zetor7745

Co sadzicie o przyczepach Pronar

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Balzak    6

Ceny tych przyczep znajdują sie w dziele Cenniki. A jeśli nie to zgłoś sie do mnie to coś poradzimy.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@StoproKuptel poladuj na nie 12 ton przez 10 lat i wtedy zobacz czy to najlepsza konstrukcja

Podaj lepszą firmę,jak będzie się przeciążać każda się pojakimś okreśie zj...ie jak konstruktor określił np.6ton to tyle trzeba przewozić można przeciążyć podwójnie zostało to przewidziane w kąstrukcji przyczepy ale trzeba się liczyć ze szybszą zużywalnością każdej nawet najlepszej poczytaj sobie przegląd techniczny to pisz w tedy.


1506450574f009e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Podaj lepszą firmę,jak będzie się przeciążać każda się pojakimś okreśie zj...ie jak konstruktor określił np.6ton to tyle trzeba przewozić można przeciążyć podwójnie zostało to przewidziane w kąstrukcji przyczepy ale trzeba się liczyć ze szybszą zużywalnością każdej nawet najlepszej poczytaj sobie przegląd techniczny to pisz w tedy.

he gosciu przeglady techniczne to ja za 2-3 lata sam bede pisal, a przyczepy prod rosyjskiej maja wspolczynnik bezpieczenstwa pow.3 :) podczas gdy pronarowkie powinny miec 2, ale wszystkimi sposobami sa naciagane

napisales do tej pory 2 posty, wiec uwazaj jak rozmawiasz, poza tym co to za pomysl zeby pisac wszystko wytluszczonym drukiem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyrol    0

no wlasnie StoproKuptel zgrywasz cwaniaka i wiesz o tych przyczepach tyle ze moglbys pisac ksiazki na ten temat chyba ze pracujesz w Pronarze :)?? Nie sadze zeby pronarowskie przyczepy byly takie silne jak piszesz widzialem ich konstrukcje z bliska i jakos nie wyobrazam sobie ich za 10 lat w calosci. Osobiscie wolalbym doplacic i kupic np. Fliegla lub Metaltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hospodar   
Gość hospodar

No ok. przeliczny teraz cenę fliegla i cenę pronarowskiej przyczepy. Za jednego fliegla można mieć dwie pronarowskie i sądzę że te dwie na pewno pochodzą więcej niż tamta jedna, ale to już każdy rolnik po to jest rolnikiem aby wiedział co dokładnie jest mu potrzebne. Co do fliegla to przyczepy nie są zbytnio masywne. Oni stawiają na dokładność i jakość wykonania a nie grubość stali, bo muszę powiedzieć że fliegl nie ma zbyt grubych blach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A ja wczoraj rozmawialem z przedstawicielem Fliegla i mowi,ze nie poleca tych przyczep. Bo stalo sie cos takiego,ze pekaja im boki i kola nie wytrzymuja. Zaczynaja si teraz reklamacje i pewnie przy nastepnych to uwzglednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hospodar   
Gość hospodar

No. A i tak jedni albo drudzy mają do wybory niem za wiele stali - Albo rosyjska, albo malezyjska - z takich stali robi się ponad 90% przyczep produkowanych w europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Tylko na grubośc stali, to nie zwracajcie uwagi bo czasem materiał o połowę cieńszy będzie miał większą wytrzymałość.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Tylko na grubośc stali, to nie zwracajcie uwagi bo czasem materiał o połowę cieńszy będzie miał większą wytrzymałość.

e takich cudow to nie ma, bo przyczepy musialyby byc robione technika ktora w kosmos trafia, ale niewielkie wahania moga sie znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hospodar   
Gość hospodar

Z tym się zgodzę. Po prostu pewna grubość musi być, a jakiś tam super materiał nie jest opłacalny bo cena też będzie super(wysoka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Co do materiału to wszystko zalezy od wszystkiego, pracuje w hucie stali i jak przyjdzie stal do walcowania z turcji czy bułgari to syfu na agregacie jest z tona po zmianie, a jak z czech czy słowacji to pare kilogramów, do tego trzeba wiedzieć jak uszlachetniona jest stal, jedna bedzie za twarda druga za miękka a bedą miały ten sam standart, najlepiej kupować u producenta, jak największego bo tam są kontrole i oszukiwac sie nie da..

Wg mnie pronary to zwykłe przyczepy, złe napewno nie są, jak sie dba to bedzie ok, a fliegl to moze i mocny jest ale bez przesady, nie za taką kaase..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Wg mnie pronary to zwykłe przyczepy, złe napewno nie są, jak sie dba to bedzie ok, a fliegl to moze i mocny jest ale bez przesady, nie za taką kaase..

oczywiscie ze nie sa zle, tylko np. kamieni nie chcialbym nimi wozic :P , jesli chodzi konkretnie o porownanie do fliegla to moglby ktos zrobic, bo w sumie to nie wiem jak duza jest roznica w cenie dla porownywalnych przyczep z tym samym wyposazeniem.

Co do materiału to wszystko zalezy od wszystkiego, pracuje w hucie stali i jak przyjdzie stal do walcowania z turcji czy bułgari to syfu na agregacie jest z tona po zmianie, a jak z czech czy słowacji to pare kilogramów, do tego trzeba wiedzieć jak uszlachetniona jest stal, jedna bedzie za twarda druga za miękka a bedą miały ten sam standart, najlepiej kupować u producenta, jak największego bo tam są kontrole i oszukiwac sie nie da..

cale szczescie to twoja brocha :D , a nas obchodzi norma jaka huta wyda i niewazne skad pochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
cale szczescie to twoja brocha :P , a nas obchodzi norma jaka huta wyda i niewazne skad pochodzi

brocha? co to ?

Myślisz że normy sie wszysy twardo trzymają, wszystko idzie na masową produkcje, tysiac ton niezbyt dobrej stali agregacik przerobi w dobe i pójdzie w pół dnia pociongiem(w sumie to pociagi jeżdżą głównie do niemiec a chyba stamtąd jest fliegl;P)

Trafi do kowalskiego a kowalski myśli że ma dobry towar a tu kicha;]

 

Wg mnie takie powiedzenie że kamieni nie chciałbym wozić przyczepą xxxx to troche dziwne, to ma być do użytku a nie stać, za to sie kasuje klientów albo jak dla siebie sie robi to sie mówi trudno;]

 

Fliegl dobry albo i bardzo dobry ale lekko przereklamowany wg mnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Myślisz że normy sie wszysy twardo trzymają, wszystko idzie na masową produkcje, tysiac ton niezbyt dobrej stali agregacik przerobi w dobe i pójdzie w pół dnia pociongiem(w sumie to pociagi jeżdżą głównie do niemiec a chyba stamtąd jest fliegl;P

Trafi do kowalskiego a kowalski myśli że ma dobry towar a tu kicha;])

no raczej po to one sa, na ich podstawie sie projektuje,

raczej kowalski nie zrobi sobie sam przyczepy na podworku

Wg mnie takie powiedzenie że kamieni nie chciałbym wozić przyczepą xxxx to troche dziwne, to ma być do użytku a nie stać, za to sie kasuje klientów albo jak dla siebie sie robi to sie mówi trudno;]

no wlasnie oto chodzi, ze nie ma stac (masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem) tylko przyczepa pronaru dosc szybko by sie zniszczyla (metaltechu i fliegla tez), a na sarmata albo skorupe z demobilu ladujesz i jedziesz elegancko wysypiesz i nawet rysa nie zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie StoproKuptel zgrywasz cwaniaka i wiesz o tych przyczepach tyle ze moglbys pisac ksiazki na ten temat chyba ze pracujesz w Pronarze :P?? Nie sadze zeby pronarowskie przyczepy byly takie silne jak piszesz widzialem ich konstrukcje z bliska i jakos nie wyobrazam sobie ich za 10 lat w calosci. Osobiscie wolalbym doplacic i kupic np. Fliegla lub Metaltech

Kolega mi opowiadał sam on pracuje w Pronarze i ma 2x8t, ja terz użytkuje.Sam terz byłem w fabryce Pronara i widziałem proces produkcji przyczep.Może napisze kiedyś książke jak kupie sobie jeszcze z jedną.


1506450574f009e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he gosciu przeglady techniczne to ja za 2-3 lata sam bede pisal, a przyczepy prod rosyjskiej maja wspolczynnik bezpieczenstwa pow.3 :P podczas gdy pronarowkie powinny miec 2, ale wszystkimi sposobami sa naciagane

napisales do tej pory 2 posty, wiec uwazaj jak rozmawiasz, poza tym co to za pomysl zeby pisac wszystko wytluszczonym drukiem????

Nie będziesz mi mówił jak mam pisać,dopiero zaczynam na AF temu mam tylko tyle postów zobaczymy jak dalej będzie ,postarajmy porównać Fliegla i Pronara a pózniej pórwnamy jakość do ceny.


1506450574f009e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
no raczej po to one sa, na ich podstawie sie projektuje,

Chodziło o normy twardości itp stali jak coś..

 

raczej kowalski nie zrobi sobie sam przyczepy na podworku

Ale Kowalski moze mieć ludzi co zrobią za niego robote i mieć hale produkcyjne i tylko kase zbierać i dyspozycje wydawać... o takiego mi chodziło..

 

no wlasnie oto chodzi, ze nie ma stac (masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem)

To pisz to co powinno być, bo napisałeś, że nie chciałbyś pronarem np wozić kamieni, czyli jak sie czymś nie wozi czegos to przyczepa chyba stoi, no chyba że lata :P

 

KAżdy robi tym na co go stac, i trudno, a jak już sie zajmujesz kamieniami i ich wożeniem non stop to już trzeba sie wyposażyćw skorupe, a jak od czasu do czasu to nie ma sensu kupować spejalnej do tegoprzyczepy tylko wozić tym co jest, trudno sie mówi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Chodziło o normy twardości itp stali jak coś..

no fakt tu sie nie zrozumielismy i byc moze patrzymy z innej perspektywy, bo ty pracujesz w hucie, a ja nie mam z tym nic wspolnego i ewentualnie zamawialbym to co okreslila huta

KAżdy robi tym na co go stac, i trudno, a jak już sie zajmujesz kamieniami i ich wożeniem non stop to już trzeba sie wyposażyćw skorupe, a jak od czasu do czasu to nie ma sensu kupować spejalnej do tegoprzyczepy tylko wozić tym co jest, trudno sie mówi ;]

kamieni tez nagminnie nie woze, ale wlasnie gdyby sie trafila taka potrzeba, to nie wzialbym pronara, bo szkoda zniszczyc przyczepe.

ciekawe jak wygladaja po burakach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
to co okreslila huta

a z tym róznie bywa, wystarczy że ktoś sie zagapi ;P albo przyśnie na nocce przy agregacie;]

 

kamieni tez nagminnie nie woze, ale wlasnie gdyby sie trafila taka potrzeba, to nie wzialbym pronara, bo szkoda zniszczyc przyczepe.

No jak sie ma alternatywe w postaci innych przyczep to oczywiste;P Ja mam jedną wywrotke i wozi sie nią wszystko, złom,żwir, szlake,drewno, haś ziemie i zboża, poprostu wszystko, ale sam sobie robiłem i wiem na co moge pozwolić sobie i ile wytrzyma ;]

 

ciekawe jak wygladaja po burakach??

A jak ma wygladac? Nie rozumiem, nie znam sie, nie miałem do czynienia, buraki są specyficzne? żrące czy co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

To chcesz kupi przyczepę żeby stała i ozdabiała podwórko? wiadomo że musi się pobrudzić i trochę podniszczyć :P


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A jak ma wygladac? Nie rozumiem, nie znam sie, nie miałem do czynienia, buraki są specyficzne? żrące czy co? :P

heh nie tylko jak kombajnem sie laduje to spadaja z duzej wysokosci i wala po przyczepie wcale nie gorzej niz kamienie, np. moi sasiadzi gdy ojciec u nich kopie to swoich przyczep juz nie podstawiaja :D

To chcesz kupi przyczepę żeby stała i ozdabiała podwórko? wiadomo że musi się pobrudzić i trochę podniszczyć cool.gif

uwierz mi ze na bank nie bedzie stala, a z tym ze jak pracuje to musi byc zniszczona, wcale sie nie zgodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
heh nie tylko jak kombajnem sie laduje to spadaja z duzej wysokosci i wala po przyczepie wcale nie gorzej niz kamienie, np. moi sasiadzi gdy ojciec u nich kopie to swoich przyczep juz nie podstawiaja :P

Różnie rózni ludzie patrzą na maszyny, dla mnie to rzecz nabyta(jeżeli chodzi o przyczepe to zrobiona) i ma pracowac, a nie żebym dokładał roboty sobie żeby jej nie zniszczyć czy coś...

Z tkaim popdejściem to co byś powiedział na to że 3 dachy dawchówki( ok 6tys szt-15t) rzucanej prosto z dachu(parter, piętro,poddasze) tak żeby sie rozbiła w mak moja przyczepa przyjęła, nic akurat się nie stało, no dobra, farba sie ciut złuszczyła, ale jakbym sie tak pielęgnowac miał przyczepą to bym chyba nie kupował ;P

Jaką gruba blache majapronary na podłodze a jaka na burty? Ja mam 4 i 2mm i uważam ze to absolutne minimum..

A kostrukcja ramy paki z czego jest wykonana? bo gdzieś widziałem nie z ceownika czy czegoś podobnego, ale z grubej blachy(a z 1cm) wycięte paski i pospawane, w sumie chyba niezły jest ten drugi pomysł;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj