Skocz do zawartości

Zdjęcie

drewno na deski krokwie itd

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 07:49

drewno na deski krokwie itd Drewno na deski, krokwie, łaty itd jakie przetestowaliście i jak długo suszyć

Mam brzozę nada się na deski czy łaty podobno potrafi się skręcić ale to chyba jak będzie za mokra ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
drewno na deski krokwie itd Dzisiaj, 19:18
  •  

#2 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 10 lipiec 2009 - 08:21

drewno na deski krokwie itd Ja robiłem z sosen suszyło się ok. roku nie wiem jak się zachowują inne gatunki drzew ale ja miałem bardzo pokrzywione po wysuszeniu ale jak mi powiedział koleś co dach mi robił "Ważne że efekt końcowy będzie taki jak by drzewo było idealnie proste"
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2009 - 11:26

drewno na deski krokwie itd Drewno konstrukcyjne to raczej tylko świerk i sosna, liściaste się nie nadają.

#4 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 10 lipiec 2009 - 12:27

drewno na deski krokwie itd Kolega Mariusz x ma racje. Liściaste sa za słabe i się łamią i wyginają najlepiej sosna
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 lipiec 2009 - 12:32

drewno na deski krokwie itd Suszenie - najlepiej pod wiatą (zadaszeniem), odpowiednie przekładki i równo poukładane.
Drewna twarde - pocięte w bale i pospinane - też pod zadaszeniem i u twardych rok sezonowania na 1 cm grubości bala.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 16:39

drewno na deski krokwie itd Nieprawda że liściaste się nie nadaje <_< U nas na garażu jest dach z topoli - chyba najbardziej się kręci- i w stodole niedawno kapitalny remont był robiony to też dużo poszło topoli np belki, skosy, łaty tylko jak się tnie kloce, ja się przekonałem na topoli to nie wolno rozcinać środka tylko jak dzielić to na trzy, pięć i więcej bo się pokręci a jak jest jeden ze środka a reszta po bokach odcięte to nie ma prawa, mowa oczywiście o grubszych rzeczach np 10x10

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 17:32

drewno na deski krokwie itd Z topli to raczej palety lub do smażenia placków ziemniaczanych na piecu kaflowym - trudno przypalić <_< . Budowlańcy teraz bardzo często robią więźbę z świeżo przetartego. Nie jest pokręcone i później dobrze samo się układa. Świerk jest lekki i sztywny, sosna mocna ale cięższa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 18:32

drewno na deski krokwie itd Ja ostatnio robiłem z sosny ale np. u znajomego w okolicy robi się z topoli <_<
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#9 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 18:54

drewno na deski krokwie itd W moim rejonie to tylko stosują jodłę lub świerka

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:50

drewno na deski krokwie itd W twoim regionie to normalne <_<

U mnie jest na dachu topól, wierzba i sosna.
Żeby się nie kręciło to trzeba ciąć drewno które jakiś czas leży ścięte a nieświeże.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#11 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 11 lipiec 2009 - 19:04

drewno na deski krokwie itd

Kolega Mariusz x ma racje. Liściaste sa za słabe i się łamią i wyginają najlepiej sosna

Miałem już mocno skrytykować tą wypowiedź, ale poczekam na jakieś argumenty. Czy sosna się nie wygina? <_<
Stan naprężenia w elemencie konstrukcyjnym zależy od obciążenia i schematu statycznego a nie od materiału! Warto to zapamiętać :P

To czy element skręca się lub paczy, zależy głównie od tego z jakiego miejsca kłody został wycięty oraz czy rosnące drzewo nie miało wad typu skręt włókien lub mimośrodowy rdzeń. Przy skręceniu włókien w kłodzie, nie da się uniknąć skręcenia elementu podobnie z mimośrodowym rdzeniem.
Zbyt szybkie suszenie spowoduje raczej pęknięcia niż paczenie elementów.
Drewno to materiał anizotropowy i z tego wynikają jego specyficzne cechy.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 13:43

drewno na deski krokwie itd Drewno suszone w suszarniach raczej nie ma pęknięć ale wypaczyć się potrafi. Zrób eksperyment, wytnij "surową"deskę sosnową i z topoli i postaw je pod kątem, pod ścianą a potem porównaj ich wygięcie. Może zadam pytanie, dlaczego dawniej słupy linii napowietrznych były robione z drewna iglastego. Musiałbym być w wielkiej desperacji, by zastosować wierzbę na konstrukcję <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 14:01

drewno na deski krokwie itd Niestety liściaste drzewa niezbyt się nadają na 'budówke'. Ja mam na wszystkich budynkach sosnę i świerk. Deski topolowe mam na wierzejach od stodoły, mija 12lat od ich zrobienia i jeszcze 3-4 lata i będę musiał zmieniać wierzeje-deski topolowe strasznie się pokrzywiły, popękały i próchnieją(mimo zabezpieczenia-3krotnie były pomalowane olejem). Miejscami mam wstawione deski sosnowe i z nimi nie ma najmniejszego problemu. Ja mam taki dowód że drewno z liściastych na budowy się nie nadaje. Poza tym mój tata, który jest leśnikiem z wykształcenia zawsze powtarza że liściaste się nie nadaje, zazwyczaj się skręca, najmocniej podczas suszenia, i jest mniej wytrzymałe.

Dodaj odpowiedź