Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o przyczepach Pronar

235 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 21 październik 2007 - 20:58

Co sadzicie o przyczepach Pronar Tylko na grubośc stali, to nie zwracajcie uwagi bo czasem materiał o połowę cieńszy będzie miał większą wytrzymałość.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o przyczepach Pronar Dzisiaj, 03:53
  •  

#62 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 październik 2007 - 22:51

Tylko na grubośc stali, to nie zwracajcie uwagi bo czasem materiał o połowę cieńszy będzie miał większą wytrzymałość.

e takich cudow to nie ma, bo przyczepy musialyby byc robione technika ktora w kosmos trafia, ale niewielkie wahania moga sie znalezc
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2007 - 16:33

Co sadzicie o przyczepach Pronar Z tym się zgodzę. Po prostu pewna grubość musi być, a jakiś tam super materiał nie jest opłacalny bo cena też będzie super(wysoka)

#64 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 październik 2007 - 14:45

Co sadzicie o przyczepach Pronar Co do materiału to wszystko zalezy od wszystkiego, pracuje w hucie stali i jak przyjdzie stal do walcowania z turcji czy bułgari to syfu na agregacie jest z tona po zmianie, a jak z czech czy słowacji to pare kilogramów, do tego trzeba wiedzieć jak uszlachetniona jest stal, jedna bedzie za twarda druga za miękka a bedą miały ten sam standart, najlepiej kupować u producenta, jak największego bo tam są kontrole i oszukiwac sie nie da..
Wg mnie pronary to zwykłe przyczepy, złe napewno nie są, jak sie dba to bedzie ok, a fliegl to moze i mocny jest ale bez przesady, nie za taką kaase..

#65 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 październik 2007 - 17:32

Wg mnie pronary to zwykłe przyczepy, złe napewno nie są, jak sie dba to bedzie ok, a fliegl to moze i mocny jest ale bez przesady, nie za taką kaase..

oczywiscie ze nie sa zle, tylko np. kamieni nie chcialbym nimi wozic :P , jesli chodzi konkretnie o porownanie do fliegla to moglby ktos zrobic, bo w sumie to nie wiem jak duza jest roznica w cenie dla porownywalnych przyczep z tym samym wyposazeniem.

Co do materiału to wszystko zalezy od wszystkiego, pracuje w hucie stali i jak przyjdzie stal do walcowania z turcji czy bułgari to syfu na agregacie jest z tona po zmianie, a jak z czech czy słowacji to pare kilogramów, do tego trzeba wiedzieć jak uszlachetniona jest stal, jedna bedzie za twarda druga za miękka a bedą miały ten sam standart, najlepiej kupować u producenta, jak największego bo tam są kontrole i oszukiwac sie nie da..

cale szczescie to twoja brocha :D , a nas obchodzi norma jaka huta wyda i niewazne skad pochodzi
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#66 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 październik 2007 - 18:10

cale szczescie to twoja brocha :P , a nas obchodzi norma jaka huta wyda i niewazne skad pochodzi

brocha? co to ?
Myślisz że normy sie wszysy twardo trzymają, wszystko idzie na masową produkcje, tysiac ton niezbyt dobrej stali agregacik przerobi w dobe i pójdzie w pół dnia pociongiem(w sumie to pociagi jeżdżą głównie do niemiec a chyba stamtąd jest fliegl;P)
Trafi do kowalskiego a kowalski myśli że ma dobry towar a tu kicha;]

Wg mnie takie powiedzenie że kamieni nie chciałbym wozić przyczepą xxxx to troche dziwne, to ma być do użytku a nie stać, za to sie kasuje klientów albo jak dla siebie sie robi to sie mówi trudno;]

Fliegl dobry albo i bardzo dobry ale lekko przereklamowany wg mnie ;P

#67 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 październik 2007 - 19:20

Myślisz że normy sie wszysy twardo trzymają, wszystko idzie na masową produkcje, tysiac ton niezbyt dobrej stali agregacik przerobi w dobe i pójdzie w pół dnia pociongiem(w sumie to pociagi jeżdżą głównie do niemiec a chyba stamtąd jest fliegl;P
Trafi do kowalskiego a kowalski myśli że ma dobry towar a tu kicha;])

no raczej po to one sa, na ich podstawie sie projektuje,
raczej kowalski nie zrobi sobie sam przyczepy na podworku

Wg mnie takie powiedzenie że kamieni nie chciałbym wozić przyczepą xxxx to troche dziwne, to ma być do użytku a nie stać, za to sie kasuje klientów albo jak dla siebie sie robi to sie mówi trudno;]

no wlasnie oto chodzi, ze nie ma stac (masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem) tylko przyczepa pronaru dosc szybko by sie zniszczyla (metaltechu i fliegla tez), a na sarmata albo skorupe z demobilu ladujesz i jedziesz elegancko wysypiesz i nawet rysa nie zostaje

#68 Share StoproKuptel

StoproKuptel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2007 - 19:50

no wlasnie StoproKuptel zgrywasz cwaniaka i wiesz o tych przyczepach tyle ze moglbys pisac ksiazki na ten temat chyba ze pracujesz w Pronarze :P?? Nie sadze zeby pronarowskie przyczepy byly takie silne jak piszesz widzialem ich konstrukcje z bliska i jakos nie wyobrazam sobie ich za 10 lat w calosci. Osobiscie wolalbym doplacic i kupic np. Fliegla lub Metaltech

Kolega mi opowiadał sam on pracuje w Pronarze i ma 2x8t, ja terz użytkuje.Sam terz byłem w fabryce Pronara i widziałem proces produkcji przyczep.Może napisze kiedyś książke jak kupie sobie jeszcze z jedną.
1506450574f009e

#69 Share StoproKuptel

StoproKuptel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2007 - 20:16

he gosciu przeglady techniczne to ja za 2-3 lata sam bede pisal, a przyczepy prod rosyjskiej maja wspolczynnik bezpieczenstwa pow.3 :P podczas gdy pronarowkie powinny miec 2, ale wszystkimi sposobami sa naciagane
napisales do tej pory 2 posty, wiec uwazaj jak rozmawiasz, poza tym co to za pomysl zeby pisac wszystko wytluszczonym drukiem????

Nie będziesz mi mówił jak mam pisać,dopiero zaczynam na AF temu mam tylko tyle postów zobaczymy jak dalej będzie ,postarajmy porównać Fliegla i Pronara a pózniej pórwnamy jakość do ceny.
1506450574f009e

#70 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 październik 2007 - 14:24

no raczej po to one sa, na ich podstawie sie projektuje,

Chodziło o normy twardości itp stali jak coś..

raczej kowalski nie zrobi sobie sam przyczepy na podworku

Ale Kowalski moze mieć ludzi co zrobią za niego robote i mieć hale produkcyjne i tylko kase zbierać i dyspozycje wydawać... o takiego mi chodziło..

no wlasnie oto chodzi, ze nie ma stac (masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem)

To pisz to co powinno być, bo napisałeś, że nie chciałbyś pronarem np wozić kamieni, czyli jak sie czymś nie wozi czegos to przyczepa chyba stoi, no chyba że lata :P

KAżdy robi tym na co go stac, i trudno, a jak już sie zajmujesz kamieniami i ich wożeniem non stop to już trzeba sie wyposażyćw skorupe, a jak od czasu do czasu to nie ma sensu kupować spejalnej do tegoprzyczepy tylko wozić tym co jest, trudno sie mówi ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 październik 2007 - 15:46

Chodziło o normy twardości itp stali jak coś..

no fakt tu sie nie zrozumielismy i byc moze patrzymy z innej perspektywy, bo ty pracujesz w hucie, a ja nie mam z tym nic wspolnego i ewentualnie zamawialbym to co okreslila huta

KAżdy robi tym na co go stac, i trudno, a jak już sie zajmujesz kamieniami i ich wożeniem non stop to już trzeba sie wyposażyćw skorupe, a jak od czasu do czasu to nie ma sensu kupować spejalnej do tegoprzyczepy tylko wozić tym co jest, trudno sie mówi ;]

kamieni tez nagminnie nie woze, ale wlasnie gdyby sie trafila taka potrzeba, to nie wzialbym pronara, bo szkoda zniszczyc przyczepe.
ciekawe jak wygladaja po burakach??

#72 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 październik 2007 - 16:10

to co okreslila huta

a z tym róznie bywa, wystarczy że ktoś sie zagapi ;P albo przyśnie na nocce przy agregacie;]

kamieni tez nagminnie nie woze, ale wlasnie gdyby sie trafila taka potrzeba, to nie wzialbym pronara, bo szkoda zniszczyc przyczepe.

No jak sie ma alternatywe w postaci innych przyczep to oczywiste;P Ja mam jedną wywrotke i wozi sie nią wszystko, złom,żwir, szlake,drewno, haś ziemie i zboża, poprostu wszystko, ale sam sobie robiłem i wiem na co moge pozwolić sobie i ile wytrzyma ;]

ciekawe jak wygladaja po burakach??

A jak ma wygladac? Nie rozumiem, nie znam sie, nie miałem do czynienia, buraki są specyficzne? żrące czy co? :P

#73 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 24 październik 2007 - 17:06

Co sadzicie o przyczepach Pronar To chcesz kupi przyczepę żeby stała i ozdabiała podwórko? wiadomo że musi się pobrudzić i trochę podniszczyć :P
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#74 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 październik 2007 - 19:34

A jak ma wygladac? Nie rozumiem, nie znam sie, nie miałem do czynienia, buraki są specyficzne? żrące czy co? :P

heh nie tylko jak kombajnem sie laduje to spadaja z duzej wysokosci i wala po przyczepie wcale nie gorzej niz kamienie, np. moi sasiadzi gdy ojciec u nich kopie to swoich przyczep juz nie podstawiaja :D

To chcesz kupi przyczepę żeby stała i ozdabiała podwórko? wiadomo że musi się pobrudzić i trochę podniszczyć cool.gif

uwierz mi ze na bank nie bedzie stala, a z tym ze jak pracuje to musi byc zniszczona, wcale sie nie zgodze

#75 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 październik 2007 - 19:45

heh nie tylko jak kombajnem sie laduje to spadaja z duzej wysokosci i wala po przyczepie wcale nie gorzej niz kamienie, np. moi sasiadzi gdy ojciec u nich kopie to swoich przyczep juz nie podstawiaja :P

Różnie rózni ludzie patrzą na maszyny, dla mnie to rzecz nabyta(jeżeli chodzi o przyczepe to zrobiona) i ma pracowac, a nie żebym dokładał roboty sobie żeby jej nie zniszczyć czy coś...
Z tkaim popdejściem to co byś powiedział na to że 3 dachy dawchówki( ok 6tys szt-15t) rzucanej prosto z dachu(parter, piętro,poddasze) tak żeby sie rozbiła w mak moja przyczepa przyjęła, nic akurat się nie stało, no dobra, farba sie ciut złuszczyła, ale jakbym sie tak pielęgnowac miał przyczepą to bym chyba nie kupował ;P
Jaką gruba blache majapronary na podłodze a jaka na burty? Ja mam 4 i 2mm i uważam ze to absolutne minimum..
A kostrukcja ramy paki z czego jest wykonana? bo gdzieś widziałem nie z ceownika czy czegoś podobnego, ale z grubej blachy(a z 1cm) wycięte paski i pospawane, w sumie chyba niezły jest ten drugi pomysł;]

#76 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 15:52

Co sadzicie o przyczepach Pronar Powiecie mi coś na temat przyczep T-672 (8T).Ponieważ zamierzam takie kupić dwie.Będą wyposażone w stelaż z plandeką i pomostem , tylny zaczep i koło zapasowe. :lol:

#77 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 16:37

Co sadzicie o przyczepach Pronar No jeśli dużo się nie różni od tej 6T to gorąco polecam.
Mocna rama, szczelne burty- jakością porównywalna do Meta-Techu, a cena niższa...

#78 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 16:51

Co sadzicie o przyczepach Pronar Jedyne czym sie różni to ze ma grubszą bądź mocniejsza rame no i wymiary.A ty masz jakies pronarki??

No ludzie!!! mówcie mi o tych modelu T-672(8T).Bardzo mi na tym zależy.
Czekam na wasze odpowiedzi tym bardziej że widze kilka osób ktore ma z nimi styczności :lol:

Edytuj posty, a nie piszesz jeden za drugim!!

#79 Share truck

truck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 14:24

no i w metaltechowskich jest zajefajna szczelnosc burt z podwoziem ziarenko maku nie przejdzie :)

m.in. dlategoż też błędem jest porównywanie tch marek do siebie .Metaltech jest liderem polskich producentów przyczep ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 16:53

Co sadzicie o przyczepach Pronar Powiem wam tak, ostatnio wozilismy buraki od ROPY i sąsiad pomagał mi 6tką pronarowską z podwójnymi burtami. Na boczny wywrót sie nie nadaje bo ma na skrzyni za dużo buraków, a jest za niska, żeby pryzmę z niej usypać, jeśli odepniesz burty z dołu na uchylone, wtedy połączone burty siedzą w pryzmie i nie ma jak odjechać, na dielone burty wtedy dola ciągnie sie prawie po ziemi i gnie uchwyty. Jedyne wyjście to kiper do tyłu, ale na kiprowanie takiej masy jest ona jednak za słaba i na ten tył to widzę że ona długo nie pociągnie. Ja natomiast śmogałem 6tka autosanowską z zakładkami 40 cm i bardzo fajnie się z niej usypywało pryzemke. Pamietajcie jednak wysokość skrzyni jest bardo ważna.