Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o przyczepach Pronar

236 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 21:39

Co sadzicie o przyczepach Pronar Ja mam takie: 400/60-15.5 14PR
Chłop ze wsi

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
przyczepa rolnicza Unia P10 LONG

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe pozostałe
  • 56457.00 PLN
  • 18 mar 2017
Przyczepa jednoosiowa Pronar T654/1 NOWA

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Jednoosiowe: Przyczepy jednoosiowe Pronar
  • 21200.00 PLN
  • 20 mar 2017
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 16200.00 PLN
  • 28 kwi 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o przyczepach Pronar Dzisiaj, 08:55
  •  

#102 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 17:00

Ja źle zrobiłem że nie wziąłem wyższych opon do mojej T-672 bo te standardowe się grzeją :lol: , a w ogóle źle zrobiłem że nie wziąłem T-672/1 bo różnica cenowa nie duża :lol:

Chodzi ci o to ze piasty ciepłe po dłuzszym transporcie ??

#103 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 17:17

Co sadzicie o przyczepach Pronar Piasty się nie grzeją tylko opony :lol: Po przejechaniu 40 paru km z prędkością około 40km/h i z 7 tonami pszenicy (bo to już końcówka była, ale śmiało jeszcze ze 1.5-2 tony by weszło) opony przy minusowej temperaturze parowały i były ciepłe :lol:
Chłop ze wsi

#104 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2009 - 10:29

Co sadzicie o przyczepach Pronar Nie dziwne, że się grzeje, jak ona jest wyliczona na 30km/h. W okolicy ma dwie ósemki na małych kołach i nie brał opcji 40km/h i żałuje, bo jak wapno woził z cukrowni jakieś 50km drogi, to średnio 5 km od domu mu opony strzelały, bo jeździły z jd 6200.

#105 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 29 marzec 2009 - 11:18

Co sadzicie o przyczepach Pronar Widziałem u dilera przyczepę Pronar 8ton , osie 30km/h, ale opony były o indeksie prędkości A8 czyli 40km/h.Tak samo mam w swoim Metaltechu Db8000 kupiłem wersje 30km/h ,a opony są 40km/h.Myśle,że przyczyną strzelania opon było przeładowanie przyczepy.

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2009 - 11:32

Co sadzicie o przyczepach Pronar Kolego nie cytuj postów, zwłaszcza, gdy nie masz nic do powiedzenia.

#107 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 14:01

Kolego nie cytuj postów, zwłaszcza, gdy nie masz nic do powiedzenia.

#108 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 21:34

Co sadzicie o przyczepach Pronar Popieram, podejrzewam to samo, przyczepy za pewne były przeładowane i po dłuższej drodze opony poprostu nie wytrzymały.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#109 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 05:47

Widziałem u dilera przyczepę Pronar 8ton , osie 30km/h, ale opony były o indeksie prędkości A8 czyli 40km/h.Tak samo mam w swoim Metaltechu Db8000 kupiłem wersje 30km/h ,a opony są 40km/h.Myśle,że przyczyną strzelania opon było przeładowanie przyczepy.

Podaj dokładne parametry tych opon....firme, rozmiar itp. Z góry dziekuje ;)

#110 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 06:15

Co sadzicie o przyczepach Pronar W Pronar 8t były opony 400/60-15.5,indeks nośności 145,prędkości A8 producenta nie pamiętam ,natomiast w moim Metaltechu DB8000 były opony Petlas 15/55-17 o indeksie nośności tylko 137,wziąłem ich za d.... i z wielkim bólem wymienili mi na opony 360/65-16 o indeksie nośności 148 odpowiednim do ładowności tej przyczepy firmy Trelleborg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 09:42

Co sadzicie o przyczepach Pronar Zgadzam się z kolegą wyżej, osie są 30 km/h ale opony założone 40 km/h, ale u mnie mogło to być winą tego że za mało powietrza mam, bo były lekko ugięte ;)
Chłop ze wsi

#112 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 20:59

Co sadzicie o przyczepach Pronar Czy pronaru z exportu z zachodu są dużo droższe niż nasze krajowe? http://www.traktorpo...hine_id/537764/ to takiemu Bambrowi ze szfabi nie lepiej kupić u nas taką przyczepę?

#113 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:25

Co sadzicie o przyczepach Pronar W instrukcji obsługi mam napisane co jest w wyposażeniu standardowym i w opcji, do każdego innego kraju przyczepy mają inne wyposażenie i różnią sie częściami (chyba) ;)
Chłop ze wsi

#114 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 13 maj 2009 - 21:07

Co sadzicie o przyczepach Pronar W końcu jutro przyprowadze moje Pronarki T672/1 z pomostami i plandekami ;)
Szkoda tylko że nie wziąłem kól innych no ale trudno.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#115 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 17 maj 2009 - 11:06

Co sadzicie o przyczepach Pronar u mnie mają 4 przyczepy pronara i wszystko dobrze niedość że fajnie się prezentują to też nie przepuszczają ładunku jak kiedyś umnie na żniwach co przyczepa po zboże pojechała a tu dziura w przyczepie i szypko plandeke zakładać na przyczepe ;) bardzo polecam tę przyczepy i życze żeby ci posłużuły na wiele lat

#116 Share COUNTRYSERVICE

COUNTRYSERVICE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 20:29

Co sadzicie o przyczepach Pronar Srawa z innej beczki: kupiłem pzyczepę Pronar T671 (jednoosiówka 5t ładowności). To jest koszmar jak w tej fabryce nie myślą...
1. nie da się mocniej skręcić bo cięgła od TUZa haczą o dyszel (jeżdżę n HITCHu)i żeby nie poprzycinac kabli trzeba je wiązać na gumie, żeby były w powietrzu
2. z drugą przyczepą nie da się skręcać bo wyjścia pneumatyki i hydrauliki w jednoosówce są na tej samej wysokośi co hak i przy pierwszym skręcie (nawet nie wielkim) krzywi się w/w wyjścia( co tez zrobiłem)
3.długi zwis i nisko osadzona belka ze światłamiskutecznie przeszkadzają przy jeździe po nierównym terenie
4.wąska oś - przyczepa bardzo niestabilna
Mieszkam w górach i szukałem prostej przyczepy, z naciskiem na oś ciągnika (HITCH), stabilnej, a tu g...no - ładnie wygląda, ale rozwiązania techniczne - porażka
KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

#117 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7077 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 21:39

Co sadzicie o przyczepach Pronar ad. 1- to wina Twojego ciągnika że chaczysz TUZ'em o dyszel, z każdą przyczepą jednoosiową tak będziesz miał ;) jak chcesz mieć zaczep na hitch'a to musi on być nisko żeby to jakoś podczepić, jedyne co możesz to podnosić cięgna,
ad. 2- ja takiego problemu w mojej przyczepie Pronar nie mam. Nie wiem jak Ty skręcasz ;)

#118 Share COUNTRYSERVICE

COUNTRYSERVICE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 10:56

Co sadzicie o przyczepach Pronar Ad.1 cięgna mam podniesione do samej góry, musiałem nawet przełożyć bolce, tak żeby po "zdeżeniu" z dyszlem mogły się poddać jeszcze trochę w górę. Porównaj dyszel np. ze starym polskim rozrzutnikiem jednoosowym - tam jest prowadzony nisko od samej przyczepy, w pronarze wychodzi w poziomie spod skrzyni ładunkowej i dopiero przy ciągniku schodzi gwałtownie w dół i właśnie o to miejsce zahaczam.
Ad.2. Wyjście pneumatyki jest zamocowace 20cm od środka zaczepu i ma długość ok 15 cm, to dale max. kąt wychylenia dyszla ok 45 stopni, a weź pod uwagę,że dyszel jest trójkątny, to dodatkowo zmniejsza ten kąt
KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

#119 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 14:46

Co sadzicie o przyczepach Pronar a co sądzicie o takiej przyczepce PRZYCZEPA T663/1 SILO - PRONAR Sp. z o.o. - ciągniki, przyczepy, wozy paszowe, kombajny zbożowe, owijarki, prasy belujace, zamiatarki, pługi odśnieżne, posypywarki piasku, ładowacze czołowe, maszyny komulane, ....?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 11:26

porównywalem.ma identyczny jak w metel-techu.wogole toone roznia sie tylko szczegolami.
nie wiecie czy do propnaru da sie zamówic plandeke? ;)

nie ma żadnego problemu, ja kupiłem w tym roku 6-cio tonówkę z plandeką

8T z pronaru sa bardzo ładne i na pierwszy rzut oka ogólnie super ale porównując je np z metaltechem to mają wszystko cieńsze i nie wiem jak to by było gdyby ktoś chciał na niej ciężkiego przewozić na długie dystanse...

jak mogą mieć wszystko cieńsze skoro 6-cio tonowa z Pronaru ma masę własną 2120kg, z Metaltech-u 2150 kg???

Dom Handlowy Henryki i Pawła Korbanków
PRZYCZEPA T653/2 - PRONAR Sp. z o.o. - ciągniki, przyczepy, wozy paszowe, kombajny zbożowe, owijarki, prasy belujace, zamiatarki, pługi odśnieżne, posypywarki piasku, ładowacze czołowe, maszyny komulane,