i jak już łyknął to koniec - tylko klucz i szarpanie na siłę <_<. Ale poradziliśmy sobie z tym. Opuściliśmy motowidła, przekręcając tłoki na niższe otwory. Teraz równo podaje zboże i nic się nie zapycha.

 

 

O tym to nie myśleliśmy. Bardzo możliwe że to jest przyczyną, dzięki za cenną wskazówkę <_< a w jakim kombajnie tak się działo?? też w rekordzie??


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komendant    5

Tak jest, działo się to w naszym Z058. Spróbujcie tak zrobić i napisz jakie będą tego efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
    • Przez karol210589
      Mam pytanie do praktyków. Co w czasie suszy polecacie i robicie? Mocznik dolistnie? Czy rsm dolistnie bo też podobno można to tak stosować 
      Chodzi mi o wzmocnienie zbóż głównie pszenżyto i żyto. Są słabe oczywiście z powodu suszy. I chce je jakoś wzmocnić 
      Również czekam z drugą dawką rsm na zboża bo czekam na deszcz. Temat był gdzie już zakładany jednak chciałbym o konkretne rozwiązania które praktykujecie. Z góry dziękuję za pomoc
      Będę stosował to naturalnie z siarczanem magnezu i mikroelementami
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj