Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obroty silnika Bizon Z056

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 20:08

Obroty silnika Bizon Z056 Witam, jestem początkującym kombajnistą więc proszę o wyrozumiałośc. Mam pytanie dotyczące obrotów bizona Z056. Gdy dam na maksa obroty to licznik pokazuje 1850 obrotów/min i jednocześnie na bębnie pokazuje 1100 obr/min. Czy to możliwe że ma takie niskie obroty? bo założyłem teraz szarpacz słomy i obawiam sie ze jakby mial takie niskie obroty to moze nie dawac rady i by miał ciężko. No i nie wiem czy licznik od obrotów silnika oszukuje czy faktycznie ma takie niskie obroty. Bo gdy włożyłem inny impulsator to pokazywał tak samo. Proszę o odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obroty silnika Bizon Z056 Dzisiaj, 09:45
  •  

#2 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 20:46

Obroty silnika Bizon Z056 Wszystko masz dobrze. Podczas koszenia nie stosuje się wyższych obrotów niż chyba 1,2tys. Można je regulować tą korbką z przodu kokpitu ale ma to być uzależnione od jakości młócenia a nie że sieczkarnia nie tnie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 20:53

Obroty silnika Bizon Z056 Wyczytałem w pewnej książce, że "obroty silnika całkowicie obciążonego powinny wynosić min 2180 obr/min, a przy zmniejszonym obciążeniu mogą wzrosnąć maksymalnie do 2420 obr/min. Jeżeli to nie jest spełnione, to należy sprawdzić układ sterowania lub sprawdzić i ewentualnie oczyścić filtr powietrza. Dźwigienka pompy wtryskowej przy zdalnym sterowaniu powinna dotykać wkrętów oporowych. Jeśli dźwigienka nie dotyka w skrajnych położeniach do wkrętów oporowych, należy wykonać regulację łącznika za pomocą regulatora długości."

Maksymalne obroty bębna to 1100 obr/min, minimalne 450 obr/min.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#4 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:03

Obroty silnika Bizon Z056 ta dźwigienka przy pompie od obrotów dotyka tych wkrętów oporowych więc dzwignia jest ustawiona poprawnie, bo mi najbardziej chodzi o to czy on ma te 2100 obrotów bo tak jak pisałem wcześniej mi pokazuje 1850 obr/min bez obciążenia, mam nadzieje że mi licznik tylko oszukuje bo w przeciwnym razie z szarpaczem może nie dawac sobie rady z tak niskimi obrotami

#5 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:12

Obroty silnika Bizon Z056 Najprawdopodobniej to Ci tylko licznik oszukuje :D :D .Jeśli na bebnie masz 1100obr/min to na silniku musisz mieć przynajmniej te 2200 obr/min...A co szarpacz założyłeś pierwszy sezon..?? Jak było pod koniec tamtego..??
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#6 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:39

Obroty silnika Bizon Z056 ten sezon bedzie dopiero pierwszy raz bo go kupilismy przed zimą no i zaraz dostał nowy szarpacz z wągrowca, bizonik juz troche był dla nas znany bo miał go znajomy który o niego dbał wiec nie bojeliśmy sie inwestować w niego, no i właśnie te obroty musi mieć wysokie bo inaczej nie da rady z szarpaczem. Ale mi tez sie wydaje ze licznik oszukuje bo po głosie to słychac ze chyba ma te 2200 obrotów

#7 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:53

Obroty silnika Bizon Z056 Sorry że tak troszke nie na temat ale pytam z ciekawości:
Dużo dałeś...??Jaki stan..? Sieczkarnie z Wongrowca po ile teraz stoją..??
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 22:05

Obroty silnika Bizon Z056 Jeśli młocarnia ma 1100 to i silnik ma takie jak powinien mieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 23:00

Obroty silnika Bizon Z056 za bizona dałem 18000 zł, 1980 rok, stan uważam za bardzo dobry, za sieczkarnie dałem 5500zł, załączane elektro-magnesem, bo te załączane mechanicznie za pomocą tych pasków zakładanie,naciąganie to duzo roboty no i to potrzeba najlepiej dwóch ludzi bo to nie jest tak lekko, to tylko 1000 zł taniej jest.

#10 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 09:19

Obroty silnika Bizon Z056 To naprawde musi być stan niekiepa, bo 1100 obr/min na bębnie na starym pasie u mnie nie dało się wyciągnąć <_< Teraz jest nowy pas, więc powinno bez problemu wszystko działać. Apropo obrotów silnika, jeżeli masz pierwszy rok kombajn i masz wątpliwości to poproś znajomego, który ma Bizona parę lat, on Ci powie czy te obroty co tam osiąga są dobre, bo u mnie np obrotomierz podczas pracy silnika skacze od 0 do 3000 i bez różnicy czy na wolnych obrotach pracuje czy na szybkich. Zresztą ten znajomy, od którego kupiłeś raczej kitu by Ci nie wcisnął, możesz go zapytać czy tak samo miał jak pracował bez sieczkarni.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#11 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 11:23

Obroty silnika Bizon Z056 no ten znajomy jeździł na tych obrotach i szedł bez niczego, żadnego dymku ani nic, i tez mu 1800 pokazywał, no to chyba ma te 2200 obrotów, to powinien sobie radzić z tym szarpaczem

#12 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:18

Obroty silnika Bizon Z056 Do czego są potrzebne 2 osoby przy zapinaniu sieczkarni?? - JA nie jestem paker, a sieczkarnie jedną ręką zapinam...
Co do magnesu - to tylko wygoda, i oszczędność czasu, ale "bawiąc" się ze zwykłą sieczkarnią silnik ma te 2-3 min odpoczynku
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#13 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 21:19

Obroty silnika Bizon Z056 Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, wczoraj wszystko się wyjaśniło, wymłuciłem 1ha jęczmienia zimowego z sieczkarnią i szedł jak burza, jeszcze w tym jęczmieniu była sama zielonka ale sobie radził bez problemu, zero dymku. Temat zamykam

#14 Share Lesio

Lesio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:25

Obroty silnika Bizon Z056 Witam wszystkich. Przepraszam, że może nie w temacie ale nie wiem już gdzie sie zapytać o to na jakich obrotach mierzyć ciśnienie oleju w silniku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:44

Obroty silnika Bizon Z056 Mierzysz gdy silnik ma wolne obroty, średnie i wysokie, no i oczywiście aby pomiar był miarodajny przy rozgrzanym oleju.